علمی و پزشکی

“واکسن” همچنان راه حل نهایی کروناست / اکنون وقت خاموش کردن “آتش” است

اگرچه برخی از اپیدمیولوژیست ها واکسن را م mostثرترین روش کنترل کووی 19 می دانند ، “متأسفانه ، ما به اندازه کافی واکسن موثر نداریم. حتی اگر موج پنجم و بحران اخیر داشته باشیم ، نمی توانیم آن را با واکسن کنترل کنیم. به این دلیل که حداقل سه هفته پس از تزریق دوم انتظار واکسن خوب را داریم و در این بین این موج قبلاً تأیید شده است.

در مصاحبه ای با دانا نیوز ، دکتر مسعود یونیس وی در مورد انتقال بیماری به قله پنجم در کشور اظهار داشت: این بیماری کند شده و دوباره رشد کرده است … اکنون می خواهیم از این پیام رسان ، موج یا اوج نام ببریم و … با کلمه کاری نداریم. .

افزایش سریع بیماری عروقی در برخی از مناطق

میزان عفونت در سیستان و باهاوس از توان سیستم بهداشتی خارج است

وی افزود: “واضح است که تعداد موارد جدید به سرعت در برخی از مناطق در حال افزایش است و به مناطق دیگر گسترش می یابد.” بنابراین ما در یک بحران قرار داریم و هر آنچه را که ما صدا می کنیم بحث زیادی نیست. از آنجا که ما در مورد نام او صحبت نمی کنیم ، اما در یک رویداد که تعداد بیماران جدید به سرعت در حال رشد است ، و سیستم بهداشت در برخی از استانها مانند سیستان و بوچستان ضعیف است و در سایر استانها خطرات وجود دارد.

یونسیا ادامه داد: نکته دوم این است که آیا مشکل اصلی در این استان ها ویروس دلتا است؟ لازم به ذکر است که در برخی از مناطق کشور ، مخرج مشترک ، خواه دلتا باشد یا نه ، مربوط به شیوع این نوع جهش ویروس کرونا در جامعه ما است. در جوامع واکسینه شده بالا ، نگرانی دیگری وجود دارد و اگر فشار روانی بیشتر دلتا باشد ، ممکن است در مقابل واکسنهایی که تزریق می شود مقاومت شود. متأسفانه در جامعه ما که کمتر از 10٪ افراد واکسینه می شوند ، چنین نیست.. بنابراین نگرانی ما از دلتا این است که این گونه خاص یا نوع هندی می تواند مسری تر باشد. اکنون که شاهد افزایش اندازه شیوع و گسترش آن هستیم ، بحث در مورد شیوع ویروس در دلتا و مناطق دیگر سالی وجود ندارد.

بحران شامل مسائل جدید بیماری کرونا است

وی تأکید کرد: نباید با حرف مردم بازی کنیم. ما رویدادی داریم به نام بحران افزودن بحران. اکنون این ممکن است به این دلیل باشد که ویروس جهش دلتا یا هر ویروس جایگزین دیگری مسری است یا ما پروتکل ها و اقدامات بهداشتی خود را کاهش داده ایم و مردم از آن اطاعت نمی کنند یا سازمان های نظارتی دستورالعمل ها را به خوبی دنبال می کنند بنابراین ما باید موضوع با سهولت و وضوح بیشتری بر این اساس ، دو واقعیت وجود دارد. یکی اینکه مسائل نزولی در برخی از استانها بیشتر و بیشتر شیوع یافته است و دیگری این که این مسئله در حال افزایش و گسترش از یک استان به استان دیگر است و کل کشور را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین بدون توجه به نام و اصطلاحات ، متأسفانه ، درست مانند آنچه در چهار مرحله قبلی بحران انجام دادیم ، اکنون نیز با بحرانی روبرو هستیم که می تواند منجر به افزایش بستری شدن در بیمارستان ، ازدحام بیش از حد ، افزایش مرگ و میر و غیره شود.

برای مبارزه با تاج گذاری کل سیستم را درگیر کنید

اکنون زمان محکومیت نیست

یونیس گفت: “مهمترین چیزی که من باید با آن کنار بیایم این است که بپذیرم همه آژانس ها پاسخگو باشند.” این مسئولیت نباید فقط به مردم یا وزارت بهداشت اختصاص یابد ، بلکه هر ارگانی به عنوان ستاد ملی و منطقه ای نیروهای مسلح وظایفی را بر عهده دارند که باید برای آنها توضیح دهند. اکنون این دستگاه می تواند یک نهاد فرهنگی باشد که می خواهد در مورد سینما ، تئاتر و … تصمیم بگیرد ، می تواند یک نیروی نظامی و پلیس باشد که می خواهد حرکت وسایل نقلیه دولتی و شخصی را رصد کند. علوم و وزارت آموزش و پرورش و … و سرانجام وزارت بهداشت … بنابراین برای مقابله با این مسئله باید کل سیستم درگیر شود. این درست نیست که فقط مردم یا وزارت بهداشت باید کاری را انجام می دادند که آنها نکرده اند و اکنون زمان جستجو برای مقصر نیست. از آنجا که خانه ای در آتش سوخت ، ما باید آتش را خاموش کنیم و اکنون وقت آن نیست که بگوییم مقصر چه کسی است.

وی افزود: “اکنون باید یک رهبری و رهبری ، یک رهبری موثر و پیگیری توسط تمام بخشهای کشور وجود داشته باشد. این تنها راه کنار آمدن است. هنگامی که به درستی با این مشکل برخوردیم ، وقت آن فرا رسیده است که درسهایی را برای شناسایی عوامل ایجاد کننده شرایط و جلوگیری از بحران های آینده فرا بگیریم.

چرا صدها نفر در موج چهارم آرام می شوند؟

وی درباره فاکتور مرگ سه رقمی تاج در موج چهارم در کشور اظهار داشت: این هفته به هفته متفاوت است. این بدان معنی است که با پیشرفت بیماری ، میزان مرگ و میر برای چندین هفته افزایش می یابد و با پیشرفت بیماری ، چندین هفته طول می کشد تا تعداد مرگ و میر کاهش یابد. اکنون در موج چهارم ، درد ما کاهش می یابد ، اما قبل از اینکه به سطح بسیار پایینی برسد ، روند دوباره شروع می شود و در عمل هیچ فاصله ای بین دو موج وجود ندارد. در برخی از موج ها شاهد اختلاف چندین ماهه بین جو موج اول و آغاز موج بعدی هستیم. متأسفانه این فاصله چند ماهه باعث مرگ برخی از افرادی که در بیمارستان بودند و احساس خوبی نداشتند ، و برخی مجبور به بازگشت شدند تا اینکه ما به سطح جدید اقتصادی رسیدیم ، که به آن مرگ دو رقمی گفته می شود. به طور کلی ، ما هنوز هنگام شروع بحران بعدی به تعادل نرسیده ایم.

تفاوت امواج تاج چهارم و پنجم

یونسیان در مورد تفاوت سه ماهه پنجم و چهارم بیماری در سه ماهه 19 و چهارم کشور گفت: آنها عوارض جانبی جدی دارند ، هیچ مدرکی نداریم. بنابراین ، ویروس مکانیسم های یکسانی دارد و عوارض جانبی یکسانی را ایجاد می کند. یک تفاوت وجود دارد ، اما این بدان معنی است که هرچه ویروس بیشتر منتقل شود ، برای کنترل آن باید جدی تر شویم. هنگامی که به طور متوسط ​​سه نفر به این عفونت آلوده می شوند ، ما می توانستیم کنترل بیماری را کنترل کنیم. اکنون تخمین زده می شود که به طور متوسط ​​شش تا هشت نفر می توانند به ویروس آلوده شوند ، یعنی دو تا 2.5 برابر ویروس قبلی. بر این اساس ، اگر اقدامات کنترلی ما دو تا 2.5 برابر بیشتر از قبل باشد ، همان وضعیت قبلی را خواهیم داشت.

در واقع ، وی گفت ، ما امیدواریم كه موج قبلی موارد مشابهی نداشته باشد ، زیرا درصد افرادی كه قبلاً آلوده بودند و دارای سطح ایمنی نسبتاً بالایی بودند از موج اول و دوم بیشتر بود. به منظور. واسه اینکه. برای اینکه دو دلیل متناقض وجود دارد؛ یکی شیوع بالای عفونت ویروس دلتا و دیگری افزایش تعداد افرادی که علیه عفونت قبلی واکسینه شده اند یا درصد کمی واکسینه شده است. شدت بیماری ، اما ما نمی دانیم نتیجه این دو عامل مخالف چیست؟

نمادها و مشخصات Delta Corona

آیا دلتا بیماری زا است؟

یونیس این را در مورد علائم و خصوصیات ویروس دلتا گفت. یکی از رایج ترین علائم بیماری بیماری کرونا قلب ، از دست دادن حس بویایی و چشایی است که اکنون کمتر دیده می شود. نکته مهم این است که آیا ویروس Mutus در هند بسیار کمتر یا بیشتر از موج قبلی است؟ هیچ مدرک علمی موثقی در این زمینه وجود ندارد. گزارش مشاهدات کنترل نشده توسط یک همکار دلیل علمی نیست. شواهد علمی مطالعه ای است که مورد بازبینی ، چاپ و سانسور قرار گرفته است. ، اما علائم ویروس دلتا ممکن است متفاوت باشد

آیا واکسن وبا موثر بوده است؟

متخصص بیماری های اپیدمی گفت: “لازم به ذکر است که واکسن در برابر جهش در ویروس کرونا موثر نیست.” یکی از دو جهش ویروس کرونا ، جهش در آفریقای جنوبی بود و جهش یافت شده در انواع بتا و دلتا در هند برتر از سیستم ایمنی قبلی بود (یعنی ایمنی بالاتری داشتند). با این حال ، فقط به دلیل مقاومت بیشتر این جهش ها به معنای بی اثر بودن واکسن نیست. زیرا واکسن 100٪ م effectiveثر یا 100٪ مثر نیست.

جوناس ادامه داد اگر قبلاً گزارش کرده ایم که یک واکسن نیز از ایمنی بالاتری برخوردار است ، آزمایش دوم تثبیت و افزایش مدت زمان این ایمنی است ، اما در این تغییرات اخیر ، هر دو دوز باید تزریق شود. همچنین ، حتی پس از دو واکسن ، محافظت در برابر ویروس های قبلی ممکن است در همان سطح محافظت در برابر سویه های جدید نباشد. بنابراین ما به آن سطح از حفاظت نمی رسیم ، به این معنی نیست که واکسن بی اثر است. خوشبختانه ، همه واکسن ها علیه انواع ویروس ها محافظت خوبی (در حدود 90٪) در برابر بیماری های جدی مانند بستری شدن در بیمارستان و مرگ را ایجاد می کنند.

بحران سطح پنجم با واکسیناسیون قابل کنترل نیست ، زیرا …

وی گفت: “در حال حاضر ، 19 واكسن هنوز هم م theثرترین روش برای كنترل QD است.” متأسفانه ، ما واکسن موثر کافی نداریم. حتی اگر موج پنجم و بحران اخیر داشته باشیم ، نمی توانیم آن را با واکسن کنترل کنیم. به این دلیل که حداقل سه هفته پس از تزریق دوم انتظار واکسن مناسب را داریم و در این بین این موج قبلاً تأیید شده است. بنابراین آخرین و اصلی ترین راه حل همچنان واکسیناسیون است. اگر اکنون بتوانیم از بین واکسن ها یکی را انتخاب کنیم ، باید واکسنی را انتخاب کنیم که م effectiveثرتر ، کم هزینه تر ، حمل و نقل و مراقبت از آن آسان تر باشد و موارد دیگر ، اما وقتی قدرت انتخاب نداریم ، اولین واکسن تزریق می شود به صورت فله.

خطر عود بیماری های قلبی عروقی

افرادی که قبلاً آلوده شده اند یا واکسینه شده اند باید پروتکل را رعایت کنند

متخصص اپیدمیولوژی گفت: افراد مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا قلب قبلی و کسانی که واکسینه شده اند هنوز باید پروتکل های بهداشتی را دنبال کنند. وی گفت: “زیرا احتمال دستگیری مجدد وجود دارد.” تا بسیاری از افراد واکسینه نشوند ، هیچ تضمینی برای واکسیناسیون یا ابتلا به آنها وجود ندارد.. این به این دلیل است که وقتی فردی واکسینه می شود ، و همه اطرافیان با او در تماس هستند ، احتمال آلوده شدن او بیشتر است. واکسن 100٪ ایمن نیست و اگر خطر زیاد باشد ، دیگر واکسن از ماده محافظتی برخوردار نیست. اثر در حالی که وقتی اکثریت جمعیت یا 70 تا 80 درصد یا بیشتر واکسینه شوند یا ایمنی قبلی را نداشته باشند ، به فعالیت های عادی خود برگردند ، بسیاری از فعالیت های ما را بازیابی کنند و بسیاری از پروتکل ها را به دست آورند ، اما در این بین ، ایمنی واکسینه شده یا افراد واکسینه نشده کاذب است. آنها نباید ناراحت باشند

کودکان با Delta Corona

وی همچنین در مورد وضعیت کودکان مبتلا به بیماری بیماری کرونا قلب صحبت کرد و گفت: “گزارش شده است که در مراحل اولیه بیماری بیماری کرونا قلب ، عروق بیماری کرونا غالباً بدون علائم و نشانه هایی همراه است.” در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر ابتلای کودکان بیشتر وجود ندارد. آنچه اتفاق افتاده این است که بسیاری از سالمندان ما در گذشته در معرض این بیماری بوده و در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

وی تأکید کرد: “لازم به ذکر است که در مورد همه گیری وبا ، پاسخ صحیح به بسیاری از س questionsالات این است که” من نمی دانم “. اگر کسی به همه س questionsالات پاسخ دهد یا مربوط به علم تقویم باشد یا به بسیاری از س answersالات پاسخ نادرست بدهد. نباید انتظار داشت که مردم جواب همه س questionsالات مربوط به این ویروس را بدانند و هرکسی که چنین ادعایی کند در یک جهل آمیز است. زیرا در مورد پاسخ بسیاری از سالات بعداً تصمیم گیری خواهد شد. ما منتظر نتایج مطالعات در کشورمان و سایر کشورها در زمینه جهش های جدید هستیم تا جزئیات بیشتری در مورد آن ارائه دهیم. نکته اصلی این است اگرچه کودکان به بیماری بیماری کرونا قلب مبتلا هستند ، اما شدت بیماری بسیار کمتر از افراد مسن است و هنوز هم در همه اشکال وجود دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا