فرهنگ و هنر

یادواره ۶۴ شهید ارتش شهرستان‌های کهگیلویه، باشت، چرام و لنده برگزار شد

دانا نیوز/کهگیلویه و بویراحمد این یادواره به میزبانی شهر دهدشت و به همت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد و امور ایثارگران ارتش در مرکز فرهنگی گلزار شهدای دهدشت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و خانواده های معظم شهدا و عموم مردم برگزار شد.

سرهنگ زرهی ستاد بهاد افشاری پور، فرمانده تیپ زرهی ۳۷ شهید عباس عطریان نزاجا استان فارس  با اشاره به اینکه اولین یادواره ۶۴ شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای طرح لبیک ۱۶ امروز در شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، گفت: بنا داریم این یادواره ها ادامه داشته باشد تا ان شاالله فرهنگ ایثار، شهادت، خودباوری و از خودگذشتگی در جامعه ما ساری و جاری شود.

وی بابیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۱۰ والامقام تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است، افزود: اگر امنیتی در کشور ما حکم فرما شده است و که در سایه آن امنیت اقتصاد رشد می‌کند، سیاست ثبات دارد و ما می توانیم در امنیت کامل به سر ببریم ناشی از جانفشانی همه شهدا، ایثارگران و رزمندگان است.

سید عبدالعزیز موسوی، فرماندار شهرستان کهگیلویه نیز یکی از مهم ترین رموز ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی زنده نگاه داشتن یاد شهدا دانست و گفت: این مهم تاثیر زیادی در جامعه اسلامی و ایرانی داشته است.

وی افزود: قشر جوان و نوجوان تنها خاطرات شهدا را شنیده اند و ما باید بتوانیم این اثرات ماندگار را در جامعه ایجاد کنیم و این تنها با برگزاری یادواره ها و هم افزایی محقق می شود.

یادواره ۶۴ شهید ارتش شهرستان‌های کهگیلویه، باشت، چرام و لنده برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین قدرت الله خرم‌روز، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم از حضور حماسی مردم و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مسئولان در این یادواره تقدیر و تشکر کردند .

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با برگزاری اینگونه مراسمات سعی دارد آرمان های امام و انقلاب را به نسل جوان منتقل نماید .

همچنین سید جواد هاشمی آنلاین، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان بنیاد شهید و تیپ زرهی ۳۷ شهید عطریانفر ارتش در خصوص برگزاری این یادواره گفت: خانواده های معظم شهدا چشم و چراغ این نظام هستند و همه ما مسئولیت همگانی داریم که در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کوشا باشیم.

گفتنی است که در پایان این یادواره از خانواده ۶۴ شهید والامقام ارتش شهرستان های باشت، کهگیلویه و چرام با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.در ادامه مسئولان و مردم با حضور در گلزار شهدای دهدشت بار دیگر با اهدای گل با آرمان های شهدا تجدید پیمان کردند.

به گزارش دانا نیوز، این یادواره به همت معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری امور ایثارگران ارتش و بنیاد شهید شهید و سپاه پاسداران شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

انتهای پیام 

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا