فرهنگ و هنر

بستری ایرانی برای تحصیل دخترانِ افغان

پس از تماس وزارت امور خارجه ایران با رئیس سفارت افغانستان برای شفاف سازی موضع خود در قبال این سیاست، زمانی که سیاست های جدید طالبان در مورد تحصیل زنان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعلام شد، حالا مسئول «فیلمو» “. او در توییتر اعلام کرد که مدرسه فیلیمو برای ارائه آموزش رایگان به دختران افغان است.

به گزارش دانا نیوز، انتشار خبر ممنوعیت تحصیل دختران افغانستانی از سوی وزیر آموزش عالی گروه طالبان در رسانه ها و فضای مجازی طوفانی به پا کرد که اعتراض علنی برخی کشورها را در پی داشت.

در همین راستا، روز شنبه ۱۲ دی ماه، وزارت امور خارجه ایران در تماس تلفنی با سرپرست سفیر ایران در افغانستان، موضع خود را در قبال این سیاست تشریح کرد: «امروز با دعوت از سرپرست سفارت افغانستان، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران وزارت خارجه با تشریح موضع خود در خصوص تعلیق تحصیل در دانشگاه های افغانستان، دختران جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده اند که ادامه تحصیل می تواند به حل مشکلات از طرق مختلف کمک کند. از جمله استفاده از زیرساخت های آنلاین و در ایران.

مدت زیادی از این لوکیشن نگذشته بود که محمدجواد شکوری، مسئول فیلمو در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که «مدرسه فیلمو» برای ارائه آموزش رایگان به دختران افغان در نظر گرفته شده است.

او در توییتر خود نوشت: «فیلیمو مفتخر است که به دختران افغانی خدمت می کند که از حق تحصیل و آموزش رایگان محروم هستند. آرزو می کنم توانایی ارائه خدمات به دانش آموزان دختر را داشته باشیم و این ناآگاهی بتواند از آسیب های وارده به خواهرانمان بکاهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا