۵ شهید و زخمی در حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

منابع رسانه‌ای از شهادت و زخمی شدن پنج شهروند لبنانی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب این کشور خبر دادند.

به گزارش دانا نیوز، خبرگزاری لبنان در این باره گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی محله «المدرسه» در شهرک «طیرحرفا» و شهرک «الجبین» در شهرستان «صور» را هدف قرار دادند.

طبق این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی همچنین با انجام یک حمله پهپادی خانه‌ای را در شهرک «عدلون» در شهرستان «صیدا» را هدف قرار داد و خانه را بر سر ساکنانش آوار کرد.

خبرگزاری لبنان در این باره از شهادت یک زن و زخمی شدن چهار لبنانی دیگر در حمله پهپادی مذکور خبر داد.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و هم‌زمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا