کار مافیا بود که خداداد از تیم ملی فرار کرد!

سپهر ستاری: علی اکبر استاد اسدی؛دل زده از فوتبال،طوری که حتی بازی های تراکتور و ماشین سازی و … را هم نگاه نمی کند.یک گوشه در تبریز نشسته و زندگی خودش را می کند.مدافع شیرین زبان سال های نه چندان دور تیم ملی که به گفته خودش به آن چیزی که از فوتبال می خواست نرسید؛نه او که خیلی از هم نسل های او هم همین بلا سرشان آمد و مزه واقعی پول فوتبال را نچشیدند.

آقای استاد اسدی چه خبرها؟

هیچی!

از فوتبال چه خبر؟

اصلا خبری ندارم.

چرا؟

چون نمی چسبد!می دانی اصلا یگر حال نمی دهد.

حتی تراکتور؟

آخر چه تراکتوری؟شما نیمکت را ببینید.از 12 – 13 نفری که روی نیمکت نشسته اند چند نفرشان ترک هستند؟مافیا همه جا را گرفته آقا.خیلی از بچه ها بیرون مانده اند و ببخشید این را می گویم،خیلی از خبرنگاران هم مربی شده اند.کسی دیگر به دنبال فوتبال نیست.

فکر می کنید چرا یکی مثل علی اکبر استاد اسدی بیرون گود مانده است.

مافیا دیگر.یا باید پول خرج کنی تا در راس باشی یا باید پشست دست مافیا بازی کنی.اگر هر کدام از این دو کار را انجام ندهی کلاهت پس معرکه است.

یعنی عقیده دارید کسانی که در راس هستند یا پول خرج کرده اند یا عضوی از مافیا هستند؟

شما خداداد عزیزی را ببینید.توانست در تیم ملی دوام بیاورد؟کمی کار کرد و دید که نمی تواند خودش را کنار کشید! نه اینکه در تیم کسی با او کاری داشته باشد اما خب مافیا اذیت می کردند.نه حرفی هم نه چیزی.نمی شود کار کرد.من هم آدمی نیستم که از این در بیرون بروم و از در دیگر داخل شوم.

کلا حسابی دل تان از این فوتبال گرفته است.

زمان ما عشق و علاقه بود اما حالا این چیزها وجود ندارد.بازیکن با سه تا تیم در آن واحد قرارداد می بندد! خوب یادم هست که در ماشین سازی بودم و واسلی گوجا سرمربی تراکتور.به من گفت بیا تراکتور که گفتم اگر خودم هم بخواهم هواداران اجازه نمی دهند.ما تعصب تیمی هم داشتیم.مثلا یکی روی علی دایی تکل می کرد بازیکن دیگر باید عوض آن کار را در می آورد اما حالا دنبال این هستند که ساق پای شان طوری نشود.البته شاید حق هم دارند چون پای قرارداد و …در میان است.خوب یادم هست که آخرین قرارداد من در سال 76 با ذوب آهن بود که 9 میلیون تومان می شد.

از تیم های پرسپولیس و استقلال پیشنهادی داشتید؟

من فوتبالم را دیر شروع کردم و 32 سالم بود که از استقلال پیشنهاد رسید منتها قبول نکردم!

رقم شان پایین بود؟

نه! به دوستانم مشورت کردم و نظر آنها این بود که استقلال و پرسپولیس به درد جوان هایی می خورد که می خواهند به اروپا بروند.32 سالم بود.ضمن اینکه آن زمان در ذوب آهن بودم.

هیچ وقت از تیم های خارجی پیشنهاد داشتید؟

از یکی دو تیم ترکیه ای و یک تیم هم از باکو سمت نخجوان.پیشنهاد دیگری به آن صورت نداشتم.

251 251

دکمه بازگشت به بالا