ورزشی

بیانیه باشگاه استقلال نشان داد دل خطیر با نکونام نیست

آفتاب‌‌نیوز :

استقلال شکست خورد تا جام حذفی را از دست بدهد. اتفاقی که شاهرخ بیانی پیرامون آن واکنش ویژه‌ای نشان داد.

استقلال بازی را باخت و جام حذفی را از دست داد چرا اینطوری شد؟

جام حذفی همیشه از همان ابتدای کار سخت است، چون شما حداکثر با پیروزی در ۵ مسابقه متوالی می‌توانید یک کاپ قهرمان شوید و به آسیا بروید. این را هم در نظر بگیرید که با مس رفسنجان در خانه حریف بازی داشتیم البته جواد نکونام نباید ترکیب اصلی را تغییر می‌داد به نظرم بلانکو نباید نیمکت‌نشین می‌شد. از طرف دیگر خط حمله ما هم خوب بازی نکردند.

البته داوری هم ماجرا‌های زیادی داشت.

بله داوری واقعاً ضعیف بود. گل دوم مثل رفسنجان کاملاً آفساید بود پنالتی ما هم باید دوباره تکرار می‌شد. به همه این موارد باید گل استقلال در نیمه دوم را هم اضافه کنیم که به نظر من درست بود، اما داور وسط آن را به اشتباه خطا اعلام کرد. ضعف داوری یکی از نکات این مسابقه به حساب می‌آمد.

با این تفاسیر تکلیف استقلال چه می‌شود؟

ببینید، با ناراحتی دیگر چیزی عوض نمی‌شود و نتیجه مسابقه برنمی‌گردد جام حذفی از دست رفت، ولی لیگ برتر را داریم و خوشبختانه صدرنشین هستیم. آقا جواد و دستیارانش باید هرچه سریعتر با ریکاوری و تمرینات مناسب شرایط تاکتیکی و روحی تیم را عوض کنند. ما تا قبل از پایان سال ۳ مسابقه مهم پیش روی خودمان داریم به ویژه جدال با پرسپولیس که فوق العاده اهمیت دارد و باید آماده شویم.

یکی از اتفاقات ویژه در استقلال بیانیه‌ای بود که باشگاه پس از شکست تیم صادر کرد و قاطعانه مدعی شد از جواد نکونام حمایت می‌کند. خیلی عجیب بود تیمی که صدرنشین لیگ برتر است پس از یک شکست در مورد حمایت از سرمربی آن بیانیه بدهند.

این واقعاً یک اتفاق حاشیه‌ای بود. اگر مدیریت استقلال می‌خواست از جواد نکونام حمایت کند لیست بازیکنان مورد نظرش را برایش می‌خریدند. استقلال الان تیم صدرنشین جدول است و جواد نیازی به حمایت مدیران ندارد. اتفاقا به نظرم این بیانیه نشان داد دل مدیرعامل استقلال با جواد نکونام نیست؛

و به عنوان سوال آخر برسیم به یک مبحث تاریخی. ۱۵ اسفند سال ۱۳۷۰ استقلال با کاپیتانی شما دربی را با دو گل از پرسپولیس برد، ولی هنوز هم عده‌ای می‌گویند پس از اینکه استقلال در دقیقه ۱۵ به گل دوم رسید، شما به بقیه استقلالی‌ها گفتید حرمت علی پروین را نگه دارند و…
در آن مسابقه ما خیلی خوب بودیم و سریع به دو گل رسیدیم، ولی این حرف که می‌گویند من گفته بودم بچه‌ها دیگر گل نزنند اصلاً درست نیست.

اصلاً شما فرض کنید که یک نفر بگوید تیم گل نزند یعنی ۱۰ نفر دیگر بازی نمی‌کنند؟ اگر پرسپولیس گل می‌زد تکلیف چه بود؟ مگر در زمستان سال ۹۰ وقتی ما دو بر صفر پیش افتادیم و پرسپولیس ۱۰ نفره شد ظرف ۸ دقیقه ایمون زاید سه گل به استقلال نزد؟ این حرف‌ها مطرح نیست. فیلم آن بازی موجود است. دوباره ببینید و خودتان قضاوت کنید. بازی استقلال و پرسپولیس جنگ است و جای ملاحظه نیست. آقایانی که چنین ادعایی می‌کنند اگر جگر داشتند همان موقع علیه من حرف می‌زدند.

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا