عمومی

طرح موفق تذکر به بی‌حجاب‌ها در سایر شهرها نیز اجرا شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام سید محسن محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین در خصوص تذکر به بی‌حجاب‌ها در مترو و سطح شهر تهران اظهار کرد: تذکر به بی حجاب‌ها در مترو تهران و برخی نقاط بدون کمترین اهانت و برخوردی در حال انجام است و آمارها نشان می‌دهد مردم نیز این کار را پسندیده‌اند. البته فریاد ضد انقلاب و بدخواهانی که در پی بی حیا کردن جامعه هستند بلند شده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران اضافه کرد: دوستداران دین، دوستداران هویت ملی و اخلاق و انسانیت از این موضوع راضی هستند. بنده روز گذشته در شورای فرهنگ عمومی استان تهران به ریاست حجت الاسلام ابوترابی از اجرای این طرح تشکر کردم و درخواست داشتم تا در شهرستان‌های استان تهران و کل کشور این طرح عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: باید دلسوزان، علاقمندان و دغدغه مندان با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط به میدان بیایند. این طرح در تهران بدون کمترین حاشیه در حال اجرا است و در شهرستان‌ها و استان‌های دیگر نیز این طرح بایستی اجرا شود. این کار باید سال‌ها پیش اجرا می‌شد، برخی مدیران ترک فعل کردند و اکنون هم برخی مدیران همچنان ترک فعل می‌کنند. این فرمایش رهبری، فرمان اسلام و حکم عقل است و البته امر به معروف و نهی از منکر تنها در موضوع حجاب نیست، حجاب یکی از زمینه‌ها است، ما باید در تمام حوزه‌ها تذکرات را داشته باشیم.

امام جمعه موقت ورامین گفت: در مساله حجاب باید بدانیم که تذکر لسانی وظیفه‌ای عقلانی است. برخی موارد بی‌حجابی، آش آنقدر شور شده است که حتی فریاد برخی از همان خانم‌هایی که شاید حجاب کاملی هم ندارند بلند شده و می‌گویند این وضع قابل قبول نیست.

تذکر لسانی وظیفه‌ای است که ریشه دینی و اعتقادی و همچنین ریشه عقلانی دارد و امر به معروف و نهی از منکر اقدامی دلسوزانه و از موضع نوع دوستی و انسانی است.

وی اضافه کرد: همان‌طور که ما در خطرها و حادثه‌ها برای به جلوگیری از آسیب رسیدن به شخص فریاد می زنیم و سعی می‌کنیم فرد را آگاه کنیم، در تذکر لسانی هم ما داریم طرف را از خطر دور می‌کنیم.

امام جمعه موقت ورامین گفت: جامعه ما در مسائل روزمره و اجتماعی به راحتی تذکر لسانی را پذیرفته است. به عنوان مثال در صف نانوایی اگر کسی بخواهد بدون نوبت نان بگیرد، همه به او تذکر می‌دهند که حقوق دیگران را رعایت کند. زمانی که کسی کمربند ایمنی را نبسته باشد، وقتی به وی تذکر می‌دهیم، این مساله هم امر به معروف لسانی است و جامعه ما در مسائل روزمره زندگی این موضوع را پذیرفته است.

دکمه بازگشت به بالا