حوادث

نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی

آفتاب‌‌نیوز :

 در این مطلب به بررسی کامل نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران تحصیلی مجموعه دانتل کو تماس بگیرید.

کنکور الکترونیکی

پس از شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که در زمینه برگزاری کنکور به وجود آمد، تصمیم گرفته شد که کنکور به صورت الکترونیکی برگزار شود، اما در آن زمان سازمان سنجش زیر ساخت برگزاری آزمون به این روش را نداشت و در نتیجه این طرح اجرایی نشد.

اما این طرح به طور کامل کنار گذاشته نشد و هم اکنون رییس سازمان سنجش اعلام کرده است که کنکور الکترونیکی از سال جاری اجرا خواهد شد. همچنین امکان نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی در مقاطع ارشد و دکتری نیز وجود دارد.

منظور از کنکور الکترونیکی این است که داوطلبان به حوزه آزمون مراجعه می‌کنند و سپس از طریق کامپیوتر دفترچه سوالات را دریافت کرده و به صورت اینترنتی سوالات را پاسخ می‌دهند. این طرح قرار است به صورت آزمایشی اجرا شود.

احتمال برگزاری آزمون به صورت الکترونیکی در سال جاری بسیار بالاست به همین دلیل داوطلبان باید از نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی اطلاع کامل داشته باشند تا با مشکلی در این زمینه مواجه نشوند. متخصصان و مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند.

حتما بخوانید: راهنما ثبت نام کنکور

نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی

سوتفاهم بسیار جدی که در زمینه نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی وجود دارد این است که بسیاری از داوطلبان فکر می‌کنند آزمون به صورت مجازی برگزار می‌شود یعنی می‌توانند از فاصله دور به صورت اینترنتی آنلاین شده و در کنکور شرکت کنند.

این برداشت کاملا اشتباه است و داوطلبان باید مانند آزمون سراسری سال‌های گذشته در حوزه امتحانی خود حاضر شوند. اما به جای دریافت سوالات به صورت کاغذی پشت سیستم کامپیوتر نشسته و سوالات را به صورت هوشمند دریافت کرده و در کامپیوتر پاسخ خواهند داد.

از مزایای این طرح این است که کاغذ کمتری مصرف می‌شود، اما از طرف دیگر باید زیرساخت مناسبی برای اجرای آن فراهم شود تا داوطلبان در جلسه آزمون با مشکلاتی همچون قطعی اینترنت و خرابی و کند بودن سیستم مواجه نشوند.

در جلسه آزمون الکترونیکی نیز بسیار مهم است که داوطلبان تکنیک‌های مدیریت زمان را بلد باشند تا به خوبی بتوانند شرایط را مدیریت کنند. برای کسب مهارت مدیریت زمان و آمادگی بیشتر در جهت شرکت در کنکور سراسری می‌توانید از مشاوران مجرب تحصیلی مجموعه دانتل کو کمک بگیرید.

نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی

زمان برگزاری کنکور الکترونیکی

طبق اطلاعیه‌های منتشر شده تصمیم بر این است که کنکور الکترونیکی در سال ۱۴۰۳ اجرا شود. در حال حاضر آزمون‌هایی همچون تافل و تولیمو الکترونیکی برگزار می‌شوند. این کار به منظور آزمایش زیرساخت‌ها برای برگزاری کنکور سراسری انجام شده است.

در صورت برگزاری کنکور الکترونیکی آزمون در موعد مقرر خود برگزار خواهد شد و داوطلبان باید با مراجعه به حوزه امتحانی خود به صورت الکترونیکی به سوالات پاسخ دهند. کنکور سراسری ۱۴۰۳ در دو نوبت یعنی در ۶ و ۷ اردیبهشت و ۷ و ۸ تیرماه برگزار می‌گردد. برای کسب اطلاع سریع از نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی تغییرات و جدول زمانبندی کنکور می‌توانید در کانال تلگرامی دانتل کو عضو شوید. جهت عضویت در کانال اطلاع رسانی و آخرین اخبار در سرچ تلگرام عبارت ” مشاوره تحصیلی دانتل کو ” جست و جو و عضو شوید

شرکت در کنکور الکترونیکی

نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی یکی از مهم‌ترین تغییرات کنکور سراسری است. از سوی دیگر افزایش تاثیر سوابق تحصیلی، حذف دروس عمومی و زیر گروه‌ها و برگزاری آزمون در دو نوبت از دیگر تغییرات کنکور می‌باشد.

همانطور که می‌دانید تمامی مراحل ثبت نام تا اعلام نتایج کنکور به صورت اینترنتی انجام می‌شود. داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده اند، می‌توانند در زمان تعیین شده یعنی چند رو قبل برگزاری آزمون به سایت سنجش مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. در کارت ورود به جلسه اطلاعات مهمی همچون زمان دقیق و حوزه برگزاری آزمون درج شده است.

طبق گفته‌های معاون وزیر علوم و رییس سازمان سنجش داوطلبان امکان تقلب در نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی را نخواهند داشت و امکانات هوشمندی برای جلوگیری از تخلف در نظر گرفته شده است. در صورت تقلب، داوطلبان از شرکت در آزمون محروم خواهند شد. در صورتی که قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۳ را دارید، بهتر است برای آمادگی کنکور از مشاوران با تجربه تحصیلی مجموعه دانتل کو کمک بگیرید.

مرکز مشاوره تحصیلی دانتل کو

در مرکز مشاوره دانتل کو متخصصان و مشاوران با تجربه‌ای گرد هم آمده اند و آماده خدمت رسانی به داوطلبان گرامی می‌باشند. خدمات مشاوره این مرکز به صورت تلفنی است و شما می‌توانید با صرف هزینه و انرژی کمتر بهترین خدمت مشاوره را دریافت نمایید.

چنانچه هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی برای تان وجود دارد، می‌توانید با مشاوران تحصیلی صحبت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. متخصصان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل کو در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل تماس بگیرید.

سوالات متداول

نحوه برگزاری کنکور الکترونیکی به چه صورت است؟

کنکور به صورت حضوری برگزار خواهد شد و داوطلبان پس از مراجعه به حوزه امتحانی خود از طریق کامپیوتر به سوالات پاسخ خواهند داد.

آیا امکان شرکت در کنکور الکترونیکی از منزل وجود دارد؟

خیر کنکور الکترونیکی با کنکور مجازی متفاوت است و داوطلبان باید حتما در حوزه امتحانی خود حضور داشته باشند.

آیا برای شرکت در آزمون الکترونیکی نیز دریافت کارت ورود به جلسه الزامی است؟

بله برای شرکت در جلسه آزمون باید حتما چند روز قبل آزمون به سایت سنجش مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

نشر مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا