بین الملل

تاکید امیر عبداللهیان بر ضرورت حمایت کشورهای اسلامی و عربی از مردم فلسطین

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه در تماس تلفنی با عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در خصوص آخرین تحولات فلسطین و جنایات جنگی اشغالگران صهیونیست علیه مردم فلسطین در غزه گفتگو و تبادل نظر کرد.

 به گزارش دانا نیوز، حسین امیرعبداللهیان، در این تماس تلفنی با محکومیت شدید جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و تشدید محاصره انسانی غزه، بر ضرورت حمایت کشورهای اسلامی و عربی از مردم فلسطین تاکید کرد.

امیرعبداللهیان خاطر نشان کرد: تداوم و گسترش جنایات جنگی در غزه و محاصره و هدف قرار دادن اماکن مسکونی، بیمارستان‌ها و مدارس و قطع آب و برق، مصداق مجازات دسته‌جمعی و جنایت سیستماتیک جنگی علیه بشریت است.

رئیس دستگاه دیپلماسی تاکید کرد که تداوم این وضعیت شرایط را پیچیده‌تر خواهد کرد و طبعاً مسئولیت عواقب و تبعات آن متوجه رژیم اشغالگر قدس است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تعداد بالای شهدا و مجروحان فلسطینی ناشی از حملات کور صهیونیست ها به غزه، خواستار برگزاری نشست فوری وزرای امور خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی شد .

عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن تاکید بر لزوم هم صدایی برای حمایت از مردم و غیرنظامیان در غزه گفت: لازم است سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی وظایف خود را در حمایت از مردم غزه و ایجاد گذرگاه های امن برای خارج کردن مجروحان انجام دهند.

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در مورد برگزاری نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد که این موضوع را با کشورهای عربی مورد بررسی قرار خواهد داد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

تحلیلگر اخبار بین‌المللی با رویکردی متفاوت. از طریق تحلیل دقیق و عمیق رویدادهای جهانی، تاثیرات آن‌ها را بر جوامع مورد بررسی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای قابل فهم و با جزئیات، به شما نقشه‌ای واضح از اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا