حوادث

ماجرای بالن‌های قرمز در تهران چیست؟

آفتاب‌‌نیوز :

عبدالمطهر محمدخانی درباره بالن‌های قرمز رنگی که این روزها بر فراز بخش‌های مختلف شهر تهران به پرواز درآمده گفت: این بالن ها با طرح نشان جغرافیایی نقشه(پین لوکیشن) یا همان مکان‌نما طراحی شده و هر کدام از این بالن‌ها که در سطح شهر و در تمام مناطق گسترش پیدا کرده، نماد یک کارگاه عمرانی برای یکی از پروژه‌های در دست ساخت شهر، توسط شهرداری تهران است، در واقع شهروندان مناطق مختلف هر جا که این بالن ها را دیدند متوجه می شوند که یک خدمت و امکان جدیدی به شهر تهران و به منطقه آنها اضافه می‌شود.

وی بزرگراه‌های در دست احداث، ایستگاه‌های مترو، بوستان‌ها، میادین میوه و تره‌بار، اصلاح تقاطع‌ها در بزرگراه‌ها، خانه‌های تاریخی، مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی و فروشگاه‌های شهروند را از جمله این پروژه‌ها برشمرد و افزود: ویژگی این پروژه ها این است که همه آنها تا پایان سال و حداکثر تا بهار سال آینده به بهره برداری می رسند.

محمدخانی ادامه داد: این پروژه ها بخشی از بیش از ۴۰۰ پروژه فعال شهر تهران است که در حال انجام هستند. در حالی که پروژه‌ها و فعالیت‌های روزانه و دائمی شهر مانند عملیات بزرگ آسفالت‌ریزی معابر و یا پروژه‌های حوزه نگهداشت شهر شامل این کمپین نمی‌شود و تنها مواردی که یک خدمت جدید و ماندگاری را به شهر ارائه و اضافه می کنند، را در بر می‌گیرد.

سخنگوی شهرداری تهران ادامه داد: با توجه به اهمیت رعایت استانداردهای اوج دهی بالن‌ها و توجه به ملاحظات دستگاه‌های مسئول تنها ۱۵۰ کارگاه را با بالن ها نشان‌گذاری کردیم تا شهروندان از حجم فعالیت های شهرداری تهران مطلع شوند.

بر اساس گزارش سایت شهر، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه طبق افکار سنجی های صورت گرفته شهروندان تهرانی نسبت به پروژه‌های متعدد و متنوع و گسترده در سطح شهر در مقایسه با تک پروژه‌های گران قیمت در تهران تمایل دارند و از این حیث نشان دادن تعدد پروژه ها و توجه دادن به این کارگاه ها اهمیت دارد، اضافه کرد: این بالن ها در روزهای اخیر توجه بسیاری از شهروندان را جلب کرده و از این حیث رویکرد تبلیغی متفاوتی بود. این بالن ها در پروژه های آتی و رویدادهای مختلف فرهنگی و اجتماعی قابلیت اوج دهی مجدد دارد و از حیث مالی نیز در مقایسه با ابزارهای تبلیغاتی مشابه بسیار به صرفه و اقتصادی است.

نشر مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا