اقتصادی

۷۷۷ هکتار اراضی صنعتی استان یزد آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است

۷۷۷ هکتار اراضی صنعتی استان یزد آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی یزد با بیان اینکه ۷۷۷ هکتار از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان آماده واگذاری به سرمایه گذاران است گفت: این اراضی بنا به درخواست متقاضیان به صورت طرح‌های صنعتی واگذار می‌شود.

به گزارش دانا نیوز؛ “محمد دهقان” روز یکشنبه افزود: در این راستا کارآفرینان و صنعتگران می‌توانند با اخذ مجوز تاسیس از مراجع ذیصلاح برای انتخاب زمین به روش الکترونیکی از طریق سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمندhttps://my.gov.ir و در مرحله بعد سایت http//.eservice.isipo.ir نسبت به انتخاب و دریافت زمین در زون تخصصی مورد نیاز اقدام کنند.

وی با اشاره به افزایش درخواست متقاضیان برای دریافت اراضی صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی استان یزد در یک سال گذشته اظهار کرد: به رغم رشد واگذاری اراضی صنعتی که در سالیان گذشته صورت گرفته است سعی شده استان با محدودیت واگذاری روبرو نباشد و همیشه زمینه و زیرساخت های لازم برای استقرار سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی فراهم باشد.

دهقان با بیان اینکه در ۲ سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان به شهرکسازی در استان تخصیص یافته است اظهار کرد: بر اساس برنامه های سند تحولی یزدنوین و سیاست‌های استان در بخش صنعت، سرعت شهرک سازی و ایجاد زیرساخت های صنعتی استان از ابتدای دولت سیزدهم شتاب گرفته و امیدواریم با تلاش همکارانمان در کوتاه ترین زمان، شهرکهای صنعتی لارم را برای استقرار واحدهای تولیدی به ویژه در حوزه های قطعه سازی، ماشین سازی، پوشاک و نساجی در شهرکها و نواحی صنعتی فراهم کنیم.

حدود ۳۱ شهرک و ناحیه صنعتی با وسعت ۶ هزار و ۷۴۴ هکتار در استان یزد وجود دارد که افزون بر ۳۰ هزار نفر در این شهرک‌ها و نواحی اشتغال دارند.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با ارائه تحلیل‌های دقیق و به‌روز، سعی می‌کنم به شما نکات و دیدگاه‌های مهم را ارائه دهم تا شما بتوانید از این اطلاعات بهره‌برداری کنید.
دکمه بازگشت به بالا