ورزشی

بازگشت قهرمان جهان به روی تشک

کامران قاسم‌پور از چند ماه قبل آسیب‌دیدگی‌ از ناحیه کشاله ران داشت و به همین علت هم حضورش در دو تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی هم لغو شد. وی در اردو با تشدید مصدومیت مواجه و گفته شد ممکن است حضور در مسابقات جهانی بلگراد را از دست بدهد.

MRI و معاینه از سوی دکتر سهراب کیهانی پزشک معتمد فدراسیون کشتی در نهایت منجر به آغاز روند درمانی خاص برای رساندن کامران قاسم‌پور به مسابقات جهانی شد. او در این مدت در تعطیلی اردو هم در کمپ تیم‌های ملی ماند و علاوه بر فیزیوتراپی، درمان پایش را پیگیری کرد.

قهرمان کشتی آزاد جهان که یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال طلای مسابقات جهانی 2023 بلگراد محسوب می‌شود، در حالی که در روزهای قبل مرورفن کرده بود، امروز (جمعه 20مرداد) سرانجام روی تشک آمد و با کشتی‌گیرانِ خیلی سبک‌تر از خودش، تمرین کشتی انجام داد.

مسابقات جهانی 2023 از روز 25 شهریور با کشتی آزاد در بلگراد صربستان آغاز شده و تا 28 شهریور ادامه خواهد داشت. کادرفنی تیم ملی امیدوار است که بتواند کامران قاسم‌پور را با خود در این رقابت‌ها داشته باشد.

رقابت‌های مقدماتی و نیمه‌نهایی وزن 92 کیلوگرم روز 26 شهریور برگزار می‌شود.

قاسم‌پور دو مدال طلای وزن 92 کیلوگرم جهان در سال‌های 2021 و 2022 را در اسلو و بلگراد از آن خود کرده است.

257 251

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا