ورزشی

اختصاص ۸۰ هزار تن برنج و شکر برای هیئت‌های مذهبی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از اختصاص ۸۰ هزار تُن برنج و شکر برای برپایی آیین‌های ایام محرم و صفر خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید سعید راد با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: نیمی از این اقلام شامل ۳۰ هزار تُن برنج و ۱۰ هزار تُن شکر برای تهیه نذورات در اختیار هیئت‌ها و تکایا قرارگرفته است و نیمی دیگر نیز در قالب سهمیه فوق‌العاده شامل ۳۰ هزار تُن برنج و ۱۰ هزار تُن شکر به فروشگاه‌های زنجیره‌ای اختصاص‌یافته تا نسبت به توزیع آن بین شهروندان اقدام کنند.

وی با اشاره به این‌که توزیع اقلام مذکور قبل از ماه محرم آغازشده و در طول ایام سوگواری تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: تخصیص اقلام فوق در هر استان بر عهده کارگروه تنظیم بازار همان استان است و ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان‌ها، مقدار تعیین‌شده از این اقلام را به هیئت‌های مذهبی که از سوی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان تبلیغات اسلامی استان معرفی می‌شوند، تحویل خواهند داد.

راد بابیان این‌که با توجه به پخت نان نذری و مصرف نان در هیئت‌ها و تکایا، ۲۲ هزار و ۵۷۰ تُن سهمیه آرد فوق‌العاده برای ماه‌های تیر و مرداد به ۱۲ استان کشور اختصاص داده‌شده است، تصریح کرد: از این مقدار، ۱۵ هزار و ۶۳۰ تُن آرد نوع یک باقیمت هر کیلوگرم ۶۶۵ تومان و ۶ هزار و ۹۴۰ تن آرد نوع دو باقیمت هر کیلوگرم ۹۰۰ تومان، تخصیص‌یافته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه در مورد نرخ کالا‌های اساسی اختصاص داده‌شده برای ایام محرم و صفر، خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلوگرم برنج هندی ۳۳ هزار تومان، برنج تایلندی ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان و برنج تایلندی رده ب ۱۶ هزار تومان و همچنین قیمت هر کیلوگرم شکر برای هیئت‌ها و تکایا (تحویل از محل انبار) ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان (به‌علاوه یک درصد ارزش‌افزوده) و برای مصرف‌کنندگان (خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای) ۲۸ هزار تومان تعیین‌شده است.

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا