فرهنگ و هنر

علی راهجیری ملقب به زبدة‌الکتاب درگذشت

والگاری کلگری علی رهدیجیری در 83 سالگی درگذشت.

به گزارش دانا نیوز ، زنده یاد علی رهدیری معروف به “زبد الکتاب” در سال 1317 در رشید دیده به جهان گشود و وی نزد استادان مختلفی به تحصیل خلفا پرداخت. او سالها به عنوان استاد در انجمن Calypsors خدمت کرده است. رحدی در طول دهه های فعالیت هنری خود چندین جلد کتاب درباره خوشنویسی ممنوع و شکسته نوشت.

در همین راستا ، سیسای مجتبی حسنی – وزیر فرهنگ و امور اسلامی – پیام تسلیت درگذشت این معلم و خلیفه را نوشت.

“معلم راجیری آنچه را از خلفای بزرگ آموخت ، فرا گرفت و در طی سالهای تحقیق خود ، بلافاصله توانست به مرد جوان بیاموزد که کار خوشنویسی خود را ادامه دهد. پروفسور رهجی دغدغه و دیدگاه کلی نسبت به مباحث و تاریخ هنر خوشنویسی داشت و از این طریق تحصیلات و تحقیقات را با خوشنویسی و نویسندگی فراگرفت. اگرچه او سالهاست که خط می نویسد ، اما همیشه به این فکر کرده است که چرا و چگونه این کار را انجام داده و درباره آن تحقیق کرده است.

به گفته استادشان ، علی اکبر که ، یکی از بهترین تماس گیرنده ها ، استاد رهری یک تماس گیرنده با ارزش و قابل احترام است. هنر ایران ماندگار است.

درگذشت استاد رهدی را به خانواده ها ، مبلغان و دوستداران فرهنگ و هنر کشور تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال خواستارم که نکونام الوردات را به خاطر این امر یاد کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا