افتتاح پل 120متری به نام شهید مدافع حرم «عبدالحمید سالاری» در بندرعباس

به گزارش دانا نیوز، «مهدی نوبانی»، شهردار بندرعباس در این آیین گفت: در حال حاضر سه پل در دست احداث است که امروز پل شهید سالاری بدست پدر این شهید بزرگوار افتتاح می‌شود.

نوبانی بیان کرد: تقاطع غیر همسطح شهید تختی نژاد نیز در حال اجرا است که طی دو تا سه روز آینده زیر گذر آن به بهره برداری می رسد. وی افزود: از عید قربان تا عید غدیر شهرداری بندرعباس بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ زنی کرده است.

به گزارش صبح ساحل ،شهردار بندرعباس با تقدیر از اعضای شورای شهر به خاطر حمایت از پروژه‌ها و شهرداری گفت: این پل شرق و غرب بندرعباس را به یکدیگر متصل می کند و ۵۰ تا ۶۰ درصد از بار ترافیکی را از زیر گذر تقاطع غیر همسطح شهدای غواص کاهش می دهد.نوبانی در ادامه با اشاره به مشخصات فیزیکی این طرح تاکید کرد: این پل دو سال گذشته کلنگ زنی شد که با ۱۲۰ متر طول و اعتبار هزینه ای 170 میلیارد تومان امروز به بهره برداری می رسد.مصیب نظری،رییس شورای اسلامی شهر بندر عباس نیز در این آیین گفت : این پل یکی از بزرگترین پل هایی بود که افتتاح می شود که هم مشکلات ترافیکی غرب شهر را حل می کند و هم امید آفرینی در مردم ایجاد می کند. وی ادامه داد: برای ایجاد انگیزه در مردم و رفتن مردم در پای صندوق های رای امید آفرینی نیاز است. نظری تاکید کرد : امیدوارم افتتاح این پروژه ها بتواند گرهی از مشکلات مردم را باز کند و دغدغه‌های مردم رفع شود.

وی بیان کرد: از همه اعضای شورای شهر تشکر و قدردانی می کنم که انصافا پای کاربوده و همیشه در کنار شهردار و پروژه‌ های شهرداری هستند. رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: افتتاح چنین پروژه های بزرگی نشان ازکارآمدی دولت سیزدهم و مجموعه شهرداری بندرعباس در این برهه ی خاص است.نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس نیز در این آیین با اشاره به اینکه شاهد همدلی و همفکری در شورای شهر و شهرداری بندرعباس هستیم، گفت: بخشی از عرصه های خدمت رهین همدلی آنهاست که امروز شاهد برکات آن هستیم. حجت الاسلام محمد عبادی زاده بیان کرد: امروز این اتفاق و رویداد یک رویداد منحصر به فرد است و برخی از پروژه ها یک منطقه و برخی مانند این پروژه یک شهر را خوشحال می کند. وی ابراز کرد : ترافیک روی اعصاب همه مردم بندرعباس تاثیر داشت که افتتاح این پروژه باعث شد بار ترافیکی در غرب شهر کاهش پیدا کند و نگاه ما به این پروژه یک نگاه ارزنده است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده باز هم شاهد افتتاح اینگونه پروژه ها باشیم و استاندار و شورای اسلامی شهر نیزقطعا حمایت می کنند.استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت : این پل گره ترافیکی غرب بندرعباس را مرتفع می‌کند و جزو پروژه‌های کلیدی شهر بندرعباس است که در راستای وظیفه عمومی افزایش کیفیت زیست شهری انجام شده و باید شهر را به سمتی هدایت کنیم که بتوانیم سطح وسیع تری از مطالبات مردم را پوشش دهیم چراکه بندرعباس آخرین سد برای جلوگیری از خروج نخبگان از استان است.

مهدی دوستی، پروژه های افتتاح شده در فاصله دو عید قربان تا غدیر را نشانه حرکت در مسیر درست شهری دانست و ادامه داد: این پروژه در سال ۱۴۰۱ کلنگ زنی شده و امسال با مدت زمان کمتر از دو سال به بهره برداری رسیده تا آرامش خاطر مردم فراهم شود.

مقام عالی دولت در استان هرمزگان، حرکت براساس رویکرد مسئله محوری در شهر را مورد تأکید قرارداد و افزود: برهمین اساس مسائل مردم پیگیری می شود این پل نیز یکی از مطالبات و مساله مهم مردم بود که با جدیت دنبال شد .

وی افزایش پرداختی ها به دهیاری و شهرداری های استان را زمینه‌ساز توسعه و زیبا سازی شهری برشمرد و ادامه داد: قبلاً این پرداختی تقریبا یک هزار میلیارد تومان بوده است که درسال گذشته ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد پرداخت شده و پیش بینی می‌شود سال آینده نیز ۷ هزار میلیارد تومان پرداختی داشته باشیم. استاندار هرمزگان مزین شدن پل پیامبر اعظم(ص) به نام شهید مدافع حرم” عبدالحمید سالاری” را نشان از قدرشناسی جامعه از مقام والای شهداء دانست.

احمد مرادی ، نماینده مردم استان درمجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت : بعد از شهر بندرعباس، شهر دوم در شهرک پیامبر اعظم است که باید تلاش شود مشکلات آن رفع گردد. وی ادامه داد: در مجلس هم نگاه این بوده که به شهرداری ها و دهیاری ها توجه شود.مرادی تاکید کرد : در هر ماه حدود 110 میلیارد تومان مالیات فقط از محل ارزش افزوده بوده به شهرداری پرداخت می شود که مردم هم انتظار دارند کار انجام شده را ببینند و شهردار بندرعباس خیلی خوب این کار را انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه باید حقوق و مزایای کارگر به موقع پرداخت شود تصریح کرد : امید واریم شاهد انجام کارهای بزرگی در سطح شهر بندرعباس باشیم تا مردم ببینند خدمتگزاران به وظایف خود عمل می کنند.

شایان ذکر است در پایان این آیین توسط شهرداری بندرعباس از پدر شهید والا مقام مدافع حرم “عبدالحمیدسالاری ” تجلیل شد.

46

دکمه بازگشت به بالا