استاندار لرستان: نسبت به ترمیم ارکان مدیریت استان مسئولیت دارم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، ابوطالب شفقت عصر امروز شنبه در حاشیه شورای برنامه‌ریزی لرستان، اظهار داشت: در این نشست چهار پروژه عمرانی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد و پنج پروژه عمرانی در کمیسیون کارشناسی رد شد.

وی با تأکید بر حفظ اراضی کشاورزی و ممنوعیت تغییر کاربری آنها، گفت: سیاست دولت بر این است که زمین کشاورزی اگر قرار است تبدیل شود باید در طرح و چهارچوب مقررات و قانون باشد و هرگونه تغییر کاربری زمین کشاورزی تخلف است که دراین‌خصوص به جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها تذکر داده شد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه درگذشته ازاین‌گونه تخلفات انجام شده است، گفت: زمینی که مجوز ندارد نباید دستگاه‌های خدمات‌رسان به آن آب، برق و گاز بدهند و جهاد کشاورزی فرماندار و حتی دهیار موظف است موضوع را به‌موقع گزارش دهد.

شفقت، افزود: چند مورد از مصوبات رد شده در جلسه امروز به شهرک صنعتی هدایت شدند؛ زیرا ما باید نظم و انضباط را سرلوحه خود قرار دهیم و پروژه‌های صنعتی در شهرک صنعتی انجام پذیرد و سایر اراضی را هدر ندهیم و به سمت تمرکز صنایع در شهرک‌های صنعتی پیش رویم؛ زیرا در این شهرک‌ها همه زیرساخت‌ها فراهم است.

وی با اشاره به مصوبات شورای راهبردی گفت: در خصوص گزارش ارزیابی جشنواره شهید رجایی که سالانه شهریورماه انجام می‌شود و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان متولی انجام آن است و طی آن دستگاه‌ها از عملکرد خودآگاه می‌شوند در همین راستا بنده یک تذکر دادم؛ چون به دولت اعلام کرده‌ام من نسبت به ترمیم ارکان مدیریت استان مسئولیت دارم.

استاندار لرستان در خصوص ترمیم ارکان مدیریت استان، تصریح کرد: یک بخش آن مربوط به انتصاب معاونین استاندار و مدیران کل استانداری است که معاونین را با هماهنگی وزارتخانه و مدیران کل را شخصاً تصمیم می‌گیرم.

شفقت، افزود: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی را با وزارتخانه ارزیابی می‌کنم، اگرچه تقریباً در این زمینه حدود یک ماه قبل کار را شروع کرده‌ایم؛ اما با این حادثه و دستور جناب آقای مخبر یک وقفه‌ای ایجاد شده است، اگرچه در مواردی مدیری بازنشست شده و وزارتخانه تصمیم به جابه‌جایی گرفته است.

وی تصریح کرد همچنین در مواردی افرادی را داریم که سرپرست هستند و زمان مسئولیت آنها تمام شده است که در آنچه مربوط به بنده است، کار کارشناسی و ارزیابی انجام می‌شود و به مردم عرض می‌کنم تا آنجا که بتوانم کیفیت مدیران استان را ارتقا می‌دهیم و اگر نتوانیم مجبورم جابه‌جا کنم و اصل بر آن است که از داخل استان و دستگاه اجرایی مدیریت را انتخاب کنیم و اگر نشد از استان‌های دیگر و در سطح کشور انتصاب کنیم و این جابه‌جایی روندی طبیعی است.

دکمه بازگشت به بالا