فتاحی: رنگ پیراهن تیم‌ها براساس میزبان انتخاب می‌شود/ فولاد مشکی بپوشد، همه به مشکل می‌خورد

رئیس پیشین کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال، روال انتخاب رنگ پیراهن تیم‌ها در جریان یک بازی لیگ برتری را توضیح داد.

به گزارش دانا نیوز، استقلال و فولاد امروز(دوشنبه) در چارچوب هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت.

در اتفاقی عجیب رنگ لباس دو تیم برای حضور در این دیدار به یک جنجال تبدیل شده، جایی که فولادی‌ها اصرار به پوشیدن پیراهن مشکی دارند اما اردوی استقلال خواهان پوشیدن لباس قرمز توسط این تیم خوزستانی شده است. در نهایت قرار شد که فولادی‌ها مشکی و استقلالی‌ها آبی به تن کنند.

روال قانونی انتخاب رنگ پیراهن به چه شکل است؟

دانا نیوز برای پیگیری نحوه انتخاب رنگ پیراهن تیم‌ها در جریان یک بازی لیگ برتر به سراغ سعید فتاحی، رئیس پیشین کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال رفت. فتاحی در گفت‌وگو با دانا نیوز در پاسخ به این سوال که بر چه مبنایی رنگ پیراهن تیم‌ها در یک بازی لیگ برتر انتخاب می‌شود، توضیح داد: تیم‌های لیگ برتری از ابتدای فصل سه رنگ پیراهن به سازمان لیگ اعلام می‌کنند. براساس اطلاع بنده، رنگ پیراهن سوم فولاد در لیگ برتر، مشکی است و آن‌ها در جلسه هماهنگی پیش از دیدار با استقلال مدعی شده‌اند که فقط همین یک رنگ پیراهن را به همراه خود به تهران آورده‌اند.

او با بیان این که تیم‌ها موظفند دو رنگ پیراهن‌شان را برای هر دیدار به همراه داشته باشند، گفت: براساس همان چیزی که در رقابت‌های بین‌المللی ملی و باشگاهی انجام می‌شود، رنگ پیراهن دو تیم بر مبنای رنگ پیراهن میزبان انتخاب می‌شود. استقلال در بازی امروز (دوشنبه) میزبان است و باید رنگ پیراهن فولاد براساس رنگ پیراهن آبی استقلال انتخاب شود. این که رنگ پیراهن فولاد در بازی‌ای که میزبانش آبی می‌پوشد، مشکی باشد باعث می‌شود که داور در تصمیم‌گیری‌هایش دچار مشکل شود که موضوع مهمی است و اگر اشتباه داوری‌ در این دیدار رخ دهد، یکی از دلایلش می‌تواند همین موضوع باشد. علاوه بر این خود بازیکنان هم در جریان بازی دچار مشکل خواهند شد.

رئیس پیشین کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در پایان بیان کرد: مشابه این اتفاق در جریان بازی هفته گذشته گل‌گهر و شمس آذر اتفاق افتاد که در نیمه اول گل‌گهر، آبی و شمس آذر، شمس تیره پوشیده بود اما به دلیل این که عوامل بازی دچار مشکل شده بودند، گل‌گهر بین دو نیمه لباسش را عوض کرد و سفید پوشید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا