بین الملل

استقبال الجزایر از حمایت سازمان ملل از درخواست عضویت فلسطین

الجزایر از تصویب قطعنامه‌ مجمع‌ عمومی سازمان ملل متحد در حمایت از درخواست فلسطین برای عضویت کامل در این نهاد بین‌المللی استقبال کرد.

به گزارش دانا نیوز، مجمع‌عمومی سازمان ملل جمعه ۲۱ اردیبهشت قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن تأیید شد کشور فلسطین شرایط عضویت کامل در سازمان ملل را مطابق با ماده ۴ منشور سازمان ملل متحد برآورده می‌کند و بنابراین باید به‌عنوان عضوی از سازمان پذیرفته شود.

در همین رابطه وزارت خارجه الجزایر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تصویب این قطعنامه تاییدکننده توافق جامعه جهانی با سه پیام سیاسی بسیار روشن، دقیق و مهم در قبال شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در این شرایط حساس است که مسأله فلسطین با آن روبه‌رو است.

براساس گزارش روسیا الیوم، این وزارتخانه اعلام کرد اولین پیام این است که تشکیل کشور فلسطینی یک ضرورت است که با توجه به تلاش برای دستیابی به راه‌حلی جامع و فراگیر برای درگیری فلسطین و رژیم صهیونیستی، دستکاری، تعلل و طفره‌روی و یا بدبینی را نمی‌پذیرد.

وزارت خارجه الجزایر همچنین تاکید کرد دومین پیام این است که تشکیل این کشور فلسطینی باید نقطه شروع و هدف هر روند سیاسی جدی باشد که حل و فصل عادلانه، پایدار و نهایی نزاع فلسطین و رژیم صهیونیستی را هدف خود قرار دهد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد سومین پیام نیز این است که جامعه بین‌المللی نمی‌پذیرد شهرک‌نشینان صهیونیست حق وتوی تشکیل کشور فلسطین را داشته باشند زیرا این کشور نتیجه یک اجماع بین‌المللی است و اشغالگران نمی‌توانند آن را دست‌کم بگیرند یا مقابل آن بایستند.

وزارت خارجه الجزایر تاکید کرد، این کشور به تداوم تلاش‌های خود در شورای امنیت در راستای هماهنگی کامل با برادران فلسطینی و سایر برادران عرب خود و همچنین با همه فضاهای وابسته به آن که از مساله فلسطین حمایت می‌کنند، چشم امید دوخته است. تداوم این اجماع بین‌المللی درباره تشکیل یک کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطینی، تنها راه حل مسأله فلسطین و بازگرداندن صلح، امنیت و ثبات در منطقه «خاورمیانه» است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا