حوادث

برخورد پلیس با عوامل خرید و فروش سلاح گرم و اراذل و اوباش در فضای مجازی و دستگیری ۳۰۰۰ نفر

رئیس پلیس فتای فراجا، از دستگیری عوامل خرید و فروش سلاح گرم و اراذل و اوباش در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، سردار وحید مجید گفت: در سال گذشته بیش از ۱۲ هزار صفحه مجازی در شبکه های اجتماعی و سایت ها که مشغول به تبلیغ و خرید و فروش انواع اسلحه گرم از کلت گرفته تا کلاشینکف و مسلسل بودند؛ توسط پلیس فتا شناسایی شدند.

وی افزود: از مجموع این تعداد، روی ۳۰۰۰ مورد تمرکز کردیم و در پس از انجام تحقیقات لازم، در این فرآیند توانستیم ۱۴۰۰ نفر از مالکان و اعضای این تارنماها و صفحات مجازی را شناسایی و دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی بدهیم.

رئیس پلیس فتای فراجا ادامه داد: این افراد با ایجاد صفحات و کانال هایی در شبکه های اجتماعی واتس آپ، تلگرام و اینستاگرام ادعای خرید و فروش انواع اسلحه داشتند.

مجید گفت: ذکر این نکته قابل توجه است که بیشتر این افراد کلاهبردار بودند؛ یعنی پس از گرفتن مبلغی به عنوان بیعانه از مشتری، افراد را مسدود کرده و دیگر پاسخگو نبودند؛ بنابراین عملا خرید و فروشی ضورت نمی گرفت و اسلحه ای در کار نبود. 

وی با اشاره به اینکه قدرت نمایی و ایجاد ترس نیز برخورد جدی پلیس را در پی خواهد داشت؛ افزود: همچنین عده ای از اراذل و اوباش در جهت ایجاد رعب و وحشت در شهروندان، محتواهایی در شبکه های اجتماعی تولید و منتشر می کردند که توسط پلیس شناسایی شدند.

رئیس پلیس فتای فراجا ادامه داد: بیش از ۹۵۰۰ صفحه، کانال و گروه که توسط اراذل اوباش مدیریت می شد نیز مسدود و ۱۶۰۰ نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا