بین الملل

وزیر خارجه فرانسه می‌خواهد وارد «جنگ قدرت» با روسیه شود

با تشدید لفاظی‌های جنگ‌طلبانه مقامات‌ فرانسه، استفان سژورنه گفت که می‌خواهد «مقابل روسیه بایستد» تا به ظن خودش از فرانسوی‌ها و صلح «محافظت» کند.

به گزارش دانا نیوز، استفان سژورنه، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه‌ای اعلام کرد هیچ ابهامی از سوی فرانسه در قبال روسیه وجود نداشته است. به گفته او، هدف غرب این است که «ظرفیت اوکراین برای مقاومت را در طول این رویارویی برای مدت طولانی بداند و اینکه آیا می‌توانیم روسیه را وادار کنیم که جنگ را متوقف کند؟»

به نقل از لاتریبون دیمانش، سژورنه معتقد است که «به همان زبان روسیه باید صحبت کنیم، یعنی رویارویی قدرت. ما خیلی ساده‌لوح هستیم که فکر کنیم باید خودمان ممنوعیت‌هایی را برای خودمان تعیین کنیم، درحالی‌که این روسیه است که قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.»

علاوه بر این، او تأیید می‌کند که نمی‌توان در برابر «یک کشور امپریالیستی یک گام به کنار گذاشت.» وزیر خارجه فرانسه گفت: من معتقدم که این دقیقا به روسیه این فرصت را می‌دهد که از آن برای حرکت به جلو استفاده کند. ایستادن در برابر روسیه به معنای محافظت از فرانسوی‌ها و صلح است. این میهن‌پرستی واقعی است!

در ۱۲ مارس یک مناظره در مورد اوکراین در مجلس ملی فرانسه و سپس مناظره‌ای در ۱۳ مارس در سنا برگزار خواهد شد.

پیشتر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در ۲۶ فوریه در سخنانی جنگ‌طلبانه استدلال کرد که استقرار نیروها در اوکراین توسط اعضای ناتو و سایر متحدان را نمی‌توان رد کرد، زیرا قدرت‌های غربی نباید دست از کار بکشند و باید اطمینان حاصل کنند که روسیه نیروهای کی‌یف را شکست نمی‌دهد. به دنبال آن، سژورنه از اساس، ایده استقرار نظامیان ناتو در اوکراین را رد کرد. همینطور ماکرون در تلاش برای تغییر لحن برآمد و گفت رد کردن یک مساله، به معنای انجام دادن آن نیست. او استقرار نیروها در اوکراین را منتفی ندانسته بود.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

تحلیلگر اخبار بین‌المللی با رویکردی متفاوت. از طریق تحلیل دقیق و عمیق رویدادهای جهانی، تاثیرات آن‌ها را بر جوامع مورد بررسی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای قابل فهم و با جزئیات، به شما نقشه‌ای واضح از اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا