بین الملل

نشست شورای حکام آغاز شد

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دقایقی پیش آغاز به کار کرد.

به گزارش دانا نیوز، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، در پیامی در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس،‌ از آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اطلاعیه‌ای که در وبگاه آن منتشر شده، اعلام کرد که که نشست شورای حکام از ۴ تا ۸ مارس(۱۴ تا ۱۸ اسفند) در مقر آژانس در وین آغاز به‌کار می‌کند.

این نشست، ساعت ۱۰ به وقت محلی آغاز می‌شود و موضوعاتی از جمله درخواست‌های عضویت در آژانس، بررسی ایمنی هسته‌ای ۲۰۲۴، بررسی فناوری هسته‌ای ۲۰۲۴، راستی‌آزمایی و نظارت در جمهوری‌ اسلامی ایران با توجه به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل(درباره توافق هسته‌ای ۲۰۱۵)، اجرای توافقنامه پادمان‌ها در جمهوری دموکراتیک کره، اجرای موافقتنامه جامع پادمانی(ان‌پی‌تی) در جمهوری عربی سوریه، اجرای موافقتنامه جامع پادمانی با جمهوری اسلامی ایران، ایمنی هسته‌ای، امنیت و پادمان‌ها در اوکراین، انتقال مواد هسته‌ای در چارچوب توافق آکوس و موافقتنامه پادمانی مرتبط با آن و احیای برابری حاکمیت کشورهای عضو در آژانس در دستور کار نشست قرار دارند.

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ساعت ۱۳ امروز (دوشنبه) به وقت محلی، در کنفرانسی خبری حضور می‌یابد و به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

تحلیلگر اخبار بین‌المللی با رویکردی متفاوت. از طریق تحلیل دقیق و عمیق رویدادهای جهانی، تاثیرات آن‌ها را بر جوامع مورد بررسی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای قابل فهم و با جزئیات، به شما نقشه‌ای واضح از اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا