بین الملل

یکی از فرماندهان القسام در جنین به ضرب گلوله نیروهای تشکیلات خودگردان زخمی شد

نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین یکی از فرماندهان گردان‌های القسام را در اردوگاه جنین زخمی کردند.

به گزارش دانا نیوز، قیس السعدی، از فرماندهان گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس در اردوگاه جنین به ضرب گلوله دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین که قصد بازداشت او را داشتند، زخمی شد.

هنگامی که السعدی در یک مغازه در اطراف اردوگاه جنین بود، نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به سمت او تیراندازی کردند، اما او موفق به فرار شد.

یکی از فرماندهان القسام در جنین به ضرب گلوله نیروهای تشکیلات خودگردان زخمی شد

پس از این تیراندازی، ده‌ها نیروهای مسلح به ساختمان استانداری جنین مشهور به پایگاه المقاطعه تیراندازی کردند.

برخی شاهدان عینی به وبگاه العربی الجدید گفتند، السعدی از ۲ سال قبل یکی از چهره‌های تحت تعقیب نیروهای اشغالگر صهیونیستی بود که در تیراندازی نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به او از فاصله نزدیک، یکی از پاهایش زخمی شد.

به گفته این منابع، السعدی که پیش از این حدود ۶ سال را در زندان‌های رژیم صهیونیستی گذرانده، داخل مغازه‌ای در نزدیکی آرامگاه شهدا در اردوگاه جنین بود که خودروهای تشکیلات خودگردان فلسطین به محل یورش آورده و نیروهای آن با سلاح‌هایشان پیاده شدند، اما این فرمانده القسام به سرعت دوید در ادامه آنها به سمتش تیراندازی کردند، اما او به دویدن ادامه داد و از دیدشان پنهان شد.

السعدی با اینکه مسلح بود، اما به سمت نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین تیراندازی نکرد.

ویدیوی دوربین‌های مداربسته موجود در نقطه یاد شده، نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی به داخل مغازه یورش بردند و سپس از آنجا بیرون می‌دوند و فرمانده القسام نیز با پیراهن سفید در حال دویدن است که نیروهای امنیتی به او شلیک می‌کنند.

پس از انتشار این خبر، خشم گسترده‌ای ساکنان اردوگاه را در بر گرفت و ده‌ها فرد مسلح از نیروهای تیپ جنین در محکومیت اقدامی که علیه السعدی انجام شد، به خیابان‌ها آمده و به سمت ساختمان استانداری تیراندازی کردند.

برخی منابع ویژه به العربی الجدید گفتند، دستگاه‌های امنیتی فلسطین در چند روز گذشته ۱۰ تن از نیروهای مقاومت را در شهر و اردوگاه جنین بازداشت کردند که این اقدامات با مخالفت شدید و محکومیت گسترده‌ای مواجه شد به ویژه در این مقطع زمانی که حملات دشمن صهیونیستی به نوار غزه و کرانه باختری اشغالی و نیز ترورها و بازداشت‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه نیروهای مقاومت در شهرها، روستاها و اردوگاه‌ها ادامه دارند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

تحلیلگر اخبار بین‌المللی با رویکردی متفاوت. از طریق تحلیل دقیق و عمیق رویدادهای جهانی، تاثیرات آن‌ها را بر جوامع مورد بررسی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای قابل فهم و با جزئیات، به شما نقشه‌ای واضح از اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا