ورزشی

مقصودلو روی دور تساوی در مسابقات شطرنج تاتا استیل

ملی‌پوش شطرنج ایران مقابل شطرنج‌باز روس به تساوی رسید.

به گزارش دانا نیوز، در دور هفتم مسابقات شطرنج تاتا استیل ۲۰۲۴، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران به مصاف یان نپومنیاشی شطرنج‌باز روس که با پرچم فیده در این مسابقات حضور دارد رفت و به تساوی رضایت داد.

مقصودلو که با ریتینگ ۲۷۴۰ در این رقابت‌ها دست به مهره شده است درحالی مقابل حریفش به تساوی رسیدکه شطرنج‌باز روسی دارای ریتینگ ۲۷۶۹ بود.

مقصودلو در این مسابقات به ۴ تساوی و ۳ شکست رسیده است که با این نتایج  ملی پوش شطرنج ایران با دو امتیاز در رده ۱۳ این مسابقات قرار دارد.

مقصودلو در این رقابت‌ها عملکرد خوبی نداشته به طوری که حدود ۱۴ واحد ریتینگ زنده خود را از دست داده است.

به گزارش دانا نیوز، هشتاد و ششمین دوره مسابقات تاتا استیل با حضور ۱۴ شطرنج‌باز از ۱۳ تا ۲۸ ژانویه در هلند برگزار می‌شود.

در دور هفتم مسابقات، نادربیک عبدوستاروف شطرنج‌باز ازبکستانی توانست مقابل آنیش گیری صدرنشین این مسابقات به پیروزی برسد تا این شطرنج‌باز به همراه آنیش گیری هلندی با ۴.۵ امتیاز به ترتیب در رده‌های اول و دوم این رقابت‌ها بایستند.

علیرضا فیروزجا شطرنج باز ایرانی که برای تیم ملی فرانسه بازی می‌کند در دور هفتم مقابل شطرنج‌باز هندی باخت تا با ۴ امتیاز رده دوم را از دست بدهد و در جایگاه ششم مسابقات بایستد. 

انتهای پیام

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا