برترین های کسب و کارعلمی و پزشکی

چه عواملی در قیمت لنز رنگی تاثیرگذار است ؟

قیمت لنز چشم به عواملی مختلفی بستگی دارد. اما آن چیزی که مهم است و باید بدانید این است که گران بودن یک لنز لزوما ارتباطی به برتری کیفیت آن نسبت به سایر لنزهای چشمی ندارد.

برخی از تولید کنندگان لنز قیمتی را برای محصولات خود در نظر می گیرند و با همان قیمت هم لنز را به ایران صادر می کنند.

فروشندگان ایرانی ناچار هستند آن لنز را به قیمتی که خریداری کرده اند با یک سود اندک آن را به فروش برسانند.

چه عواملی بر قیمت لنز چشم تاثیر می گذارد؟

ممکن است یک برند لنز چشمی چون سابقه ی دیرینه ای در تولید دارند یا محبوبیت زیادی در بین کاربران لنز پیدا کرده اند قیمت های خود را نسبت به دیگر تولید کنندگان افزایش داده باشند.

اما اگر این مساله را فاکتور بگیریم عوامل متعددی بر قیمت لنز دهب چشم تاثیر گذار است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.

تاثیر نمره ی آستیگماتیسم در قیمت لنز چشم

لنزهای آستیگماتیسم که به آن ها لنزهای مغناطیس نیز گفته می شود نسبت به لنزهایی که نزدیک بینی و دوربینی را درمان می کنند کمی گران تر است.

بیشتر لنزهای مغناطیسی باید هر دو هفته یک بار عوض شوند که البته اغلب پزشکان می گویند که کاربران این لنزها می توانند فواصل تعویض این لنزها را بیشتر کرد که این خود باعث کاهش هزینه ها می شود.

به طور کلی برای محاسبه قیمت لنزهای طبی و طبی رنگی آستیگماتیسم باید نهایتا تعویض 1 ماهه را برای آن ها در نظر گرفت. البته لنز آستیگمات رنگی در ایران وجود ندارد.

تاثیر تاریخ مصرف تعویض در قیمت لنز چشم

همان طور که می دانید لنزها دو تاریخ انقضا دارند، اولین تاریخ مصرف مربوط به تاریخ اکسپایر لنزها هستند یعنی تا زمانی که شما پلمپ لنز را باز نکرده اید تا آن تاریخ درج شده قابل استفاده است.

دومین تاریخ مصرف مربوط به زمانی است که شما پلمپ لنز را باز می کنید و از آن استفاده می کنید که به 5 دسته ی لنز های یک بار مصرف، ، و تقسیم بندی می شوند.

قیمت لنزهای چشمی یک بار مصرف

لنزهای یک بار مصرف از نظر بهداشتی جزو بهترین لنزهای چشمی به شمار می آیند. زیرا نیاز به شستشو ندارد و کاربر هر روز از یک لنز نو استفاده می کند و در پایان روز هم آن  را دور می اندازد.

لنزهای یک بار مصرف ضخامت بسیار نازکی داvند و بسیار راحت هستند.  بیشتر لنزهای یک بار مصرف به گونه ای طراحی شده اند که می توان آن ها هر روز، هر هفته یا ماهی یک بار تعویض نمود.

اگر استفاده مداوم از این لنزها داشته باشید هزینه آن نسبت به لنزهای فصلی و سالانه بیشتر خواهد بود.

قیمت لنزهای چشمی فصلی و سالانه

فواصل تعویض لنزهای چشمی بر قیمت لنزها تاثیر گذار است. مثلا ممکن است یک لنز فصلی (تاریخ انقضا 3 ماه تا 6 ماه) 300 هزار تومان باشد و شما در سال بابت این لنزها حداقل باید 600  هزار تومان هزینه کنید.

اما قیمت یک لنز سالانه 400 هزارتومان است ولی می توانید از آن تا 1 سال استفاده کنید. نکته ای که در اینجا اهمیت پیدا می کند  کیفیت لنز است که هر چه تاریخ مصرف آن کمتر باشد کیفیت بیشتری هم خواهد داشت.

کدام متریال های به کار برده شده در ساخت لنز چشم گران تر هستند؟

یکی از موثرترین عوامل در تعیین قیمت لنزچشم، متریال به کاربرده درآن است.

هر چه متریال و مواد به کاربرده شده در لنزها مرغوب تر و بهتر باشد و درصد اکسیژن رسانی و محتوای آب آن بالاتر باشد لنز دارای راحتی بیشتر خواهد بود که بر قیمت لنز هم تاثیر گذار است.

به طور مثال که باعث اکسیژن رسانی بیشتر و تنفس چشم ها می شود لنزهای گران تری هستند

و یا برخی از لنزهای چشمی برای افرادی که دارای هستند مناسب تر است و با تکنولوزی جدیدتری ساخته شده اند که به طبع قیمت آن ها نیز بیشتر از لنزهای قدیمی می باشد.

تاثیر رنگ در قیمت لنز چشم

لنز طبی رنگی علاوه بر جنبه درمانی، جنبه زیبایی هم دارند و رنگ چشم ها را تغییر می دهند.

این لنزها نسبت به که به ان لنز معادل نیز گفته می شود و رنگ چشم ها را تغییر نمی دهند گران تر هستند.

یکی از دلایل گران تر بودن لنزهای طبی رنگی  قرار گرفتن در زمره محصولات زیبایی است.

قیمت مخصوص لنزهای مخصوص پیر چشمی

وقتی افراد پا به سن می گدارند ممکن است بینایی ان ها تمرکز و دقت قبل را نداشته باشد و به اختلال پیر چشمی مبتلا شوند.

اگر این افراد تمایلی به استفاده از عینک طبی نداشته باشند، پزشک برای آن ها لنز های چشمی دو عدسی را تجویز می کند که تقریبن باید هر 2 هفته یک بار ان ها را تعویض کنند.

برای محاسبه قیمت سالانه این لنز ها باید به نوع لنز، برند و مشخصات آن توجه کرد.

تاثیر سفارشی بودن لنز در قیمت آن

برای برخی از مشکلات بینایی که در ایران، لنز مخصوص آن ها وارد نمی شود بایستی آن را از خارج از کشور سفارش داد که خود پروسه ای هزینه بر است و قطعن قیمت نهایی آن برای مصرف کننده بیشتر از سایر لنز ها خواهد بود.

تاثیر محل و مکان خرید در قیمت لنز چشم

یکی دیگر از عواملی که می تواند در قیمت لنزهای چشمی تاثیر گذار باشد محل فروش آن است. یعنی ممکن است قیمتی که آنلاین شاپ های لنز چشمی برای محصولاتشان در نظر گرفته اند با فروشگاه های حضوری متفاوت باشد.

گاهی ممکن است یک فروشگاه یا یک آنلاین شاپ، وارد کننده یک برند خاص باشد و قیمت آن برند را نسبت به دیگر فروشگاه ها ارزانتر بگذارد.

فروشگاه آنلاین لنز چشم ایران لنز مفتخر است به عنوان یکی از وارد کنندگان برخی از بهترین مارک های لنز چشمی محصولات خود را با بهترین قیمت و ارسال رایگان به دست مشتریان عزیز خود رسانده و رضایت قریب به 95% از مشتریان خود را جلب نموده است.

تاثیر نوع لنز چشم بر قیمت آن

انواع مختلفی از لنز چشمی در بازار وجود دارد که هر کدام مصرف خاص خود را دارد و برای هر بیماری چشمی، یک لنز مخصوص ساخته شده است.

لنزهای نرم طبی بی رنگ و طبی رنگی که برای درمان نزدیک بینی و دوربینی است قیمت کمتری نسبت به دیگر لنزها دارند.

لنزهای سخت که برای درمان آستیگماتیسم و یا کاربرد دارند، قیمت بیشتری از لنزهای نزدیک بین و دوربین دارند.

که شامل لنز سخت و نرم می باشند و برای افرادی که دچار آستیگمات هستند کاربرد دارد.

که این لنزها فقط جنبه زیبایی داشته و تنها رنگ چشم را تغییر می دهند. این نوع لنزها نسیت به لنزهای طبی قیمت کمتری دارند.

برای مشاوره و خرید مقرون به صرفه برای، و بهترین مارک لنز طبی رنگی می تواتید از طریق ، ، و یا شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما به طور رایگان ارتباط برقرار نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص لنزهای تماسی چشمی می توانید ما را که سوال بسیاری از کاربران لنز است مطالعه فرمائید تا هنگام خرید دچار مشکل نشوید و انتخاب صحیحی در نوع لنز، رنگ و برند داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا