بین الملل

شعار «مرگ بر اسرائیل» هزاران مالزیایی در کوالالامپور

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، هزاران مالزیایی روز یکشنبه در میدان «مردکا» در شهر«کوالالامپور» به نشانه حمایت از مردم فلسطین تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری «برناما» در تجمع «آزادی برای فلسطین» اتباع کشورهای دیگر از جمله سوری‌ها، تونسی ها، مصری‌ها، اسپانیایی‌ها، لیبیایی‌ها و پاکستانی‌ها نیز حضور داشتند.

شرکت کنندگان پلاکاردهایی در حمایت از فلسطین حمل کردند و پرچم فلسطین را به اهتزاز در آوردند، در حالیکه فریادهای «اسرائیل، شرم بر تو باد» فضا را پر کرده بود. شماری از شخصیت‌های برجسته مالزی از جمله وزیر ارتباطات و دیجیتال و معاون رئیس جمهور مالزی نیز در این مراسم حاضر بودند.

 

یکی از مقامات مالزی گفت:«ما باید اسرائیل را طرد کنیم، باید سرمایه‌های اسرائیل را متوقف کنیم، زیرا آنها بدون حمایت آمریکا نمی‌توانند کاری انجام دهند و باید از فلسطین دفاع کنیم.»

 در روزهای گذشته در بسیاری از شهرهای جهان راهپیمایی  در حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار شد. منابع رسانه‌ای از قبیل «رویترز» گزارش‌هایی درباره تظاهرات گسترده عصر روز شنبه (دیروز) در «لندن» پایتخت انگلیس منتشر کردند.

 

رویترز گزارش کرد که حدود صد هزار معترض در این تظاهرات در لندن در حمایت از فلسطینیان شرکت کردند و شعار «فلسطین را آزاد کنید» سر دادند. «کارزار همبستگی با فلسطین» که سازماندهی این تظاهرات گسترده در لندن را برعهده داشت، اما اعلام کرد که ۳۰۰ هزار نفر در این راهپیمایی شرکت داشتند.

معترضان در این تجمع بنرهای در حمایت از فلسطینیان در دست داشته و پرچم فلسطین را به اهتزاز درآوردند و پس از راه پیمایی در خیابان‌های لندن، در نزدیکی «داونینگ استریت» (محل استقرار و سکونت نخست‌وزیر انگلیس) تجمع کردند.

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مطالب بین المللی

تحلیلگر اخبار بین‌المللی با رویکردی متفاوت. از طریق تحلیل دقیق و عمیق رویدادهای جهانی، تاثیرات آن‌ها را بر جوامع مورد بررسی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای قابل فهم و با جزئیات، به شما نقشه‌ای واضح از اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا