فرهنگ و هنر

واکنش هنرمندان و چهره‌های ایرانی به جنایت بیمارستان غزه

گروهی از چهره‌های شناخته‌شده دنیای هنر با انتشار پیام‌هایی در فضای مجازی نسبت حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه واکنش نشان دادند و حمایت خود از فلسطین را اعلام کردند.

به گزارش دانا نیوز، با گسترده شدن ابعاد حملات رژیم صهیونیستی به غزه و قرار گرفتن اخبار آن در صدر رسانه‌های بین‌المللی، بسیاری از سلبریتی‌ها از فضای مجازی برای ابراز حمایت از مردم فلسطین استفاده کرده‌اند تا صدای خود را به گوش جهان برسانند.

در کشورمان ایران هم برخی هنرمندان با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود نسبت به حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان دادند.

گزارش ایسنا از واکنش هنرمندان و چهره‌های ایرانی به اتفاقات غزه
علیرضا خمسه

علیرضا خمسه ـ بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون کشورمان ـ با انتشار تصویری تلخ از کودک بی‌جان در دستان پدرش به کشتار کودکان فلسطینی واکنش نشاده داد و نوشت: «گاهی کلمات درد دارد اما صدا ندارد کشتن ده‌ها کودک بیگناه جنایت فوق بشری است.»

محسن کیایی ـ بازیگر سینما ـ هم در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی نوشت: «لعنت به جنگ، لعنت به خاورمیانه، لعنت به نفت، لعنت به سیاست.»

مجید واشقانی ـ بازیگر ـ نیز در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی با انتشار تصویری تلخ از کودک بی‌جان نوشت: «دیگر باید به انسان بودن تسلیت گفت.»

حسین دهباشی ـ تاریخ‌پژوه و مستندساز ایرانی ـ نوشت: «جسارتا تاریخ نخوانده‌اید اگر فاجعه بمباران بیمارستان غزه را بی‌سابقه می‌دانید. مثلا در فروردین ۱۳۷۵ در حالی که اسرائیل رسما خواسته بود که مردم لبنان خانه‌هایشان را ترک و به اردوگاه‌های سازمان ملل پناه ببرند، مرکز این سازمان در قانا را به توپ بست و ۱۱۷ غیرنظامی از جمله سه کارمند UN، درجا تکه تکه شدند. در ساعات نخست اسرائیل این حمله را به حزب الله لبنان نسبت داد ولی بعدا آن را خطایی طبیعی خواند و آمریکا نیز قطعنامه محکومیت این جنایت در شورای امنیت را وتو کرد. باری ترساندن غیرنظامیان برای تسریع در تخلیه سرزمین‌هایشان، یکی از سیاست های راهبردی اسرائیل از بدو پیدایش آن بوده و هست.»

ملیکا زارعی ـ مجری برنامه‌های کودک و نوجوان ـ نوشت‌: «این روزها روز کودک است و بیشتر بچه‌ها در جشن و شادی و … من هم به سبب حرفه‌ای که دارم در معاشرت با بچه‌ها باید در این شادی سهیم باشم اما… مگر می‌شود تصاویر دردناک کودکان بی‌گناه و معصوم غزه از جلوی چشمانم محو بشود!؟ تصویر زجه‌های پدران و مادران داغ‌دیده‌ای که معلوم نیست، ‌ آیا فردا را خواهند دید … همه این تصاویر خواب را از چشمانم ربوده، تنها آرزوی روزی رو دارم که صدای شادی کودکان بی‌گناه تمام دنیا رو پر کنه. یاد همه کودکان عزیز و بی‌گناه که این روزها در خون غلتیدن گرامی…»‌

گزارش ایسنا از واکنش هنرمندان و چهره‌های ایرانی به اتفاقات غزه
احسان علیخانی

احسان علیخانی ـ مجری تلویزیون ـ با انتشار هشتک stopgagazagenocide به حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده و نوشته: «حمله به بیمارستان که تنها پناه بیمار، زخمی، کودکان و زنان است. این یک فاجعه است برای انسان برای انسانیت برای تمدن بشر برای تمام ادعاهای توخالی جهان برای تمام صورت های نقاب زده با لبخند که فریاد انسانیت و عدالت سرمی دهند. تنها قربانی سیاست کثیف، مردم بیگناهند. »

همچنین «رضا رشیدپور» در صفحه توئیتر (ایکس) نوشت: «رژیم صهیونیستی غاصب، جنایت‌پیشه و شارلاتان است. قواعد جنگ روانی را خوب می‌داند و از مظلوم‌نمایی به عنوان تاکتیک در یک راهبرد خبیثانه سود می‌برد. و تاسف برای کسانی است که با ژست روشن‌فکری و یا مخالفت با جمهوری اسلامی خون‌شویی می‌کنند و جرأت بیان حقیقت را ندارند.»

گزارش ایسنا از واکنش هنرمندان و چهره‌های ایرانی به اتفاقات غزه
اثر حسن روح‌الامین ـ نقاش ایرانی

حسن روح‌الامین ـ نقاش ایرانی ـ با بازنشر تابلوی مرگ گنجشک نسبت به جنایت بیمارستان المعمدانی غزه و حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

حسین فرح بخش ـ تهیه‌کننده سینما ـ با انتشار تصویری تلخ از دو کودک فلسطینی در کنار آوار خانه‌هایشان نسبت به حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده است.

گزارش ایسنا از واکنش هنرمندان و چهره‌های ایرانی به اتفاقات غزه
محمد بحرانی، صداپیشه

محمد بحرانی ـ صداپیشه و بازیگر ـ نیز با هشتک #مرگ_بر_جنگ در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی نوشته است: یه موقع جنگ هم قوانینی داشت. این جنگ نیست. نسل‌کشی است. بیست و چند سال است که برای بچه‌ها برنامه می‌سازم به امید بهتر شدن جهان برای آدم‌های آینده … ه. اما دیگه ناامیدم.

محمد معتمدی ـ خواننده ـ هم با انتشار تصویر تلخ از کشتار کودکان به بمباران بیمارستان غزه واکنش نشان داد.

گزارش ایسنا از واکنش هنرمندان و چهره‌های ایرانی به اتفاقات غزه
گرشا رضایی، خواننده

گرشا رضایی ـ خواننده پاپ ـ هم با انتشار تصویری تلخ از کودکان آسمانی با بال فرشتگان به کشتار کودکان، با هشتک نفرین به جنگ به حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

از میان خوانندگان، روزبه بمانی هم با انتشاری تصویری از غزه به حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده است.

وحید امیرخانی ـ کارگردان و فیلمنامه‌نویس ـ با انتشار تصویری از تکه نان در دستان کودک مجروح نوشته است: «این دست‌های کوچک گره‌های بزرگی را باز خواهند کرد.»

شهرزاد کمال‌زاده ـ بازیگر ـ در واکنش به به حملات رژیم صهیونیستی نوشت: «شهید غسل ندارد … لعنت به شما که به بیمارستان هم رحم نکردید …»

رضا گوران ـ کارگردان تئاتر ـ نوشته است: از اینکه با تحلیل‌های بی‌پایه و اساس اینستاگرامی خود در مورد فلسطین ذهن ما را خسته نمی‌کنید سپاسگزارم. پیشاپیش حق را به شما داده و برای شما اوقات خوشی را آرزومندم. اوضاع احوال و درون و بیرون ما به گونه‌ای است که یارای بحث در آن نیست هنوز عزاداریم.

او با انتشار تصویر خواننده فلسطینی که می‌گوید خدا با ماست قوی‌تر و بزرگتر از صهیونیست‌ها هستیم، با هشتک غزه و هشتک کودکان غزه نسبت به حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده و سروده‌ای از محمود درویش را در ادامه منتشر کرده که می‌گوید: اگر از تو درباره‌ی غزه پرسیدندبگو در آنجا شهیدی است که شهیدی آن را حمل می کند و شهیدی از وی عکس می‌گیرد و شهیدی او را بدرقه می‌کند و شهیدی بر وی نماز می‌خواند.

نیما واعظی ـ پخش‌کننده فیلم ـ هم با هشتک غزه و هشتک بیمارستان المعمدانی به حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده و نوشته: می‌شدم پروانه، خوابم می پرید/ خواب‌هایم اتفاقی ساده بود.

مونا کرمی ـ بازیگر ـ هم با هشتک غزه به حملات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده و نوشته: جنگ دردهای جهان را بزرگتر می‌کند.

دیبا زاهدی ـ بازیگر ـ با هشتک بیمارستان المعمدانی به فاجعه انسانی در غزه واکنش نشان داده است.

فرزین محدث ـ بازیگر ایرانی ـ هم در پی این فاجعه انسانی در غزه و بمباران بیمارستان نوشته است: انسان موجود ترسناکی است و جنایت برایش یک سرگرمی.

محمود بابایی ـ تهیه‌کننده سینما ـ در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی نوشت: «کدام روز بیچاره‌تر از این روزگار و کدام جغرافیا غریب‌تر از فلسطین…!»

سجاد نوروزی ـ مدیر پردیس سینمای آزادی ـ در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی نوشت: «سلام بر کسانی که شب را می‌جنگند و صبح هنگام با کفن برمی‌گردند.»

مجتبی پوربخش ـ مجری تلویزیون ـ در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی و فاجعه بیمارستان غزه، با انتشار تصویری تلخ از پیکرهای کفن‌پوش مردم فلسطین ضمن تسلیت به مردم بیگناه نوشت: «تنها برنده جنگ اسلحه فروشه»

خسرو نقیبی ـ فیلم‌نامه‌نویس، منتقد سینما و روزنامه‌نگار ـ هم در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی و فاجعه بیمارستان غزه نوشت: «بیمارستان می‌زنید؟ ضجه‌های دختربچه‌ی نشسته بر زمین روانم را ویران کرد آدمید شماها؟ به کدام آیین اید؟»

به‌روزرسانی می‌شود.

تیم خبری مقالات فرهنگی

با احساس و زندگی، داستان‌هایی را بازگو می‌کنم که قلبتان را لرزاند.
دکمه بازگشت به بالا