عمومی

ادامه آزادراه اصفهان-شیراز تا بوشهر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در پایان سفر دو روزه به فارس در نشست خبری گفت: توفیق حضور دو روزه در استان فارس داشتیم و موفق به بررسی مصوبات دور اول سفر به این استان شدیم.

وی افزود: در این سفر دیداری با فعالان اقتصادی داشتیم. نشست‌هایی هم با مسئولان و مدیران استان و فعالان عرصه تولید و کارآفرینی برگزار شد. دیدارهای مردمی در این دور از سفر نیز در شهر شیراز و رستم انجام شد.

بیش از ۸۵ درصد از مصوبات سفر نخست دولت به استان فارس اجرایی شده است

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه مهم‌ترین اولویت در دور دوم سفرهای استانی، پیگیری مصوبات دور نخست سفرها است، گفت با توجه به گزارشاتی که ارائه شد، بیش از ۸۵ درصد از مصوبات سفر نخست دولت به استان فارس اجرایی شده و ۱۵ درصد باقی‌مانده هم در دست اقدام است و به نتیجه خواهد رسید.

وی افزود: در حوزه صنعت و معدن، کشاورزی، انرژی، راه‌های مواصلاتی و سلامت کارهای قابل توجهی در استان انجام شده که قابل تقدیر است.

آزادراه اصفهان شیراز تا بوشهر ادامه خواهد داشت

رئیس‌جمهور گفت: از کارهای قابل توجه در استان فارس پروژه آزادراه اصفهان شیراز بود که تا بوشهر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بسیاری از کارگران، مهندسان و پیمانکاران پروژه آزادراه اصفهان شیراز گمان می‌کردند با بهره‌برداری از آزادراه، کارشان به پایان رسیده، در حالی که باید کار احداث آزادراه تا بوشهر را آغاز کنند. در موضوع بهره‌برداری خط دوم انتقال آب به شیراز که ۴۰ درصد آب مورد نیاز شیراز را تأمین کرده هم به عزیزان اعلام کردیم ساخت خط سوم را آغاز کنند.

نهضت به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار دولت

رئیس جمهور در ادامه افزود: نهضت به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه‌تمام را در همه حوزه‌ها آغاز کردیم. پروژه‌هایی که شاید ۲۰ سال جلوی چشمان مردم بود، باید حتماً به سامان می‌رسید، برخی از این پروژه‌ها حتی هزینه چند برابری به دولت تحمیل کرده است.

رئیس جمهور اضافه کرد: در بررسی‌های انجام شده از پروژه‌های نهضت ملی مسکن ۴۰ درصد کار در پروژه‌های در دست اجرا انجام شده و تلاش می‌شود تا هر چه زودتر مردم ثمرات آن را ببینند.

وی به پروژه‌های نفت و گاز استان فارس اشاره کرد و گفت: این پروژه‌های نفت و گاز می‌تواند در آینده از ثروت‌های بزرگ کشور باشد.

وی حضور وزرا را در این سفر استانی در استان پهناور فارس کم نظیر خواند و گفت: وزیران به نمایندگی از رئیس جمهور به شهرستان‌ها در استان پهناور فارس رفتند.

راه‌حل‌های اجرای پتروشیمی‌های فارس در دست اجرا است

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت پروژه‌های پتروشیمی فارس که در سال‌های گذشته موافقت با اجرای آنها صادر شده، گفت: نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام در دولت سیزدهم شکل گرفته است و با جدیت دنبال می‌شود به عنوان نمونه برخی از پروژه‌هایی که بیش از ۱۰ سال بر زمین مانده و هزینه تکمیل ۲ برابر شده، به اتمام رسید که خط آبرسانی به شیراز نمونه از آن است.

وی بیان کرد: طرح‌های پتروشیمی فارس نیازمند زمینه‌هایی است، همه این طرح‌ها در وزارت نفت در دست بررسی است و برای برخی راهکارهایی پیدا شده و برای برخی دیگر هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

کم بودن پرداخت تسهیلات بانک‌های خصوصی در فارس به سرعت پیگیری می‌شود

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره رتبه پایین بانک‌های خصوصی فارس در مصارف، به رغم رتبه بالا در جذب اعتبارات گفت: استاندار فارس این مسئله را به من منتقل کرده و معاون اجرایی را مأمور به بررسی فوری و تعیین تکلیف کرده‌ام.

وی افزود: به سرعت جلساتی با بانک‌های خصوصی برگزار می‌شود و حل این مشکل برای ادای تکالیف بانک‌ها در پرداخت تسهیلات دنبال می‌شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: نتیجه بررسی و پیگیری‌ها به اطلاع مردم فارس خواهد رسید.

احیای واحدهای تولیدی راکد کشور وارد کانال ۵ هزار شد

رئیس جمهور اعلام کرد: احیا و راه اندازی مجدد کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی راکد در سراسر کشور وارد کانال پنج هزار شده است.

وی افزود: در استان فارس نیز طی ۲ سال گذشته ۳۰۰ کارگاه و کارخانه احیا و وارد مدار تولید شده است و این روند ادامه دارد.

رئیسی اظهار کرد: ساخت یک کارخانه بودجه بر است اما احیای یک کارخانه راکد با تأمین مالی، تجهیز یک قطعه یا اصلاح مدیریت انجام شدنی است و این در دستور کار جدی دولت قرار دارد.

رئیس جمهور گفت: تکمیل محورهای شمال به جنوب هم به صورت ریلی و هم جاده‌ای در دستور کار است و پیشرفت‌های خوبی انجام شده است.

وی افزود: اتصال به مرزهای همسایگان منافع تجاری بسیاری برای کشور دارد و این مهم از رشت و آستارا دنبال می‌شود و از مرز شلمچه به بصره نیز آغاز شده است.

افتتاح پروژه آزادراه شیراز – اصفهان، بهره برداری از خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیراز، شرکت در مراسم یادروز حافظ، دیدار با جمعی از هنرمندان، شرکت در آئین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، دیدار با جمعی از نخبگان، بازدید از کارخانه آی. تی. آی، واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن، خود مالک، بافت فرسوده و روستایی، سخنرانی عمومی در حرم مطهر شاهچراغ (ع)، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان حوادث تروریستی در شاهچراغ، شرکت در جلسه شورای اداری و دیدار با فعالان اقتصادی از جمله برنامه‌های سفر دو روزه رئیس جمهور به استان فارس بود.

دکمه بازگشت به بالا