فرهنگ و هنر

آخر هفته در مشهد چه فیلمی ببینیم؟

دانا نیوز/خراسان رضوی در سومین هفته مهرماه هم‌اکنون ۴ فیلم جدید در ۹ سینمای فعال مشهد در حال اکران است‌ و علاقه‌مندان به سینما می‌توانند به تماشای آن بنشینند.

در حال حاضر فیلم‌های «هتل»، «بچه زرگ»، «گیجگاه» و «هولیا» روی پرده سینماهای مشهد در حال اکران است. در ادامه به معرفی این فیلم‌ها، آمار فروش و سینماهای دارای اکران‌ها در مشهد می‌پردازیم.

هتل

فیلم «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه‌کنندگی محمد شایسته در ژانر کمدی محصول سال ۱۴۰۲ است که مسعود اطیابی در بهمن ۱۴۰۱ برای ساخت این فیلم درخواست مجوز داد. ۳ فیلم قبلی مسعود اطیابی یعنی دینامیت، انفرادی و بخارست با فروش بالایی مواجه شدند که اطیابی را به یکی از پروفرش‌ترین فیلم‌سازان ایران تبدیل کرد.

آخر هفته در مشهد چه فیلمی ببینیم؟

هتل ماجرای دو مرد است که یکی با همسر اولش و دیگری با همسر دومش به یک هتل در جزیره کیش رفتند که ناگهان همسر دوم مرد اولی و همسر اول مرد دومی وارد هتل می‌شوند. در نتیجه اتفاقاتی می‌افتد که خداوند نصیب گرگ بیابان نکند ولی نصیب مردهایی که شلوارشان دو تا به بالا شده است، می‌کند.

پژمان جمشیدی، محسن کیایی، ریما رامین فر، صدف اسپهبدی، مه‌لقا باقری، غلامرضا نیکخواه و… در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. هتل که اکران خود را از هفتم آنلاین ماه آغاز کرده با بیش از ۲۶ میلیارد فروش در صدر فروش گیشه هفتگی قرار گرفته است. هتل در سینماهای هویزه، اطلس، ویلاژتوریست، آفریقا، گلشن، سیمرغ، برفی، مهرکوهسنگی و پارک بازار در حال اکران است.

بچه زرنگ

انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» ساخته گروه هنرپویا به تهیه‌کنندگی حامد جعفری، درباره‌ ماجرای پسر بچه‌ای به نام محسن است که خود را ابرقهرمان می‌داند و در یک اتفاق نادر، به جنگلی اسرار آمیز قدم می‌گذارد و با حیوانات منقرض شده ایران مواجه می‌شود.

آخر هفته در مشهد چه فیلمی ببینیم؟

گروه هنر پویا که با رونمایی انیمیشن «شاهزاده روم» شهرت پیدا کرد و پس از آن با «فیل شاه» نشان داد که در صنعت انیمیشن‌سازی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

اکران بچه زرنگ همزمان با «هتل» آغاز شد و تاکنون بیش از ۸.۵ میلیارد فروش داشته است. انیمیشن بچه زنگ در در سینماهای هویزه، اطلس، ویلاژتوریست، آفریقا، گلشن، سیمرغ، برفی، مهرکوهسنگی و پارک بازار در حال اکران است.

گیج‌گاه

فیلم «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی در ژانر کمدی محصول سال ۱۳۹۹ است که در آن بازیگرانی همچون حامد بهداد، باران کوثری، سروش صحت، فرهاد آییش، بهرنگ علوی، امیرحسین رستمی، نادر سلیمانی، بیژن بنفشه‌خواه، سیاوش چراغی‌پور، محمد الهی و جمشید هاشم پور ایفای نقش می‌کنند.

آخر هفته در مشهد چه فیلمی ببینیم؟

گیج‌گاه داستان یک معلم ادبیات و ورزش به نام حسن آقا را روایت می‌کند که کلاس کاراته دارد و درگیر رخدادهای عجیب و غریبی می‌شود. او با خانواده‌ای زندگی می‌کند که به سینما و فیلم علاقه دارند. داستان از زاویه زندگی حسن آقا و دیگر اعضای خانواده، ارتباط‌ها و ماجراهای خنده‌داری را به تصویر می‌کشد.

اکران گیجگاه از ۱۲ آنلاین آغاز شده و تاکنون بیش از یک میلیارد تومان فروش داشته و در حال حاضر در تمام سینماهای مشهد در حال اکران است.

هولیا

فیلم «هولیا» به کارگردانی مرتضی آتش‌زمزم در ژائر کمدی موزیکال محصول سال ۱۳۹۹ است. هولیا ششمین فیلم مرتضی آتش‌زمزم است که سبکی کمدی دارد و بازیگران سرشناسی در آن ایفای نقش می‌کنند. این کارگردان پیش از این فیلم‌های مرگ سپید، بن بست، مالیخولیا، سیمین، نیروانا را نیز کارگردانی کرده است.

آخر هفته در مشهد چه فیلمی ببینیم؟

در هولیا زنده یاد علی انصاریان، محمدرضا هدایتی، پوریا پورسرخ و مریم امیر جلالی ایفای نقش می‌کنند.

هولیا داستانی درباره گنده لات پر دل و جرعت یک محل است که طی حادثه‌ای مجبور می‌شود تا کبدی را برای پیوند به بدنش بپذیرد. حال کبد زنی را به اشتباه به بدن او پیوند می‌زنند و این گنده لات کاملا دگرگون می‌شود.

اکران هولیا از ۲۹ شهریور آغاز شده و تاکنون بیش از ۳ میلیارد تومان فروش داشته است. این فیلم نیز در سینماهای هویزه، اطلس، ویلاژتوریست، گلشن، سیمرغ، مهرکوهسنگی و پارک بازار مشهد در حال اکران است.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات فرهنگی

با احساس و زندگی، داستان‌هایی را بازگو می‌کنم که قلبتان را لرزاند.
دکمه بازگشت به بالا