برترین های کسب و کاربین الملل

قیمت ماورایی بازار آزاد بلیت قطار های ترکیبی کربلا

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سید میعاد صالحی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت تردد قطارهای اربعین اظهار داشت: امسال هم قطار ایران-کربلا به صورت ترکیبی از تهران تا شلمچه با قطار چهار ستاره شروع به حرکت می‌کند، زائران سپس با طی مسیر ۳۰ کیلومتری با اتوبوس به بصره می‌ روند و از آنجا با قطار عراقی از بصره تا کربلا ادامه مسیر می‌دهند.

معاون وزیر راه گفت: زمان مسیر این قطار از تهران تا شلمچه ۱۸ ساعت خواهد بود. زائران مدت ۲ ساعت نیز برای تشریفات گذرنامه در مرز وقت می‌گذرانند و سپس ۳۰ کیلومتر با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند.

به گفته صالحی مسیر ریلی بصره تا کربلا نیز هشت ساعت طول خواهد کشید.

صالحی توضیح داد: در تفاهم با طرف عراقی این قطار در طول سال سیر دارد، اما برای شروع هفته‌ای یک قطار خواهیم داشت و بعد از اربعین هفته‌ای دو قطار در مسیر تردد خواهد داشت.

قیمت بلیت قطارهای کربلا چقدر تمام می‌شود؟

مدیرعامل راه‌آهن گفت: قیمت قطار ایران-کربلا با احتساب واگن اتوبوسی در خاک عراق ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود. برای واگن‌های اتوبوسی وی. آی . پی در بخش عراق نیز قیمت کل مسیر یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود. برای مسیر تهران-کربلا با قطار چهار تخته در خاک عراق نیز قیمت کل یک‌میلیون ۴۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

اختلال در سامانه فروش بلیط به دلیل درخاست های زیاد و اشکالات سایت موجب نواسانات قیمتی در فروش بلیط به مقصد عراق گردیده با این حال با راه اندازی سامانه سیوان دشت آریا همچنان با آفرهای توردبی هزینه سفر به دبی راحت تر و کمی پایین تراست واین چالش همچنان بر سر راه مسولان وجود دارد.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا