علمی و پزشکی

عکس| عنکبوتی که گزش آن باعث نعوظ طولانی و دردناک مردان می‌شود

آفتاب‌‌نیوز :

یک فروشگاه در اتریش به دلیل دیده شدن عنکبوتی برزیلی در آن که گزش اش باعث نعوظ طولانی و دردناک در مردان می شود، تعطیل شده است.

به گزارش عصرایران به نقل از “دیلی میرور” یک سوپرمارکت در 45 دقیقه ای غرب شهر وین اتریش، از سه شنبه هفته گذشته پس از مشاهده یک عنکبوت سرگردان سمی برزیلی در جعبه های وارداتی موز از برزیل، بسته شده است.

گزش این نوع خاص از عنکبوت بومی برزیل می تواند گاه مرگبار و منجر به نعوظ طولانی مدت و دردناک در مردان و سردردهای کشنده شود.

کارکنان فروشگاه جعبه های موز وارداتی از برزیل را آنلاین و موم کرده اند اما به دلیل اینکه عنکبوت در محیطی بیرون جعبه دیده شده، مجبور شدند فروشگاه را تا اطلاع ثانوی و پیدا کردن عنکبوت سرگردان ببندند.

عکس| عنکبوتی که گزش آن باعث نعوظ طولانی و دردناک مردان می‌شود

سم این عنکبوت برزیلی نعوظ مردان را تحریک می کند که ساعت ها طول می کشد و بسیار زجرآور و دردناک است.

کسانی که توسط عنکبوت گزیده می شوند ممکن است فشار خون بالا و درد در سراسر بدن خود داشته باشند.

دکتر رومولو لیت از کالج پزشکی جورجیا، که این عنکبوت را مورد مطالعه قرار داده است، گفت: “نعوظ یک عارضه جانبی است که هر کسی که توسط این عنکبوت گزیده شود، همراه با درد و ناراحتی آن را تجربه خواهد کرد.”

او گفت:” ما امیدواریم که در نهایت با استفاده از سم این عنکبوت بتوانیم دارویی برای اختلال نعوظ در مردان پیدا کنیم.”

عکس| عنکبوتی که گزش آن باعث نعوظ طولانی و دردناک مردان می‌شود

در سال 2012، مجله اسمیتسونیان پیشنهاد کرد که داروی احتمالی از سم این عنکبوت می تواند به عنوان “ویاگرا” برای کمک به مردانی که اختلال نعوظ دارند، کار کند. اما به نظر نمی‌رسد که این ایده هنوز راهگشا باشد.

این اولین بار نیست که پای این نوع عنکبوت سمی به اروپا باز می شود.

در ماه مه سال 2017 نیز ساکنان یک خانه در انگلیس به دلیل پیدا شدن این نوع عنکبوت از محموله موز خریداری شده از فروشگاه، مجبور به تخلیه شدند.

تیم تحریریه مطالب پزشکی

نوشته‌هایی که با بهره‌گیری از الگوریتم BERT گوگل، بصورت کاملاً انسانی و پویا باشند و به خواننده‌ها کمک می‌کنند تا به راحتی مفاهیم علمی را درک و استفاده کنند.
دکمه بازگشت به بالا