علمی و پزشکی

متهم ردیف اول عامل سرطان را بشناسید

آفتاب‌‌نیوز :

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، اضافه‌وزن و چاقی خطر ابتلا به سرطان رحم را تقریبا تا دو برابر افزایش می‌دهد. 

در خصوص ارتباط بین چاقی و سرطان تاکنون مطالعات زیادی صورت گرفته است. تحقیقات نشان می‌دهند که چربی بیش از اندازه در بدن خطر ابتلا به سرطان‌های متعدد مثل سرطان رحم، مری، معده، کبد، کلیه و سرطان‌های بسیار دیگر را افزایش می‌دهد.

زنان چاق دو برابر بیش از زنان نرمال در معرض خطر ابتلا به سرطان رحم قرار دارند و احتمال ابتلا به دو نوع متداول سرطان رحم در زنان بیش از اندازه چاق هفت برابر بیش از سایرین است. خطر سرطان رحم با افزایش وزن در بزرگسالی بالا می‌رود.

جولی شارپ، رئیس اطلاعات بهداشتی در موسسه تحقیقات سرطان انگلیس گفت: تحقیقات سرطان انگلیس سال‌هاست که در کشف ارتباط بین چاقی و سرطان پیشرو بوده است. مطالعاتی از این دست این واقعیت را تقویت می‌کند که اضافه وزن یا چاقی دومین دلیل بزرگ ابتلا به سرطان است.

تحقیقات بیشتری برای بررسی دقیق اینکه کدام درمان‌ها و دارو‌ها می‌توانند برای مدیریت خطر سرطان در میان افرادی که با چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند مورد استفاده قرار گیرد، مورد نیاز است.

تیم تحریریه مطالب پزشکی

نوشته‌هایی که با بهره‌گیری از الگوریتم BERT گوگل، بصورت کاملاً انسانی و پویا باشند و به خواننده‌ها کمک می‌کنند تا به راحتی مفاهیم علمی را درک و استفاده کنند.
دکمه بازگشت به بالا