علمی و پزشکی

تهیه سند راهبردی «گردشگری سلامت»

عضو شورای‌عالی نظام‌پزشکی از تهیه سند راهبردی گردشگری سلامت خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، علی دباغ در این باره گفت: کیفیت بالای خدمات پزشکی در ایران و همچنین تعرفه خدمات پزشکی نسبت به دنیا و حتی کشورهای منطقه یک مزیت و فرصت طلایی محسوب می‌شود و آورده بسیار خوبی را برای ما خواهد داشت.

وی با بیان اینکه حدود ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی داریم که بر اساس آمار و ارقام موجود ۷۰ درصد از این تخت‌ها به طور متوسط اشغال است افزود: تقریباً ۴۵ هزار تخت خالی داریم ، اگر متوسط اقامت بیمار در تخت را پنج‌روز در نظر بگیریم هر تخت قابلیت پذیرش ۸۰ تا ۹۰ بیمار را در سال دارد بدون اینکه بخواهیم تخت و امکانات قابل‌توجهی را اضافه کنیم.

عضو شورای‌عالی نظام‌پزشکی، گردشگری سلامت را در رونق اقتصاد کشور بسیار مؤثر دانست و در عین حال گفت: هر بیمار می‌تواند برای کشور ما یک مبلّغ باشد.

عضوشورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه سند راهبردی گردشگری سلامت در حال تهیه است گفت: وزارتخانه‌های بهداشت،  میراث و گردشگری و امور خارجه و سایر نهادهای ذی‌ربط باید به یک‌زبان مشترک برسند و این زبان مشترک را در قالب اهداف عددی مطرح کنند.

وی تبلیغات مناسب در خارج از کشور و تنظیم زیرساخت‌های نرم‌افزاری در داخل را دو موضوع مهم در رونق حوزه گردشگری سلامت برشمرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه مطالب پزشکی

نوشته‌هایی که با بهره‌گیری از الگوریتم BERT گوگل، بصورت کاملاً انسانی و پویا باشند و به خواننده‌ها کمک می‌کنند تا به راحتی مفاهیم علمی را درک و استفاده کنند.
دکمه بازگشت به بالا