اقتصادیبرترین های کسب و کار

اجرای فرآیندهای سازمانی، اولویت شرکت فولاد خوزستان است

ششمین جلسه کمیته راهبری با حضور دانیال زاده نمین؛ امین ابراهیمی مدیرعامل، قائم‌مقامان مدیرعامل در حوزه بهره‌برداری و توسعه و امور ستادی و مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد خوزستان روز سه‌شنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۲ در تالار شهید امتی برگزار شد. امین ابراهیمی مدیرعامل گفت: اجرای فرآیندهای سازمانی، اولویت فولاد خوزستان است. با توجه به مسائل امروز، مبحث انرژی یک چالش مهم به شمار می رود.

وی افزود: در صنعت فولاد، گاز به عنوان سوخت تلقی نمی شود، بلکه تکنولوژی تولید می‌باشد و فقط ۴۰ درصد وزنی گاز. بر عکس صنایع پتروشیمی که ۱۰۰ درصد آن استفاده میشود برای استفاده از عامل احیایی استفاده میشود ، افزایش قیمت گاز بالاتر از صنایع پتروشیمی، حاشیه سود شرکت های فولادی را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

ابراهیمی اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان چشم انداز ۱۴۱۰ را برای خود تعریف نموده و برنامه‌ای متنوعی را در دستور کار خود قرار داده است. توسعه باید سرلوحه و گفتمان سازمان گردد و در سند بالادستی قرار بگیرد. برای این سند، پیوست لجستیکی، مالی و غیره باید تهیه شود و باید بیانگر افق مجموعه برای اشخاص تازه‌وارد به سازمان باشد. شرکت فولاد خوزستان با وجود کارکنان و مدیران متخصص، از لحاظ تولید فعلی به بلوغ نسبی رسیده ولیکن در توسعه نسبت به مابقی شرکتهای بزرگ عقب افتاده است.

ابراهیمی با تقدیر از عوامل اجرایی پروژه RO گفت: این پروژه در حوزه انرژی منحصر به فرد است و مصرف آب در مجموعه را به میزان قابل توجه ای کاهش می دهد. بهترین مکان برای ایجاد نیروگاه‌های سولار دیواره پشت سدهای خوزستان می‌باشد.

وی افزود: مهم ترین نکته در حوزه خود مدیریتی، توانایی ارتباط با یکدیگر می‌باشد. در خصوص پیمانکاران بی هیچ وجه حقوق کارکنان پیمانکار حتی یک روز نباید تاخیر داشته باشد هر چند که ارتباط عمده پیمانکاران با مجموعه معمولا حجمی است. ولیکن وظیفه دستگاههای نظارت در خصوص کارگران عزیز این شرکتها است که کنترل کنند به هیچ وجه اجحافی صورت نپذیرد .

وی در پایان با اشاره به برگزاری مجمع فولاد خوزستان در پایان تیرماه سال جاری، از زحمات گروه راهبری تشکر نموده و برای تمامی گروه آرزوی پیروزی و بهروزی نمود. گفتنی است، در جلسه یاد شده مصوبات صورتجلسات قبلی بررسی و معاونت‌های منابع انسانی و امور اجتماعی، خرید، فروش و بهره‌برداری به ارائه گزارش عملکرد پرداختند.

مدیرعامل فولاد اکسین :بکارگیری نیروی متخصص و اجرای طرح فولاد سازی در اولویت است

علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار کرد: این شرکت که با تکنولوژی بروز در زمینه نورد ورق های فولادی عریض، توان تولید محصولاتی را داراست که پیش تر به صورت واردات جهت مصارف صنایع داخلی مورد استفاده قرار می گرفت.

وی ادامه داد: طرح احداث کارخانه تولید ورق های عریض فولادی استحکام بالا به صورت یک مجموعه کامل شامل واحد فولادسازی و نورد ورق عریض پیش بینی شده بود که به دلیل راه اندازی خط نورد ورق در ابتدا، موضوع اجرای طرح فولادسازی طی سالهای گذشته با چالشهای فراوانی رو به رو شد؛ بگونه ای که تاکنون این مهم محقق نگردید.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان اضافه کرد: به همین جهت سالها مواد اولیه این شرکت در بحث نورد اسلب های خاص توسط شرکت‌های فولاد سازان داخلی تامین شده است که آن نیز به دلیل عدم امکان ریخته گری اسلب ۲۳ تن، باعث شد این مجموعه با نصف ظرفیت خود فعالیت داشته و علاوه بر پرداخت هزینه های هنگفت ناشی از نبود واحد فولاد سازی، همچنان ظرفیت کامل کارخانه محقق نشده است.

محمدی ادامه داد: خوشبختانه با اقداماتی که در گذشته جهت اجرای طرح فولاد سازی و ضرورت آن انجام شد، در ماه‌های گذشته با حمایت های همه جانبه سهامداران و همچنین اقدامات خوبی که توسط این مجموعه در چندین هفته گذشته صورت پذیرفت، بعد از ماه مبارک رمضان آیین کلنگ زنی این طرح انجام می شود.

وی احداث کارخانجات ذوب و ریخته گری و احیاء مستقیم جهت پایداری در تأمین مواد اولیه کارخانه نورد، صرفه جویی در هزینه های تولید و اشتغال زایی جوانان را مهمترین برنامه شرکت در سال جاری عنوان کرد و گفت: با احداث کارخانجات مذکور ما شاهد رشد کمی و کیفی تولیدات شرکت فولاد اکسین خواهیم بود و علاوه بر آن قادر خواهیم بود ظرفیت خالی را برطرف و با تمام ظرفیت به تولید ورق های فولادی عریض و تأمین نیاز بازار و تنوع بخشی تولیدات بپردازیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان تصریح کرد: در حوزه فروش محصولات، تنوع در بازارها و همچنین محصولات تولیدی در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین تولید ورق های API برای پروژه های نفت و گاز که با بهره برداری از کارخانه فولادسازی با شرایط بسیار بهینه تری نیز انجام می گیرد، تأمین حداکثری پروژه ها و بازار داخلی کشور جهت محقق شدن شعار سال، تنوع بخشی به بازارهای داخلی و خارجی و تولید ورق های جدید و متنوع برای تأمین نیاز صنایع مختلف کشور از اولویت های این شرکت در سال مهار تورم و رشد تولید محسوب می شود.

محمدی یادآورشد: البته مجموعه مدیریتی این شرکت در کنار پروژه های توسعه ای، نگاه ویژه ای به کارکنان بعنوان مهمترین منابع سازمان دارد تا زمینه برای بهبود فرآیندها و در نتیجه رشد بهره وری شرکت مهیا گردد، متخصصان جوان این مجموعه با وجود عدم دسترسی به تکنولوژی تولید برخی محصولات استراتژیک، توانستند این محصولات را تولید کنند و اکسین را به نقطه ای برسانند که مورد توجه صنایع راهبردی کشور قرار گیرد.

وی تصریح کرد: به همین جهت سال ۱۴۰۲ در موضوع نیروی انسانی برنامه‌های متناسب با جایگاه کارکنان پیش‌بینی و در دست اقدام است، البته می طلبد عوامل برون سازمانی که نقش مهمی در نگه داشته آرامش نیروی انسانی دارند، مراقبت کنند تا این صنعت در حرکت بماند.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان به اهمیت تامین مواد اولیه برای تداوم روند تولید محصول در این شرکت اشاره کرد و ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده در میان مدیریت های این شرکت علیرغم محدودیت های ترافیکی ایام نوروز، همکاران ما توانستند در یک ماه گذشته از ظرفیت فولاد سازان کشور به نحو مطلوبی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خطوط تولید استفاده کنند.

محمدی یادآورشد: امروز که پس از سال های تلاش گروهی فولاد اکسین خوزستان، به عنوان مولود انقلاب اسلامی پس از گذراندن آزمون های سخت و گوناگونی که از بدو تاسیس خود با آن روبرو بوده است، پرتلاش و امیدوار به آینده؛ نزدیک ترین همکاری ها را با نهادهای نظارتی و حراستی انجام داده که کمتر نمونه ای از آن را می توان در مجموعه های مشابه یافت. این مهم به دلیل اهمیت و نقش این شرکت در اقتصاد ملی و ضرورت دور کردن هرگونه زنگار ناشی از اشتباه و تخلف است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین حوزستان تاکید کرد: مصمم‌تر از همیشه و با تمام قوا، به همت کارکنان شرکت در تولید و آماده بکاری و همچنین توسعه همکاری ها با هدف جهاد تبیین سالی پربار و درخشان را رقم خواهیم زد.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا