فرهنگ و هنر

برنامه‌ای برای دلجویی از نوازندگان بلاتکلیف ارکستر سمفونیک تهران

رویداد سیزدهمین سالگرد فعالیت‌های مجموعه «ایستگاه» با حضور سفیران فرهنگی و هنری کشورهای پنج قاره، ظهر دیروز ۲۵ تیرماه در باغ موزه ایرانی برگزار شد.

به گزارش دانا نیوز، رویداد ۱۳ سالگی این مجموعه با حضور نوازندگان ارکستر سمفونیک برگزار شد تا به این صورت به نوعی از آنها دلجویی شده باشد. 

چندی پیش نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران اعلام کردند، ۴۰ نفر از آنها به علت آنچه «شرکت نکردن در آزمون نوازندگی ارکستر از طرف بنیاد رودکی خوانده می‌شود» اخراج شده‌اند. پس از آن بنیاد رودکی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ نوازنده‌ای از ارکستر اخراج نشده و حضور در ارکستر حق پذیرفته‌شدگان آزمون نوازندگی است.

برنامه ۱۳ سالگی ارکستر «ایستگاه» که با حضور و هنرنمایی این نوازندگان همراه و شامل ۴ ایستگاه هنری از جمله موسیقی کلاسیک ایرانی، فولک، کلاسیک و جَز بود.

مجموعه خصوصی فرهنگی هنری ایستگاه، با نگاه صلح جهانی در قالب اصالت و تخصص کاری خود در بخش فرهنگ و هنر میزبان سفرا و رایزنان فرهنگی  چندین کشور از تمامی قاره‌ها که شامل استرالیا، فرانسه، ژاپن، کره‌ جنوبی، سوئیس، فیلیپین، مکزیک، ترکیه، ساحل عاج و همچنین هنرمندان، حامیان فرهنگی و دوستداران هنر بود.

اجرای موسیقی نواحی ایران، تکنوازی سازهایی چون قانون، چنگ، نی‌انبان و… توسط نوازندگان سرشناس ایرانی در حاشیه این مراسم از دیگر بخش‌های رویداد ۱۳ سالگی «ایستگاه» بود.

ارکستر خصوصی «ایستگاه» در سال‌های اخیر با حضور بر صحنه کنسرت‌های مختلف در ایران شناسانده شد و به مرور فعالیت‌های خود در حوزه موسیقی را گسترش داد. حضور و همکاری در کنسرت «ریچارد کلایدرمن»، کنسرت ناصر چشم‌آذر و … از جمله فعالیت‌های این ارکستر خصوصی در سال‌های اخیر بوده است. 

«ایستگاه» همچنین بخش موسیقی نمایش‌های موزیکالی چون «مری پاپینز» و «عروس مردگان» را بر عهده داشت تا علاوه بر صحنه موسیقی، در حوزه تئاتر نیز فعال باشد. 

انتهای پیام 

تیم خبری مقالات فرهنگی

با احساس و زندگی، داستان‌هایی را بازگو می‌کنم که قلبتان را لرزاند.
دکمه بازگشت به بالا