ورزشی

۴۰ میلیون نفر از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند

وزیر ارتباطات:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری به پرسش‌های کاربران پاسخ داد و گفت: نزدیک ۴۰ میلیون نفر از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع پور امروز در برنامه پاسخگویی بی واسطه اعضای هیئت دولت به مطالبات مردمی درباره مشکل یکی از کاربران درباره فیلترینگ و ضعیف شدن اینترنت بیان کرد: موضوع فیلترینگ فقط مربوط به وزارت ارتباطات نیست، آینده به سمت دیجیتال شدن و استفاده از اینترنت اشیا و حتی خانه هوشمند پیش می‌رویم و لازم است پلتفرم‌های داخلی در کشور حضور داشته باشند.

وی افزود: وظیفه ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که جایگزین پلتفرم‌های خارجی را پیدا کنیم. از سوی دیگر همچنان نزدیک ۴۰ میلیون نفر از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند و این بدین معناست که استقبال همچنان وجود دارد.

وزیر ارتباطات ادامه داد: چند هزار سایت خطای ۴۰۳ می‌دهد که نشان می‌دهد آن‌ها ما را تحریم کرده اند لذا ما سرویس ۴۰۳.online راه اندازی کردیم تا تحریم شان را دور بزنیم.

زارع پور درباره نارضایتی یکی از کاربران در خصوص اینترنت در شهر همدان گفت: برای بررسی سرعت اینترنت می‌توان به سایت اسپید تست مراجعه کرد و همچنین تست سرعت داد و برای این موضوع فیبر نوری را در نظر گرفتیم. با مقایسه سرعت اینترنت ثابت نسبت به گذشته می‌توان گفت که ۲۰ درصد سرعت افزایش یافته است، اما هنوز در جایگاه خوبی نیستیم.

وی تاکید کرد: هیچ سایت علمی در ایران فیلتر نشده است.

وزیر ارتباطات گفت: رسانه‌های خارجی که بیش از یک میلیون کاربر دارند حتماً باید در داخل کشور مانند قوانینی که در اروپا وجود دارد، نمایندگی داشته باشند.

گفتنی است، در راستای دستور رئیس جمهور به وزرا، معاونان و مدیران دولتی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با برخی از کاربران گفتگوی مستقیم داشت.در این ارتباط مستقیم به موضوعات دیگری از جمله مشکل بازنشستگان مخابرات و پرداختی سنوات به کاربران مخابرات و… نیز پرداخته شد.

انتشارات علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر روند تکامل و تاریخچه‌ی ورزش. با ارائه‌ی اطلاعات و تحلیل‌های دقیق، هدفمندی خود را در آشنایی خوانندگان با مراحل تکاملی و تغییرات بزرگ در دنیای ورزش قرار می‌دهم. با من همراه شوید و به دنیای جذاب و پویای تکامل ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا