برترین های کسب و کاربین الملل

ویزای آمریکا از طریق دعوتنامه

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. کشور آمریکا را می‌توان به‌عنوان کشور رؤیاها نیز معرفی کرد. این کشور فوق‌العاده و بی‌نظیر همواره برترین مقصد مهاجرتی تمامی افراد از سراسر دنیا بوده است. درخواست‌ها برای مهاجرت و دریافت اقامت آمریکا به‌قدری افزایش پیدا کرده‌اند که دولت این کشور شرایط بسیار خاص و سختی را برای پذیرش متقاضیان قرار داده است. در این میان وجود یک دعوتنامه می‌تواند به فرد متقاضی برای ورود به خاک آمریکا کمک کند. ما در ادامه به‌صورت کامل در خصوص شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا و اخذ ویزای توریستی آمریکا صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با کشور آمریکا

شاید کمتر کسی باشد که اطلاعاتی در خصوص این کشور پهناور نداشته باشد. آمریکا، به‌عنوان یکی از ابرقدرت‌های جهان، توانسته خودش را به قطب گردشگری، صنعت، کشاورزی، هنر، تکنولوژی و… بدل کند. این کشور دارای مساحتی در حدود ۹.۸ میلیون کیلومترمربع است و جمعیتی بیش از ۳۳۰ میلیون‌نفری در آن واقع شده‌اند. پایتخت کشور آمریکا، شهر زیبا واشنگتن‌دی‌سی است و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توان به نیویورک، کالیفرنیا، لس‌آنجلس، شیکاگو، سان‌فرانسیسکو، بوستون و… اشاره کرد.

واحد رسمی پول این کشور دلار آمریکا است و مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند؛ اما حضور همه‌جانبه مهاجرین از سراسر دنیا موجب شده است تا فرهنگ‌ها و زبان‌های بسیار مختلفی در این کشور رشد کنند. کشور آمریکا دارای یک جمهوری فدرال بوده که از ۵۰ ایالت، ۵ سرزمین خودمختار، ۱ منطقه فدرال و چندین جزیره تشکیل شده است. این کشور هم اکنون قدرتمندترین اقتصاد جهان را به خودش اختصاص داده است و حرف‌های زیادی را در این زمینه برای گفتن دارد.

از سوی دیگر، برخی از بهترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های جهان در این کشور واقع شده‌اند. وجود یک سیستم آموزشی قدرتمند، دانشگاه‌های تراز اول، آزادی‌های اجتماعی و مدنی فراوان، فرصت‌های شغلی بسیار زیاد، امکان کسب درآمدهای بالا، رفاه اجتماعی و سیاسی مناسب و… تنها چند مورد از دلایلی هستند که مهاجرت و دریافت دعوتنامه از این کشور را تا به این اندازه محبوب کرده‌اند. درصورتی‌که میزبان شما شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا را بداند، می‌تواند بدین صورت از شما درخواست کند تا به این کشور سفر کنید.

مزایای مهاجرت به کشور آمریکا

شاید شما هم میزبانی در کشور آمریکا داشته باشید که می‌تواند برای شما دعو‌تنامه­ا­ی را ارسال کند. درصورتی‌که شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا را بدانید، می‌توانید از او درخواست کنید تا برای بهبود روند درخواست ویزای آمریکا برای شما دعوت‌نامه‌ای را ارسال کند؛ اما شاید بخواهید بدانید که دلیل محبوبیت بیش از اندازه آمریکا به‌عنوان مقصد مهاجرتی مردم سراسر دنیا چه چیزی خواهد بود.

باید اشاره کرد که زندگی در این کشور دارای مزایای بسیار زیادی است و دولت امریکا نیز از شهروندان خود به‌شدت حمایت می‌کند؛ ازاین‌رو شاید کمتر کسی باشد که نخواهد ویزای این کشور را دریافت کند؛ اما برخی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود شما شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا برای سفر به این کشور را یاد بگیرید، عبارت‌اند از:

امینت هر چه‌بهتر برای کل خانواده

بدون شک هرکسی در تلاش است تا بهترین آینده را برای خود و خانواده‌اش رقم بزند؛ ازاین‌رو باید توجه داشت که می‌توان با، آینده خانواده‌تان را تضمین کنید. این کشور با داشتن شرایط اقتصادی فوق‌العاده، فرصت‌های شغلی بسیار مناسب، سیستم آموزشی و درمانی بسیار پیشرفته و… نوید یک زندگی بی‌نظیر را به افراد می‌دهد.

امکان کسب درآمدهای بالا

یکی از مهم‌ترین دلایلی که آموزش شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا را ضروری کرده است، امکان کسب موقعیت‌های شغلی و حتی درآمدهای بالا خواهد بود. به دلیل وجود صنایع بسیار پیشرفته و مختلفی که در کشور آمریکا حضور دارند، موقعیت‌های شغلی بسیار مناسبی در انتظار متقاضیان خواهند بود. کشور آمریکا همچنین رتبه‌های نخست پرداخت بیشترین دستمزد به کارمندان و متخصصان مختلف را دارد.

موقعیت‌های حقوقی مناسب

شما با مهاجرت به آمریکا می‌توانید به‌عنوان یک شهروند در این کشور زندگی کنید. این بدان معنی است که از حقوق شهروندی خاص آمریکا بهره‌مند می‌شوید. شما می‌توانید در انتخابات شرکت کرده و حتی خودتان را به‌عنوان نماینده یک ایالات و یا نامزد انتخابی معرفی کنید.

پاسپورت بسیار قدرتمند

یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان،  است. شما با کسب چنین پاسپورتی می‌توانید به اکثر کشورهای جهان بدون نیاز به ویزا سفرکرده و مدت ۱۸۰ روز را در خارج از خاک آمریکا سپری کنید.

شانس بازدید از کشور آمریکا

بدون شک با دانستن شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا می‌توانید میزبان خود را قانع کنید تا برای شما دعوت‌نامه‌ای را ارسال کند. به کمک این دعوتنامه می‌توانید  را دریافت کرده و برای بازدید از این کشور به امریکا سفر کنید. همچنین با رعایت شرایط فرستادن دعوتنامه از کشور امریکا، می‌توانید زمان بیشتری را در این کشور به‌عنوان بازدیدکننده بمانید.

آشنایی با دعوتنامه آمریکا

منظور از دعوتنامه آمریکا یک نامه رسمی است که توسط یکی از شهروندان آمریکایی یا افرادی که به‌عنوان مقیم قانونی این کشور شناخته می‌شوند، نوشته می‌شود. این دعوتنامه برای یکی از بستگان خارجی فرد نویسنده ارسال خواهد شد. دعوتنامه آمریکا تأیید می‌کند که شهروندان این کشور مایل هستند تا بازدیدکننده را در خانه خود اسکان داده و روند دریافت ویزا را برای آن‌ها فعال کنند. پس از رعایت شرایط فرستادن دعوتنامه از امریکا، می‌توان آن را برای فرد متقاضی ارسال کرد.

ازاین‌رو افرادی که به‌عنوان غیر مهاجر قصد ورود به خاک آمریکا را دارند، می‌توانند از دعوتنامه خود برای دریافت ویزا کمک بگیرند؛ پس گردشگران می‌توانند برای دریافت ویزای B1، دانش‌آموزان برای دریافت ویزی J، F یا M اقدام کنند. همچنین می‌توان برای والدین نیز ویزای B2 امریکا را دریافت کرد. فرد متقاضی می‌تواند هنگام ارسال فرم‌های مربوطه برای دریافت ویزا، دعوتنامه میزبان خود را هم به همراه درخواست خود ارسال کند.

اخذ ویزا و دعوتنامه آمریکا

همه ما بارها شنیده‌ایم که کسب دعوتنامه از آمریکا، کلید دریافت ویزای این کشور است. شاید این گفته تا سال‌ها پیش حرف درستی از آب درمی‌آمد، اما سالیان سال است که دیگر دعوتنامه­ها کمک چندانی به دریافت ویزا نمی‌کنند. بله، صحیح خواندید: یک دعوتنامه از آمریکا به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند به‌عنوان کلید دریافت ویزای آمریکا تلقی شود. اجازه ندهید هیچ‌کس شما را با چنین وعده‌هایی که با رعایت شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا، می‌توانید ویزای این کشور را به‌سرعت دریافت کنید، گول بزند.

بله دریافت دعوتنامه در پاره‌ای از مناسب‌تهای خاص، مانند عروسی، فوت، جلسات ضروری، کنفرانس‌های تجاری و… می‌توانند مفید باشند؛ اما نه به‌عنوان راهی برای دریافت ویزا، بلکه به‌عنوان تأیید دلیل شما از بازدید از خاک آمریکا! حتی این دعوتنامه در زمان حضور شما در خاک آمریکا و در گیت ورودی به شما کمک می‌کند و فایده‌ای در جلسه‌ای که با افسر پرونده در سفارت این کشور دارید، نخواهد داشت.

در واقع ویزاهای آمریکا تنها به افرادی تعلق خواهد گرفت که بعد از بررسی‌های انجام شده به‌صورت کامل، مشخص شود که صلاحیت دریافت ویزای آمریکا را دارند یا خیر. در واقع این افسر پرونده شما است که مشخص می‌کند آیا می‌توانید ویزای آمریکا را دریافت کنید یا خیر. به بیان دیگر، داشتن دعوتنامه، کمکی به دریافت ویزا نمی‌کند. فرد باید نشان دهد که دارای وضعیت مالی خوبی است، دلیل سفرش به امریکا چیست و آیا قصد بازگشت دارد یا خیر.

چرا دعوتنامه نمی‌تواند به افراد برای ویزای آمریکا کمک کند؟

شاید برای شما هم این سؤال ایجاد شده باشد که چرا حتی با دانستن شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا، باز هم یک دعوتنامه نمی‌تواند به ما برای کسب ویزای آمریکا کمک کند؟ باید اشاره کرد که دریافت هرگونه ویزای آمریکا، به‌خصوص ویزاهای کوتاه‌مدت مانند ویزای توریستی، می‌تواند برای این کشور بسیار چالش‌برانگیز باشد؛ زیرا دولت کشور آمریکا به‌شدت نگران افرادی است که از این طریق وارد خاک این کشور شده‌اند و دیگر قصد ترک آن را نخواهند داشت.

در واقع چنین افرادی می‌توانند به اقتصاد و جنبه‌های دیگر این کشور صدمات زیادی وارد کنند؛ ازاین‌رو قوانین سفت و سختی برای اعطا ویزا به متقاضیان وجود دارد که حتی داشتن یک دعوتنامه نیز نمی‌تواند دلیلی محکم برای رد و یا قبول شدن درخواست ویزای آمریکا باشد. شما تنها به کمک این دعوتنامه می‌توانید نشان دهید که فردی را در این کشور می‌شناسید و قصد دارید برای بازدید او، به این کشور مراجعه کنید. اما همچنان نیاز دارید تا نشان دهید که از وضعیت مالی خوبی برخوردار بوده و می‌توانید از پس هزینه‌های خود در مدت اقامت در آمریکا بربیایید. همچنین باید ثابت کنید که بعد از به اتمام رسیدن مهلت ویزای شما، حتماً خاک این کشور را ترک خواهید کرد.

اکنون نوبت به این رسیده است که در خصوص شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا صحبت کنیم. دعوتنامه موردنظر باید با جوهر نوشته شده و یا اینکه چاپ شده باشد. به‌صورت معمول دعوتنامه ­های چاپی، وجه قانونی بهتری دارند. درصورتی‌که دعوتنامه به‌صورت دستی قرار است نوشته شود، بهتر است خوانا و از یک رنگ جوهر برای نوشتن تمامی آن استفاده شده باشد. همچنین یک دعوتنامه برای فرستادن از آمریکا باید دارای سه بخش زیر باشد:

 • اطلاعاتی در خصوص حامی مالی یا فردی که در حال نوشتن و ارسال نامه است.
 • اطلاعاتی در خصوص فرد غیر مهاجر که به‌عنوان هدف دعوتنامه است.
 • تاریخ، جزئیات، هدف، مدت سفر و تمامی نکاتی که لازم به ذکر خواهد بود.

می‌توان دعوتنامه را به‌وسیله پست برای فرد متقاضی ارسال کرد. البته شانس این وجود دارد که نویسنده، دعوتنامه را اسکن کرده و آن را برای فرد متقاضی ایمیل کند؛ اما این موارد تنها بخشی از شرایط فرستادن دعوتنامه از امریکا هستند. از دیگر شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرد ارسال‌کننده باید شهروند آمریکا و یا مقیم دائمی و قانونی این کشور باشد.
 • فرد ارسال‌کننده دعوتنامه باید دوست، خویشاوند و یا یکی از آشنایان او باشد.
 • فرد ارسال‌کننده دعوتنامه به‌عنوان کسی که قصد حمایت از فرد متقاضی را دارد، باید دارای یک مکان ثابت مانند خانه و یا آپارتمان باشد.
 • آپارتمان فرد باید گنجایش و ظرفیت نگهداری از افراد خارجی را داشته باشد.

نوشتن دعوتنامه برای ارسال به آشنایان

اکنون که به‌خوبی با شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا آشنا شدید، شاید قصد داشته باشید تا برای تسریع در روند دریافت ، برای یکی از نزدیکان و یا آشنایان خود، دعوت‌نامه‌ای را ارسال کنید. با اینکه یک دعوتنامه نمی‌تواند تأثیر زیادی در روند کسب ویزای آمریکا داشته باشد، اما در اختیار داشتن آن خالی‌ازلطف نیست. اگر می‌خواهید که یک دعوتنامه بنویسید، بهتر است مطمئن شوید که تمامی این اطلاعات در آن وجود داشته باشند:

 • نام کامل میزبان
 • تاریخ تولد میزبان
 • آدرس و شماره‌تلفن میزبان در آمریکا
 • وضعیت میزبان در آمریکا
 • نام کامل مهمان
 • تاریخ تولد مهمان
 • آدرس و شماره‌تلفن مهمان
 • رابطه میزبان با مهمان
 • اهداف سفر مهمان
 • اطلاعاتی در خصوص مدت‌زمان اقامت در آمریکا
 • جزئیات در مورد هزینه‌های اقامت و زندگی
 • امضای میزبان

مدارک لازم برای ارسال دعوتنامه از آمریکا

یکی از شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا، الصاق مدرک لازم دعوتنامه خواهد بود. شاید برای شما هم جالب باشد که تنها یک نامه خشک‌وخالی که در آن از فردی دعوت کرده باشید به خاک آمریکا بیایید، کفایت نخواهد کرد. شما باید در کنار نامه خود، اسنادی را قرار دهید که نشان دهد ادعاهایی که در دعوتنامه خود دارید، صحیح خواهد بود. از مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کپی یا اسکن از شناسنامه یا پاسپورت میزبان
 • مدارک معیشتی میزبان (درصورتی‌که قصد حمایت مالی از میهمان را دارد)
 • اثبات مالکیت آپارتمان یا ارائه قرارداد اجاره
 • برنامه سفر پرواز رفت‌وبرگشت آمریکا

انواع مختلف دعوتنامه¬های آمریکا

با اینکه امروزه بیشتر دعوتنامه ­ها برای بازدید از آمریکا و یا بازدید از دوستان و خانواده شهروندان آمریکایی ارسال می‌شود، اما باید بدانید که این دعوتنامه ­ها، دارای انواع مختلفی هستند؛ ازاین‌رو در کنار آشنایی با فرستادن دعوتنامه از آمریکا، باید با انواع دعوتنامه ­های ارسالی از سوی کشور آمریکا نیز آشنایی داشته باشید. از مهم‌ترین این دعوتنامه­ ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دعوتنامه تحصیلی

شما تنها در حالتی می‌توانید تحصیل در یکی از دانشگاه‌های آمریکا را تجربه کنید که در ابتدا پذیرش این دانشگاه‌ها را دریافت کنید. بعدازاین مورد، مسئولین دانشگاه موردنظر با رعایت شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا، به فرد متقاضی دعوت‌نامه‌ای را ارسال می‌کنند. حال فرد با دردست‌داشتن این دعوتنامه می‌تواند برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کند. به یاد داشته باشید که در کنار این نامه، شما باید اثبات کنید که می‌توانید از هزینه‌های زندگی در آمریکا در دوران دانشجویی بربیایید.

دعوتنامه کاری

در پاره ای از مواقع، افراد به دلیل داشتن تخصص بسیار مناسب و یا مدرک دانشگاهی سطح بالا، گزینه‌ای مطلوب برای پرکردن موقعیت‌های شغلی در آمریکا هستند؛ ازاین‌رو کارفرمایان آمریکایی باید دعوتنامه را تحت عنوان دعوتنامه کاری به فرد متقاضی ارسال و به دولت این کشور اثبات کنند که او گزینه‌ای مناسب برای پرکردن موقعیت شغلی خالی خواهد بود. از سوی دیگر، فرد با ارائه مدارک دیگری مانند رزومه، سوابق تحصیلی و… می‌تواند ویزای کاری آمریکا را کسب کند.

دعوتنامه تجاری

این امکان وجود دارد که افرادی برای انجام برخی از امور تجاری و یا بازدیدهای شرکتی قصد ورود به خاک آمریکا را دارند. در این صورت شرکتی که در امریکا حضور دارد باید با رعایت شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا، افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند، معرفی کند. در این دعوتنامه باید به‌صورت کامل اسامی و اطلاعات افراد، مدت‌زمان حضور در امریکا و دلیل سفر آن‌ها به آمریکا ذکر شده باشد.

دعوتنامه توریستی

یکی از دعوتنامه ­هایی که به‌وفور از امریکا ارسال می‌شود، دعوتنامه­های توریستی هستند. شهروندان آمریکایی طی این مدل از دعوتنامه­ها، از دوستان، آشنایان، نزدیکان و یا خانواده خود دعوت می‌کنند تا برای بازدید از آن‌ها به خاک آمریکا وارد شوند. برای اینکه چنین دعوت‌نامه‌ای مثمر ثمر واقع شود، باید شرایط لازم را داشته باشد. از شرایط لازم دعوتنامه توریستی آمریکا می‌توان به‌تمامی جزئیات سفر، میزبان و مهمان و همچنین داشتن اسناد و مدارک دال بر ادعاهای درون دعوتنامه اشاره کرد.

دعوتنامه خویشاوندی

در بعضی از مواقع ممکن است افراد تمایل داشته باشند تا مدت‌زمان طولانی‌تری را در خاک آمریکا حضور داشته باشند. در این مدت می‌توانند تحت سرپرستی و حمایت فرد میزبان قرار بگیرند و از او بخواهند تا در یک دعوتنامه از او بخواهند تا به آمریکا سفر کند. برای اینکه چنین ویزایی صادر شود، نیاز است تا شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا به‌خوبی رعایت شود. میزبان باید دارای تمکن مالی لازم، محل مناسب برای اسکان مهمان و همچنین رابطه خویشاوندی با او داشته باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی

در کشور امریکا نمایشگاه‌های بسیار مختلفی به‌صورت سالیانه برگزار می‌شوند. برخی از این نمایشگاه‌ها به‌صورت بین‌المللی هستند و آثار هنرمندانی را از سراسر دنیا در خود جای می‌دهند؛ ازاین‌رو مسئولین این نمایشگاه‌ها می‌توانند با ارسال دعوت‌نامه‌ای از هنرمند درخواست کنند تا در زمان برپایی در خاک آمریکا حضور داشته باشد. در دعوتنامه نمایشگاهی باید به‌صورت دقیق به محل برگزاری نمایشگاه، مدت‌زمان برگزاری نمایشگاه، هزینه اسکان و… اشاره شده باشد.

آمریکا به کشور فرصت‌ها معروف است و افراد زیادی متقاضی مهاجرت و اقامت در آن هستند. یکی از روش‌های مهاجرت به کشور آمریکا و اقامت در آن، مهاجرت تحصیلی است اما این روش نسبتا پرهزینه است. شهریه تحصیل در بیشتر دانشگاه‌های آمریکا به دلیل اعتبار بالا نسبتا زیاد است اما در میان آن‌ها دانشگاه‌هایی هم وجود دارند که با شهریه پایین‌تر امکان تحصیل در آن‌ها وجود دارد.

کشور آمریکا به‌عنوان بهترین کشور برای مهاجرت، هرساله مقصد طیف وسیعی از مهاجرین از سراسر دنیا است؛ ازاین‌رو دولت این کشور قوانین سفت و سختی را برای ورود مهاجرین وضع کرده‌ است. امروزه حتی با رعایت شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا نیز نمی‌توان مطمئن شد که آیا برای میهمان ویزا صادر خواهد شد یا خیر. از شرایط نوشتن دعوتنامه می‌توان به این نکته اشاره کرد فرد میزبان باید شهروند و یا مقیم دائم آمریکا باشد و مکان ثابتی را برای اسکان مهمان خود در اختیار داشته باشد.

 •  مصاحبه و انجام انگشت نگاری استفاده کنند.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا