اقتصادی

سند توسعه اقتصاد دریامحور خوزستان بزودی ابلاغ می‌شود

دانا نیوز/خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان از تدوین سند توسعه اقتصاد دریامحور برای استان خبر داد و گفت: این سند در حال تدوین است و به زودی به استان‌های دریایی کشور از جمله خوزستان ابلاغ می‌شود.

محمد راضی جلالی در گفت و گو با دانا نیوز، با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دریامحور در خوزستان به عنوان یکی از استان‌های دریایی کشور اظهار کرد: براساس تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه اقتصاد دریامحور در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد و در این زمینه ظرفیت استان‌های دارای مرز دریایی از جمله استان خوزستان به منظور تدوین سند توسعه اقتصاد دریامحور در حال بررسی است.

وی افزود: البته این مساله علاوه بر بحث مرزهای دریایی در دیگر جنبه‌های دریایی از جمله مباحث مربوط به کشتی‌سازی، حمل و نقل دریایی، گردشگری دریایی، آبزی پروری و پرورش ماهی در قفس در حال بررسی و امکان سنجی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان گفت: براساس نشست‌های برگزار شده در سطح ملی مطابق با مزیت‌های موجود استان‌های ساحلی، سند توسعه اقتصاد دریامحور برای هر استان در حال تدوین است و به زودی پس از تدوین به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

راضی جلالی با بیان اینکه همه استان‌های ساحلی با محوریت اقتصاد دریامحور ماموریت خاصی را دنبال خواهند کرد، عنوان کرد: در این خصوص همچنین قرار است موضوعات دانش بنیان در برنامه‌ریزی‌های اقتصاد دریامحور مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: کشورهای موفق در توسعه اقتصاد دریا محور از رشد اقتصادی مطلوبی برخوردار هستند، بنابراین در صورت اجرای این سند در کشور، فرصت‌های شغلی پایداری در استان‌های ساحلی به ویژه استان خوزستان ایجاد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که در حال انجام است، زمینه فعالیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با هدف تحقق اقتصاد دریامحور تسهیل خواهد شد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با ارائه تحلیل‌های دقیق و به‌روز، سعی می‌کنم به شما نکات و دیدگاه‌های مهم را ارائه دهم تا شما بتوانید از این اطلاعات بهره‌برداری کنید.
دکمه بازگشت به بالا