برترین های کسب و کارعمومی

اندازه استاندارد تخت یک نفره نوجوان

یکی از پرتکرارترین پرسش‌هایی که از ما می‌شود، این است که یک تختخواب یک یا دو نفره یا سرویس خواب باید چه ابعادی و چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ با این وجود، این سردرگمی محدود به اندازه تخت خواب نیست. بخشی از این سردرگمی ناشی از نام‌های مختلفی است که برای اشاره به اندازه‌های مختلف تختخواب جدید استفاده می‌شود. بسیاری دیگر از این سردرگمی‌ها ناشی از اندازه‌ها و ابعادی است که هر تولیدی برای خودش دارد و کمتر پیش می آید بخواهند استانداری را رعایت کنند. ما در ادامه این نوشته شما را با اندازه تخت خواب، ابعاد تخت خواب، جنس تخت خواب و دیگر مسائل مربوط به تخت خواب یکنفره و دونفره آشنا می‌کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید. با ما همراه باشید!

سایز استاندارد برای سرویس خواب

یکی از مهم‌ترین مسائلی که قبل از باید به آن توجه کنید، اندازه تخت خواب است. ما معمولاً اطلاعات کافی دراین‌باره نداریم، به همین دلیل ما در این بخش سعی کرده‌ایم شما را با انواع ابعاد تخت خواب آشنا کنیم:

اندازه استاندارد تخت خواب کوچک

ابعاد:
یک تخت استاندارد کوچک  ۳ فوت عرض و ۶ فوت و ۳ اینچ طول (۹۱ × ۱۹۰ سانتی‌متر) دارد. این رایج‌ترین اندازه تخت برای تختخواب کودک و تخت‌های خوابگاهی است.

اندازه استاندارد تخت خواب نوجوان

ابعاد:
یک تخت دو طبقه کوچک ۴ فوت عرض و ۶ فوت و ۳ اینچ طول (۱۲۲ × ۱۹۰ سانتی‌متر) دارد.  این امر بدین معناست که یک تشک ۶ اینچی باریک روی این تخت جا خواهد گرفت و محل مناسبی را برای استراحت نوجوانان فراهم می‌آورد.
در طول ۵ سال گذشته، محبوبیت این اندازه برای استفاده در اتاق‌های خالی یا برای نوجوانان بسیار بیشتر شده است. بهتر است این تخت را برای نوجوانان انتخاب کنید تا یک تخت خواب بزرگتر که فضای موجود در اتاق را بدون دلیل پر می‌کند!

ابعاد:
یک تخت دو نفره استاندارد ۴ فوت و ۶ اینچ عرض و ۶ فوت و ۳ اینچ طول (۱۶۰ × ۲۰۰سانتی‌متر) دارد. این رایج‌ترین و بهترین اندازه برای انواع تخت دو نفره در ایران است.
آنچه در این بخش با آن آشنا شدید، ابعاد استاندارد تخت‌های یکنفره کودک و نوجوان و تخت دونفره است. ما در مجموعه بهکارچوب سعی می‌کنیم ابعاد را در حد چند سانتی‌متر بیشتر در نظر بگیریم تا هنگام قرار گرفتن تشک دچار مشکل نشوید. از همه مهم‌تر، این چند سانتی‌متر اضافی باعث می‌شود روتختی‌ای که روی سرویس خواب خود قرار می‌دهید به راحتی روی تشک قرار داده شود و اضافاتی در اطراف و روی تخت باقی نماند! لازم به ذکر است که اگر می‌خواهید در این ابعاد تغییری ایجاد کنید، با سفارش از سایت بهکارچوب می‌توانید ابعاد تخت خواب خود را انتخاب کرده تا تخت ساخته‌شده برای شما و نیازتان مناسب‌سازی شود. با سفارش از بهکارچوب می‌توانید مطمئن باشید که بهترین کیفیت با بهترین قیمت تخت خواب به شما عرضه شده است.

انواع تخت خواب

علاوه بر اندازه تخت خواب و قیمت تخت خواب، ویژگی‌های دیگری نظیر جنس و شکل تخت خواب نیز در انتخاب شما مؤثر واقع می‌شود. ما در ادامه شما را بعضی از جنس‌های تخت خواب و ویژگی‌های آن‌ها آشنا خواهیم کرد:

 تخت خواب های چوبی

تخت خواب های چوبی یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی‌ست که به دنبال تختی زیبا می‌گردند که هیچوقت از مد نیفتد و ماندگاری بالایی هم داشته باشد. انتخاب از میان تخت‌هایی با چوب کاج تا تخت‌هایی با چوب بلوط و دیگر گونه‌های سخت چوب، کمی دشوار است؛ اما اگر از در رابطه با نوع و جنس چوب اطلاعات داشته باشید. می توانید راحت‌تر و سریع‌تر انتخاب خود را انجام دهید. استفاده از سرویس خواب چوبی نمای زیبایی را به اتاق خواب شما می‌دهد.

در هنگام خرید تخت، توجه به نوع موادی نیز که تخت از آن ساخته شده است، اهمیت فراوانی دارد. یکی از انواع تخت خواب هایی که امروزه طرفدار زیادی دارد، تخت‌های فلزی است. ترکیبی از قیمت و قدرت و تنوع تخت فلزی، این مدل از تخت را به گزینه‌ای عالی تبدیل کرده. این همچنین در حالی است که قیمت تخت خواب های فلزی از لحاظ اقتصادی به‌صرفه‌تر از قیمت تخت خواب های چوبی‌ست.

تخت خواب های چرمی

در مورد تخت خواب های چرمی، انتخاب آگاهانه از فریم‌های چرمی و انتخاب مناسب رنگ آن بسیار مهم است. استفاده از تخت‌های چرم کمی سخت است، چراکه باید دقت بالایی در نگهداری و تمیز کردن آن‌ها انجام شود. درست است که این جنس تخت بسیار زیبا و خاص است، اما به کسانی که فرزند کوچک دارند و حساسیت بالایی دارند، توصیه می‌کنیم که از مدل‌ها و جنس‌های دیگری استفاده کنند.

در این نوشته به طول خلاصه با ابعاد، اندازه و قیمت تخت خواب آشنا شدید. در هنگام خرید سرویس خواب های یک نفره، دو نفره و … بسیار دقت کنید. نکته تکمیلی درباره نکات گفته‌شده این است که اولاً باید به فضایی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، دقت کنید. برای مثال توجه کنید که اندازه تخت خواب موردنظرتان به نحوی باشد که از در اتاق به راحتی داخل شود و طوری نباشد که جلوی بسته شدن در را بگیرد.

شما با سفارش از سایت بهکارچوب علاوه بر اینکه قبل از خرید با تمام نکات لازم برای خرید تخت خواب آشنا می‌شوید، می‌توانید مطمئن باشید که علاوه بر خرید بهترین قیمت تخت خواب، از خدماتی نظیر نصب و ارسال رایگان و گارانتی نیز بهره‌مند می‌شوید.

ضمناً اگر هنوز سؤالاتی درباره ابعاد تخت خواب یا قیمت آن دارید، می‌توانید در بخش نظرات سؤال خود را پرسیده و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را بیابید. در پایان نیز فراموش نکنید که نظراوقتی صحبت از انتخاب تخت خواب برای کودکان و نوجوانان می‌شود، یکی از مسائل مهمی که والدین علاوه بر زیبایی و ایمنی باید به آن توجه ‌کنند سایز و اندازه استاندارد تخت خواب است. در این مقاله شما را با ابعاد استاندارد انواع تخت خواب نوزاد، نوجوان و یک‌نفره آشنا می‌کنیم.

ابعاد استاندارد تخت نوزاد

هنگام خرید مبلمان اتاق نوزاد نکات زیادی مانند طرح، رنگ، مواد اولیه، کیفیت تولید و … حائز اهمیت است. اما امروزه با توجه به فضای محدود آپارتمان‌ها و کوچکتر شدن فضای اتاق خواب‌ها توجه به ابعاد استاندارد تخت خواب بسیار مهم است. نوزاد  به خصوص در ماه‌های اولیه تولد حدود 18 ساعت در شبانه روز را در خواب می‌گذراند، بنابراین خرید تخت نوازد ایمن و راحت در سایز مناسب بسیار مهم است. مدل های مختلف تخت کودک دارای ابعاد مختلفی هستند.

گهواره نوزاد

کوچکترین سایز تخت خواب مخصوص نوزادان و کودکان است. گهواره‌های نوزاد استاندارد به طول 95 سانتی‌متر و در عرض 48 تا 56 سانتی‌متر با ارتفاع 77 سانتی‌متر می باشند. ارتفاع بعضی از گهواره‌های دارای سایه بان ممکن است تا 145 سانتی‌متر هم برسد. گهواره معمولا برای کودکان یک روزه تا ۴ ساله مناسب است که معمولا تا وزن 25 کیلوگرم را تحمل می‌کنند. گهواره نوزاد باید نه آنقدر بزرگ باشد که نوزاد به راحتی در آن حرکت کند، و نه آنقدر کوچک که کودک دلبند شما هیچ جایی برای حرکت نداشته باشد.

اندازه مناسب ارتفاع حفاظ تخت نوزاد

ارتفاع حفاظ  تخت نوزاد بیش از هر چیز دیگری از لحاظ ایمنی اهمیت دارد. ارتفاع حفاظ تخت کودک  نه باید اینقدرکوتاه باشد که هنگام استفاده از آن دچار مشکل شوید و نه آنقدری بلند باشد که با رشد نوزاد و پیشرفت حرکتی بتواند به راحتی و با کمک لبه‌های تخت خواب از آن بالا برود و سقوط کند. فراموش نکنید که حفاظ‌های تخت کودک حداقل تا دو سال مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اندازه‌ی استاندارد بین حفاظ‌ها معمولا بین 5 تا 10 سانتی‌متر است. اگر فاصله‌ی بین این نرده ها بیشتر از این مقدار باشد ممکن است سر کودک بین آنها گیر کند.

تخت کودک

بستگی به سن و قد آن‌ها دارد. برخی از تخت‌خواب‌های نوزاد، قابل تبدیل به تخت‌خواب نوجوان نیز می‌باشند که به آن‌ها تخت نوزاد نوجوان گفته می‌شود. ابعاد استاندارد تختخواب نوزاد نوجوان دارای 130 سانتی‌متر طول و 70 سانتی‌متر عرض و 35 سانتی‌متر ارتفاع از زمین می‌باشد. این تخت خواب‌ها بعدها با تغییر و برداشتن بعضی قسمت‌های تخت نوزادی قابل تبدیل به تخت نوجوان هستند. تخت نوزاد نوجوان بهترین گزینه برای صرفه‌جویی آینده‌نگرانه می‌باشند، چرا که کودک شما قادر است تا سن 13 سالگی از آن استفاده کند.

ابعاد استاندارد تخت یک‌نفره

تخت خواب‌های یک نفره دارای سایز‌های متفاوتی‌اند که طول همگی آن‌ها 200 سانتی‌متر و عرض‌های 90، 100، 120 و 140 می‌باشند.

سایز استاندارد رایج در تخت خواب‌های یک نفره، طول 2 متر و عرض 90 سانتی‌متر است که مناسب افرادی با اندام متوسط است. به تخت خواب‌های با عرض120 سانتی‌متر تخت‌خواب‌های یک و نیم نفره یا دوقلو گفته می‌شود که معمولاً به صورت باکس نیز در بازار موجود بوده که از راحتی بسیار زیادی برخوردار است.

تخت خواب‌ یک‌نفره با عرض 140متر برای افرادی با جثه بزرگتر و یا کودکانی که زیاد در خواب جابه‌جا می‌شوند مناسب است، این تخت خواب‌ها   به تخت فول سایز یک‌نفره نیز شناخته شده هستند و برای اتاق‌‌ خواب‌های بزرگ که فضای کافی دارند مناسب‌ترند. برای این تخت، یک تشک فول سایز نیاز دارید.

نکات مهم در انتخاب تخت‌خواب

1- قبل از خرید هر سایز تخت خوابی (تخت کودک، ، تخت خواب یک‌نفزه و تخت‌خواب دونفره) اتاق را اندازه‌‎‌گیری کنید. ابعاد تخت نوزاد باید به گونه‌ای باشد که پس از قرار دادن تخت، فضای کافی برای اختصاص دادن کمد و میز تعویض را داشته باشد و با رشد کودک فضای کافی برای بازی کودک فراهم باشد. برای اتاق نوجوانان تختی را انتخاب کنید که فضای کافی برای اختصاص دادن به مطالعه و فعالیت‌های دیگر و قرار دادن وسایلی مانند پاتختی، پاف، سرویس خواب، میز آرایش و… داشته باشید.

2- ارتفاع استاندارد 35 سانتی متر در مدل های مختلف تخت بسیار مهم است. این فاصله علاوه بر مزایای فنگ­شویی و زیبایی شناسی‌­ای که دارد، باعث می­شود هوا در زیر تشک در جریان باشد تا از رشد باکتری، قارچ و یا موارد آلرژی‌­زای دیگر جلوگیری شود، همچنین شما می‌توانید به راحتی زیر تخت را با جاروبرقی و یا تی تمیز نمایید.

3- خرید تخت خواب‌های دوطبقه برای اتاق خواب‌های کوچک و یا اتاق‌خواب مشترک کودکان گزینه ایده‌آلی است. اولین معیارهایی که برای اندازه گیری ابعاد تخت خواب دو طبقه باید در نظر گرفت، طول و عرض تخت خواب ( متناسب با تشک) و ارتفاع آن است. در حالت عمومی تخت دو طبقه استاندارد دارای 190 سانتی‌متر طول، عرض 100 سانتی‌متر با ارتفاع 165 سانتی‌متر است. اما علاوه بر این، ابعاد استاندارد دیگری برای سایر مدل‌های تخت دوطبقه نیز در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال ابعاد در نظر گرفته شده برای تخت خواب های دوطبقه و دوقلوی بلند، فقط عرض تختخواب (137 سانتی متر)متفاوت است و سایر ابعاد در آن ثابت است.

علاوه بر این، دو مدل محبوب دیگر در تخت های دو طبقه نیز وجود دارد. ابعاد تخت خواب دو طبقه بزرگ دخترانهQueen) حدود 203*152*165 سانتی‌متر) است و مدل پسرانه تخت‌خواب بزرگ دوطبقهKing) حدود 203*193*131 سانتی‌متر( در نظر گرفته می‌شود. در این مدل از تخت خواب ها، طبقه پایین تخت‌خواب شامل یک تخت یک‌پارچه و بزرگ بوده و طبقه بالای آن ممکن است به یک تخت دونفره شباهت داشته باشد.

منبع:

pinterest.com

بهکار چوب

سال ۱۳۵۷ شروع کار بهکارچوب توسط حسن شیرین آبادی در یک کارگاه نجاری بود که بعدها پایه و اساس ایجاد این مجموعه شد. گروه بهکارچوب همیشه پایبند به دو اصل مهم ایجاد محصولات با کیفیت و مسئولیت پذیری در قبال مشتریان بوده و هست. افتخار داریم که از طرف مشتریان بهکارچوب به خاطر کیفیت بالا مواد اولیه به کار رفته، طراحی منحصر به فرد، مسئولیت پذیری و ساخت محصولات ممتاز، دارای طول عمر بالا و مناسب برای استفاده روزمره تحسین می شویم.
دکمه بازگشت به بالا