فرهنگ و هنر

سنتی بودن فضاها و موسیقی بوم‌گردی‌ها باعث جذب گردشگر می‌شود

دانا نیوز/کرمان اقامتگاه بومگردی و سفره‌خانه سنتی مارکو با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کوهبنان افتتاح شد.

به گزارش دانا نیوز، از سال ۱۳۹۷ اقدامات راه‌اندازی این بوم گردی آغاز شد و سه میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری آن بوده است.

گفتنی است در این بوم‌گردی زمینه اشتغال ۱۰ نفر فراهم شده است.

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عصر امروز ۱۱ خرداد ماه در این آئین با اشاره به اینکه ایرج بسطامی خواننده موسیقی سنتی ایران که کرمانی است، عنوان کرد: کسی که به کرمان می‌آید باید ترانه‌های مرحوم ایرج بسطامی را بشنود و فضاهاست که افراد را جذب می‌کند لذا باید در بوم‌گردی‌ها به فضاها توجه بیشتری شود.

وی افزود: سنتی بودن فضاها و موسیقی بوم‌گردی‌ها باعث جذب گردشگر می‌شود.

بازدید از خانه تاریخی آل طاها اقدام بعدی وزیر میراث فرهنگی بود.

به گزارش دانا نیوز، این خانه محل سکونت مرحوم آیت‌الله آقا سید محمدرضا آل طه بین سال‌های ۱۲۷۰ تا ۱۳۱۰ شمسی بوده و از همان زمان به باغ آقا شهرت داشته است.

در این خانه نمایشگاه صنایع دستی برپا شده بود که ضرغامی ضمن بازدید از آن به درخواست‌های هنرمندان صنایع دستی گوش کرد و قول مساعد برای رفع دغدغه‌های آنها داد.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا