اقتصادی

صدرنشینی فولاد خوزستان در تامین نیاز شمش فولادی کشور

دانا نیوز/خوزستان مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از صدرنشینی این شرکت در تامین نیاز کشور به شمش فولادی تا پایان اردیبهشت سال جاری طی رقابت با ۵۶ شرکت فولادساز داخلی خبر داد.

امین ابراهیمی در گفت و گو با دانا نیوز، با اشاره به جایگاه شرکت فولاد خوزستان در تامین نیاز کشور به شمش‌های فولادی اظهار کرد: شرکت فولاد خوزستان در ۲ ماهه نخست سال جاری، بالاترین سهم را در تامین نیاز کشور به شمش فولادی داشته است.

وی افزود: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال، ۵۶ شرکت فولادی اقدام به عرضه شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا کرده‌اند که سهم فولاد خوزستان از کل عرضه شمش در بورس کالا ۲۲.۳ درصد و سهم این شرکت از کل معاملات شمش در بورس کالا ۲۲.۷ درصد بوده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: این شرکت همچنین بالاترین سهم را هم در عرضه و هم معاملات شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا داشته است.

ابراهیمی ادامه داد: در ۲ ماهه نخست امسال، کل عرضه شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا بیش از ۲ میلیون و ۴۹۳ هزار تن بوده که ۵۵۵ هزار تن آن توسط فولاد خوزستان عرضه شده است. از این میزان عرضه، در مجموع بیش از یک میلیون و ۲۷۵ هزار تن شمش مورد معامله قرار گرفته که بیش از ۲۸۹ هزار تن از آن مربوط به شرکت فولاد خوزستان بوده است.

وی افزود: حجم معاملات شمش فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا در ۲ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲۹ درصد افزایش یافته است.

ابراهیمی عنوان کرد: همچنین کل ارزش فروش شمش فولادی فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا در ۲ ماهه نخست امسال، ۶۰۲۳ میلیارد تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد قابل توجه ۲۰۹ درصدی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا