فرهنگ و هنر

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: شبکه نمایش خانگی را فرصت می‌دانیم نه تهدید

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خانگی با تاکید بر اینکه این شبکه نمایش خانگی را یک فرصت می‌دانیم نه یک تهدید، گفت: باید بپذیریم که صداوسیما به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی همه نیازها باشد؛ از طرف دیگر نیز کاری نمی‌کنیم که مرجعیت صداوسیما زیر سوال برود.

غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با دانا نیوز در پاسخ به پرسشی درباره درخواست رئیس سازمان صداوسیما از رئیس جمهوری در خصوص مسدود کردن خدمات دامنه اینترنتی یکی از پلتفرم‌های اینترنتی نمایش خانگی و طرح شائبه‌ی تمایل صداو سیما به حذف تنوع آثار و رقبای خود اظهار کرد: اخیراً اختلاف نظرهایی میان وزارت ارشد و صداو سیما درباره مدیریت این پلتفرم‌ها وجود داشت که نیاز است با شفافیت از سوی طرفین اختلاف مورد رسیدگی قرار بگیرد. همچنین اینکه ریاست صداوسیما چه نیت و انگیزه‌ای دارد را نمی‌دانم اما پیشنهادم این است که ریاست صداوسیما نیز به صورت شفاف چارچوب‌ها و سیاست‌ها را اعلام کند.

در این زمینه بخوانید:

جدال بر سر «سقوط» بالا گرفت/ نامه رئیس صداوسیما به رئیس‌جمهوری

نامه سرگشاده انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدیویی بر خط به رئیس صداوسیما

وی درباره اهمیت شبکه نمایش خانگی با تاکید بر اینکه این شبکه‌ها را یک فرصت می‌دانیم نه یک تهدید، گفت: اگر اختلاف نظری درباره فعالیت این شبکه‌ وجود دارد باید طرفین اختلاف با هم گفت‌وگو کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه «شبکه نمایش خانگی باید با رعایت چارچوب‌های مورد تائید قانون، تقویت شوند»، تاکید کرد: باید بپذیریم که صداوسیما به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی همه نیازها باشد؛ از طرف دیگر نیز کاری نمی‌کنیم که مرجعیت صداوسیما زیر سوال برود چراکه این سازمان مهم‌ترین شبکه رسانه‌ای کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا