میزان پرشدگی سدهای کشور بیش از ۴۰ درصد است

وزیر نیرو:

علی اکبر محرابیان میزان پرشدگی سدهای کشور را بیش از ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: امیداوریم با ذوب برف‌ها میزان پرشدگی سدها بهبود پیدا کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، علی اکبر محرابیان روز سه شنبه در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت سدهای کشور گفت: در نیمه جنوبی کشور بارش‌ها بیش از حد معمول و نرمال کشور اتفاق افتاده اما در نیمه شمالی کشور به ویژه در استان‌های مرکزی، تهران، قزوین، قم، همدان، البرز و سمنان میزان بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته کمتر بوده است.

وزیر نیرو در ادامه میزان پرشدگی سدهای کشور را بیش از ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: البته طبیعی است که به دلیل نوع بارش‌ها که عمدتاً به شکل برف بوده و در سرشاخه‌ها هنوز ذوب نشده، امیداوریم با ذوب برف‌ها میزان پرشدگی سدها بهبود پیدا کند.

وی در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد: اگر روند بارش‌ها در ماههای آینده به گونه‌ای باشد که عقب‌ماندگی را در استان‌های مذکور جبران کند، سال خوبی را در پیش خواهیم داشت، در غیر این صورت باید روش‌های مدیریت مصرف را جدی بگیریم.

محرابیان با تاکید بر اینکه سیاست‌های ما در حوزه انرژی و آب مدیریت مصرف است عنوان کرد: با روش‌های مدیریت مصرف تلاش می‌کنیم میزان مصرف کاهش پیدا کند. سال جاری در حوزه مصرف آب نسبت به سال گذشته حداقل در تهران رشد مصرف نداشتیم بدین معنی که با وجود اضافه تقاضاها، صرفه جویی قابل توجهی داشتیم. در حوزه برق نیز در سالی که پشت سر گذاشتیم نسبت به سال قبل ۴.۵ درصد کاهش مصرف داشتیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا