عمومیبرترین های کسب و کار

پوستر دیواری یا کاغذ دیواری ساده انتخاب کنیم؟

محتوای این مطلب پنهان

کاغذ دیواری بهتر است یا پوستر دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری یا پوستر دیواری هر کدام مزایا و معایب خود را دارند که ما در اینجا می خواهیم به شرح آن بپردازیم. امروزه پوستر های دیواری سه بعدی طرفداران بیشماری پیدا کرده اند. علت این امر پیدایش ماشین های چاپ پیشرفته با کمک تکنولوژی جدید می باشد. امروزه شرکتها و طراحان دکوراسیون مدرن ترجیح می دهند از پوستر های شخصی و منحصر بفرد برای تزیین دفتر کار شرکت و یا اتاق پذیرایی استفاده کنند.

به مدد استفاده از چاپگرهای بسیار پیشرفته کیفیت تصاویر چاپ شده بسیار بالا ست. بقدری این تصاویر واقعی بنظر می رسند که بیینده یک شکل سه بعدی از طرح تصور می کند. بهمین دلیل به این پوسترها کاغذ دیواری سه بعدی نیز گفته می شود. کاغذ دیواری سه بعدی یا پوستر دیواری سه بعدی در حقیقت یکی می باشند. ولی در بازار تعاریف متفاوتی ممکن است ارایه شود. از طرف دیگر تنوع پوسترهای دیواری بقدری زیاد است که محدودیتی در انتخاب طرح ها وجود ندارد.

طرح های با تصاویر جنگل های پر باران و یا تصاویر دشت های لم یزرع جنوب آفریقا و حیوانات آن همگی از نمونه های بسیار زیاد این طرح ها می باشند. کاغذ های بکار رفته در پوسترهای دیواری تنوع زیادی دارند. بعنوان نمونه کاغذ های با بافت چرم ارزانتر از کاغذ های دیگر می باشند. کاغذ های با بافت کتان نمونه دیگری از کاغذ های پوستر دیواری می باشند. کاغذهای با بافت کتان و اکلیلی نیز میتوان برای چاپ این تصاویر بکاربرد.

برای سفارش پوسترهای دیواری باید چند نکته را رعایت کرد. اول از همه قبل از سفارش پوستر دیواری سه بعدی یا کاغذ دیواری سه بعدی عرض و ارتفاع دیوار مورد نظر خود را با یک متر صنعتی اندازه بگیرید. توجه کنید که هرگز از متر خیاطی استفاده نکنید. طیرا این نوع مترها بدلیل خاصیت کشسانی ممکن است تا 1 سانتیمتر خطا داشته باشند. سپس به هر اندازه ای که بدست آوردید 5 میلیمتر اضافه کنید. اندازه بدست آمده همان اندازه ای است که باید به فروشنده کاغذ دیواری اعلام کنید.

نصب کاغذ دیواری سه بعدی

برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی حتما از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید تا تایل های آن را بدقت در کنار هم بگذارد و درزها را بدقت بپوشاند. بدین ترتیب کیفیت تصویر نصب شده بر روی دیوار فوق العاده خوب خواهد بود.

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی با توجه به کیفیت چاپ و کاغذ بکار برده شده متفاوت می باشد. ولی اگر بطور متوسط بخواهیم قیمت آن را بشما بگوییم باید یک چیزی در حدود 70 تا 80 هزار تومن به ازای هر متر هزینه کنید. ولی برای کاغذ دیواری های معمولی برای هر رول 5 متر مربعی می توانید هزینه به مراتب کمتری را پرداخت کنید. خرید پرده زبرا قیمت 1401 را نیز می توانید پس از مشاوره با کارشناسان انجام دهید.

کاغذ دیواری مزیا و معایب آن

کاغذ دیواری هنوز هم طرفداران زیادی دارد. با توجه به تعداد بالای تولید کنندگان و طرح های موجود در بازار هنوز هم برای تمام سلایق طرح های زیبا و منحصر به فرد وجود دارد. به مدد طراحان زیردست هر روز تعاد زیادی کاغذ دیواری جدید تولید می شود. این یکی از مهمترین مزیت کاغذ دیواری ها می باشد. با مراجعه به سایت می توانید طرح های جدید کاغذ دیواری را مشاهده کنید. عیب آنها در تکرار طرح های آنها می باشد. چنانکه طرح ها بتعداد زیاد در کنار هم تکرار می شوند و بعد از مدتی ممکن است خسته کننده بنظر برسد.

برای اتاق خواب کاغذ دیواری بهتر است یا پوستر دیواری؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا به سلیقه خود نگاه کنید. اگر استفاده از تصاویر ساحل دریا و یا جنگل بیشتر با سلیقه شما جور در می آید ما به شما پوستر دیواری را پیشنهاد می کنیم. در غیر این صورت بهتر است به سراغ کاغذ دیواری اتاق خواب بروید. از میان آلبوم های تخصصی یکی از این طرح ها را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

برای پشت تلویزیون بهتر است از کاغذ دیواری سه بعدی طرح گل استفاده کنید. تصویر یک گل سه بعدی بزرگ در پشت تلویزیون یا ال سی دی بسیار زیبا و جالب می باشد.

از کاغذ دیواری ساده در کجا ها می توانم استفاده کنم؟

برای کاغذ دیواری ساده می توانید در اتاق پذیرایی و یا اتاق خواب استفاده کنید. بهتر است یک دویوار را با طرح های به اصطلاح گل دار یا فلورال تزیین کنید و مابقی دیوار ها را کاغذ دیواری ساده نصب کنید.

برای فضاهای اداری کاغذ دیواری مدرن بهتر است یا پوستر دیواری سه بعدی؟

کاغذ دیواری مدرن برای استفاده در فضاهای اداری و رسمی طرح بسیار خوبی می باشد. ولی استفاده از پوسترهای دیواری با تصاویر آسمانخراش ها و یا تصاویر صنعتی بمراتب به فضای اداری شما تصویر بهتری می دهد.

آیا برای اتاق پذیرایی می توان از پوستر دیواری بجای کاغذ دیواری استفاده کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت بله. می توانید از طرح های کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید.

در حقیقت هنگام نشستن در اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی یک حس بینهایت به شما می دهد. بخصوص در طرح هایی که دارای تصاویر بی انتها هستند. بهترین دیوار بزرگنرین دیوار می باشد به شرطی که پنجره و یا شوفاژ نداشته باشد. برای این کار بهتر است دیوار اصلی را پوستر دیواری بچسبانید.

کاغذ دیواری کلاسیک و یا پوستر سه بعدی؟

کاغذ دیواری کلاسیک بیشتر در دکوراسیون داخلی های سنتی استفاده می شود. بهتر است از پوستر دیواری برای خانه هایی استفاده شود که دارای دکوراسیون داخلی مدرن می باشند. بهترین نمونه از طرح های کلاسیک استفاده از گل های داماسک می باشد که شما می توانید این طرح های داماسک را در بیشتر جاها ببینید. پوسترهای سه بعدی با جلوه های زیبایی که به محیط خانه می دهند باعث می شود که یک دکوراسیون داخلی مدرن زیبا ایجاد کرد.

کاغذ دیواری مینیمال با خطوط هندسی شکسته

کاغذ دیواری های مینیمال با خطوط هندسی شکسته در دسته کاغذ دیواری های مدرن قرار می گیرند که قبلا راجع به آنها صحبت کردیم. این طرح های مدرن نیز در بعضی از محیط ها و فضاها بسیار خوب جواب می دهند.

پوستر دیواری یا کاغذ دیواری، کدومو انتخاب کنم؟

همه ما با کاغذ دیواری آشنایی داریم و احتمالا اولین انتخاب ما برای یک پوشش متفاوت از رنگ دیوار است. اما با پیشرفت تکنولوژِی این روکش‌های جذاب هم پیشرفت کردند و انواع متنوع‌تری از آن‌ها در بازار پدیدار شدند. کاغذ دیواری قابل شستشو، سه بعدی و پوسترهای دیواری گوشه‌ای از این تنوع هستند. ما به شما کمک می‌کنیم که با مطالعه این مطلب تا حد زیادی با پوستر دیواری، نگهداری و تفاوت آن با کاغذ دیواری آشنا شوید و شاید در پایان وسوسه شوید یکی از دیوارهای منزل خود را با آن‌ها دکور کنید.

کدام پوستر دیواری را انتخاب کنیم؟

در کاغذ دیواری‌های مرسوم یک طرح تکرار شونده وجود دارد و رول‌های کاغذ تا هر ابعادی که دیوار شما دارد کنار هم نصب شوند اما در پوسترها یک تصویر یا نقش با ابعاد مشخص چاپ می‌شود که بعد از نصب روی دیوار جلوه ویژه‌ای به فضای مورد نظر می‌‎دهد. طرح پوسترهای دیواری تنوع بسیار زیادی دارند و در هر مکانی که نصب شوند، آن فضا را تبدیل به یک محیط هنری می‌کنند.

کدام دیوار مناسب پوستر دیواری است؟

بسیار خب این اولین سوال بعد از تصمیم گیری شما برای خرید پوستر دیواری است، بیایید تا باهم چند نکته را در نظر بگیریم؛

  • دیواری را انتخاب کنید که ابعاد و چشم انداز مناسبی دارد.
  • محل نصب پوستر نباید در معرض آلودگی و رطوبت باشد.
  • مبلمان زیادی در مقابل دیوار انتخابی نچینید.

ترکیب پوستر و کاغذ دیواری؟

اگر قصد ایجاد تغییر در دیوار اتاق خواب را دارید می‌توانید برای مثال دیوار پشت تخت خواب را با طرح پوستر دیواری مورد علاقه تان بپوشانید و باقی دیوارها را از کاغذ دیواری که رنگی هماهنگ با زمینه طرح دارد پوشش دهید. برای فضای پذیرایی نیز می توان از همین روش استفاده کرد و تغییری چشم نواز در دکوراسیون منزل ایجاد کرد.

پوستر دیواری سه بعدی، یک دیوار جادویی!

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چطور می‌توانید یک فضای کوچک را فقط با یک حرکت بزرگتر جلوه دهید؟ راهکارهای زیادی در دنیای دکوراسیون وجود دارند که به شما کمک می کنند یک فضا بزرگتر جلوه کند و یکی از آن ها استفاده از پوستر دیواری سه بعدی است. اگر طرح و دیوار مناسبی را برای این کار در نظر بگیرید بدون شک خود شما نیز هربار که به آن نگاه می‌کنید فریب این حقه ذهنی را خواهید خورد.

تفاوت پوستر با کاغذ دیواری در چیست؟

تفاوتِ اصلی پوستر، عدم ترک خوردگی، یکپارچگی طرح روی دیوار، نصب راحت، هزینه کم‌تر و طول عمر بالا است. البته شاید فک کنید برای خانه‌هایی که کوچک هستند، پوستردیواری مناسب نیست اما اشتباه است، طرح های عمق‌دار مثل دریا، ساحل یا جنگل فضا را بزرگ‌تر نیز نشان می‌دهند.

ماندگاری و نظافت دیوار

کاغذهای دیواری و پی وی سی از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار هستند و برای نظافت قابلیت شستشو با شوینده را دارند. پوسترهای دیواری با اینکه قابلیت شستشو ندارند اما نسبت به رنگ، کم‌تر گرد و غبار و آلودگی را جذب می‌کنند و با یک دستمال مرطوب به آسانی تمیز می شوند.

تفاوت قیمت و کیفیت پوستر با کاغذ دیواری

شاید در نگاه اول قیمت روکش های کاغذی کمی گران تر از رنگ به نظر برسند و فروش پرده شید شما را گمراه کند، اما با توجه به کیفیت مواد تولیدی آن‌ها درصورت استفاده خواهید دید که سرمایه گذاری خوبی کرده‌اید، زیرا رنگ آمیزی در مرور زمان و در معرض نور تغییر رنگ می‌دهد ولی پوستر دیواری رنگ ثابتی دارد. کاغذ دیواری و پوسترها با توجه به ابعاد انتخابی شما دارای تنوع قیمت بسیاری هستند و به آسانی می توانید با بودجه مورد نظرتان طرحی را انتخاب کنید.

تفاوت در تنوع طرح و رنگ

پوستر دیواری در مقایسه با کاغذ دیواری از تنوع بیشتری در طرح و رنگ برخوردار است و میتوان فقط با روکش کردن یک دیوار تغییر چشمگیری در فضا ایجاد کرد.در مقابل کاغذ دیواری تا هر ابعادی که دیواری شما طول یا عرض داشته باشد را پوشش می‌دهد و محدودیتی ابعادی پوستر دیواری چاپی را ندارد.

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا