عمومی

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تضمین کننده امنیت اجتماعی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی فیض بخش عصر دوشنبه در جلسه عفاف و حجاب شهرستان که با حضور اعضا در فرمانداری برگزار شد ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم اظهار کرد: عفاف و حجاب از مؤلفه‌های مهم فرهنگ اسلامی است.

معاون فرماندار شفت با بیان اینکه هر چقدر عفاف و حجاب در جامعه ما توسعه و ترویج پیدا کند، امنیت اجتماعی و عفت اجتماعی بیشتر می‌شود، افزود: امر به معروف در یک جمله یعنی هر چیزی به نفع مردم و جامعه است باید در جامعه حضور داشته باشد.

وی گفت: همه ما باید پیامبر گرامی اسلام را اسوه رفتاری خود قرار دهیم چرا که از مهمترین خصوصیات اخلاقی پیامبر اعظم خلق و خوی نیکو بوده است و روی خوش خصوصاً برای کارمندان دولت و برخورد مناسب با ارباب رجوع از بهترین معروف‌ها محسوب شده و اجر اخروی به دنبال خواهد داشت.

معاون فرماندار شفت بیان کرد: وظیفه ما است که در مقابل نقشه‌ها و دسیسه‌های دشمن در امر عفاف و حجاب فعالیت معکوس داشته باشیم و هر چه دشمن در امر مقابله با حجاب و فرهنگ بی حجابی کار می‌کند ما باید در خدمت حجاب و ترویج آن قدم برداریم.

فیض بخش تصریح کرد: ۲۱ تیرماه، زمینه‌های فرهنگی و تبلیغاتی برای اجتماع روز ملی عفاف و حجاب ایجاد شود در این رابطه، کمیته مشارکت باید به دنبال جلب مشارکت اقشار و گروه‌های مختلف مردم باشد.

فیض بخش گفت: عفاف و حجاب یکی از مؤلفه‌های ارزشمند بوده که موجب استحکام بنیان خانواده و تضمین کننده امنیت اجتماعی می‌شود و همه زنان و دختران جامعه ما با تکیه به آموزه‌های دینی به سلامت معنوی جامعه کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث عفاف و حجاب به عنوان یکی از موضوعات مهم فرهنگی و معنوی است، ادامه داد: این موضوع باید مورد توجه همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد و راهکارهایی جهت فرهنگ‌سازی و ترویج این فریضه مهم در شهرستان به ویژه بین خانواده‌ها ارائه داده شود.

معاون فرماندار شفت با اشاره به نزدیک شدن روز ملی عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم برای گرامیداشت این روز در دستور دستگاه‌های متولی شهرستان باشد.

دکمه بازگشت به بالا