اجتماعی

دیوار میان مجموعه«ایوان ری و برج طغرل»برداشته شود/گام‌های پایانی برای بهره برداری از سالن سینما

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با اشاره به برگزاری مزایده سالن‌های سینما و اجتماعات مجموعه ایوان ری از گام‌های پایانی برای بهره برداری از سالن سینما در این مجموعه خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، محمد ناظم رضوی در جمع خبرنگاران و در تشریح آخرین جزئیات مجموعه ایوان ری گفت: متولی زیرساخت های مجموعه ایوان ری شامل فیزیک و کالبد آن بر عهده شرکت توسعه فضاهای فرهنگی است و بهره برداری موضوعی و فرهنگی مجموعه بر عهده مرکز فعالیت‌های امور دینی است.

وی افزود: در حال حاضر سینما، رستوران و شهربازی که مختص بازی‌های مفهومی درون سالنی است در حال تکمیل است و به زودی به بهره برداری می‌رسد و در آینده نزدیک هم مزایده بهره برداری سالن های سینما و سالن اجتماعات مجموعه برگزار خواهد شد.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی ادامه داد: مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران به عنوان بهره بردار و ناظر با رویکرد فرهنگی به منطقه ۲۰ و مناطق مجاور در حوزه سینما و برگزاری یادواره‌ها، کنگره‌ها و فعالیت‌های فرهنگی خدمات ارائه خواهد کرد و البته از این پس برگزاری مراسم در این مجموعه افزایش پیدا خواهد کرد.

وی درباره علت کم کاری و عدم استفاده از این مجموعه همانند سایر مجموعه‌های فرهنگی گفت: باید مراحل قانونی و کارشناسی‌های رسمی برای مجموعه انجام می شد و ایرادات آن برطرف می‌شد و از سوی دیگر مجوز آتش نشانی اخذ می شد که همه این اقدامات انجام شد؛ لذا از این پس فعالیت این مجموعه شامل برگزاری مراسمات فرهنگی افزایش پیدا خواهد کرد.

ناظم رضوی درباره مجاورت ایوان ری با برج طغرل هم گفت: برای برداشته شدن دیوار آجری میان این دو مجموعه از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قول‌هایی داده شده که تاکنون محقق نشده است. برای بخش همسایه برج در درون مجموعه ایوان ری طرحی با هماهنگی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در حال آماده شدن است که البته ابتدا باید اکتشافات تکمیل شود و اشیا اکتشافی نیز در درون مجموعه ایوان ری به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی تأکید کرد: با برداشته شدن دیوار میان مجموعه ایوان ری و برج طغرل مجموعه‌ای یکپارچه ایجاد خواهد شد که می‌تواند برای حوزه گردشگری تأثیر خوبی داشته باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا