مدیر بیمارستان قائم رشت برکنار و برخی از مدیران عزل می‌شوند

دانا نیوز/گیلان سرپرست معاونت امور مجلس ریاست جمهوری و نماینده ویژه دکتر مخبر با اشاره به قصور برخی از افراد در زمینه بروز حریق بیمارستان قائم (عج) رشت گفت: برای برکناری مدیر این مرکز درمانی تصمیم گرفته شد.

سید محمود حسینی‌پور امروز، ۳۰ خردادماه در حاشیه بازدید از بیمارستان حادثه دیده قائم (عج) رشت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از شامگاه گذشته که به دستور سرپرست ریاست جمهوری وارد استان گیلان شده‌ام، از بیماران بیمارستان قائم که به سایر مراکز درمانی منتقل شده‌اند عیادت کردم و صبح امروز نیز چند نشست کارشناسی از جمله جلسه شورای تامین در زمینه بررسی دقیق ابعاد این حادثه تشکیل شد.

وی با اشاره به پیگیری و بررسی زوایای مختلف این حادثه در نشست شورای تامین استان اضافه کرد: دستگاه‌های مختلف نسبت به ارائه گزارش اقدام کردند که در این گزارش‌ها به طور مشخص قصور برخی از افراد مشخص شده است.

سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری ادامه داد: در بیمارستان قائم (عج) رشت، کوتاهی مدیریت بیمارستان به طور کامل مشهود است که در این راستا تصمیم به برکناری مدیر آن گرفته شد؛ ضمن اینکه در حوزه نظارتی هم ترک فعل‌هایی بوده که طی گفت و گویی که با استاندار گیلان داشتم، برخی از مدیران عزل خواهند شد.

مدیر بیمارستان قائم رشت برکنار و برخی از مدیران عزل می‌شوند

وی در ادامه با بیان اینکه کار کارشناسی در زمینه ریشه‌یابی علت‌ این حادثه توسط دادستان گیلان پیگیری می‌شود، اضافه کرد: در این نشست‌ها با حضور دستگاه‌های مختلف امروز تصمیماتی گرفته شده و بر این اساس به طور قاطع و جدی با همه عواملی که ترک فعل داشته و در حوزه‌های نظارتی وظایف‌شان را انجام نداده‌اند، برابر قانون برخورد خواهد شد.

حسینی پور ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان حادثه آتش‌سوزی بیمارستان قائم (عج) اظهار کرد: سرپرست ریاست‌جمهوری بر رسیدگی به بیماران و خانواده‌های جانباختگان تاکید جدی داشت و در این ارتباط دستوراتی داده و اقدامات لازم انجام شد.

وی ابزار امیدواری کرد: با این اقدامات، بازسازی و فعالیت دوباره بیمارستان قائم(عج) رشت با مدیر جدید و مورد تائید دانشگاه علوم پزشکی به سرعت از سر گرفته شود و این مرکز درمانی فعال شود.

سرپرست معاونت پارلمانی ریاست جمهوری با بیان اینکه این بیمارستان جزء بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خوب و ارزشمند استان است و خدمات خوبی در گذشته ارائه داده که امید است با همکاران بسیار خوب این مرکز در حوزه پرستاری و پزشکی هر چه سریع‌تر شاهد خدمات‌رسانی این مرکز درمانی به بیماران باشیم.

به گزارش دانا نیوز، سرپرست معاونت امور مجلس رئیس‌جمهور و نماینده ویژه سرپرست ریاست‌ جمهوری و استاندار گیلان با حضور در محل بیمارستان رازی رشت، از بیماران منتقل شده بیمارستان قائم(عج) به این بیمارستان عیادت کردند.

مدیر بیمارستان قائم رشت برکنار و برخی از مدیران عزل می‌شوند

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا