پارالمپیک ایران از کمیته های مهم و تاثیر گذار آسیا و جهان است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، طارق سوئی دبیرکل کمیته پارالمپیک آسیا در دیدار با دکتر کارگری گفت: حامل سلام گرم ماجد راشد رییس کمیته پارالمپیک آسیا برای شما هستم و از حضور شما به عنوان مشاور ویژه APC و نیز زمانی که برای این مسئولیت صرف می کنید قدردانی می کنم.

وی افزود: اعضای جدید هیات اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا انتخاب شدند و در حال گسترش فعالیت های این کمیته هستیم و خوشبختانه برای بازی های پارالمپیک پاریس شرایط خوبی داریم.

دبیر اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا گفت: کمیته ملی پارالمپیک ایران با حضور شما فعال و پویاتر شده است. ایران در زمره کمیته های مهم و تاثیر گذار در سطح آسیا و جهان است و برای شما در رویداد پیش رو، بازی های پارالمپیک پاریس آرزوی موفقیت داریم.

دکتر کارگری رییس کمیته ملی پارالمپیک نیز ضمن خوشامد به طارق سوئی اظهار داشت: از حضور مجدد شما در ایران خوشحال هستم. با توجه به فعالیت های صورت گرفته آتیه ای درخشان برای APC متصور هستم و با توجه به ظرفیت بالای کشورهای آسیایی می بایست برای ارتقا سطح فنی و نیز گسترش رشته های ورزشی تلاش کنیم.

وی افزود: در حوزه آموزش نیز آمادگی خود را برای برگزاری دوره های مربی گری در رشته هایی مانند وزنه برداری، دو و میدانی و والیبال نشسته اعلام می کنیم. در راستای رشد و توسعه جنبش پارالمپیک در آسیا، کمیته ملی پارالمپیک ایران آمادگی خود را برای ایجاد مرکز آموزش رسمی APC در 16 رشته ورزشی اعلام می کند. این مهم در ارتقا سطح دانش فنی مربیان، داوران و کلاس بندان تاثیر بسزایی خواهد داشت و در این مسیر از حمایت فدراسیون های نیز بهره مند خواهیم بود.

طارق سوئی دبیرکل کمیته پارالمپیک آسیا ضمن تایید توانمندی های فنی و علمی ایران، از تبدیل ایران به مرکز آموزش پارالمپیک آسیا استقبال و اعلام کرد در این مسیر حامی ایران خواهد بود.

گفتنی است طارق سوئی، به منظور حضور در مسابقات قهرمانی کشور پارادو ومیدانی که با نظارت کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار خواهد شد به ایران سفر کرده و در این رویداد به عنوان داور بین المللی IPC بر مسابقات نظارت دارد.

دکمه بازگشت به بالا