استان ها

اختصاص بودجه به ناحیه منفصل نایسر در راستای توسعه متوازن شهر سنندج

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز از سنندج، شیدا حیدریان در برگزاری جلسه ای کمیسیون حاشیه شهر و نواحی کم‌برخوردار شورای شهر سنندج که با حضور اعضای این شورا و جمعی از مدیران شهرداری در راستای بررسی بودجه اختصاص یافته به نایسر و زمان شروع فعالیتهای عمرانی در این ناحیه،اظهار کرد: توجه به عدالت محوری و توسعه متوازن در سطح شهر سنندج از اولویت‌های اصلی شورا و مدیریت شهری است،در همین راستا بر تخصیص یافتن بودجه قابل توجه ای به منظور اجرای طرح های عمرانی و آبادانی در ناحیه منفصل شهری نایسر تأکید ویژه‌ای شده است.

وی کرد: توجه به نواحی منفصل شهری و رفع محرومیت‌ها یک ضرورت انکارناپذیر برای تحقق عدالت اجتماعی و توسعه پایدار است.

حیدریان اضافه کرد:با برنامه ریزی دقیق،تخصیص منابع کافی،وفاق بین ادارات و جلب مشارکت مردم می توان به توسعه و آبادانی این مناطق و ارتقای کیفیت زندگی این عزیزان مؤثر بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرحهای عمرانی و آبادانی در ناحیه منفصل نایسر،شاهد تحولات مثبتی در این منطقه و ارتقای سطح زندگی ساکنان آن باشیم.

رئیس کمیسیون حاشیه شهر و نواحی کم‌برخوردار شورای شهر سنندج خاطرنشان کرد:علیرغم تلاشهای انجام شده هنوز چالشها و موانعی در مسیر توسعه نواحی منفصل شهری به قوت خود باقی مانده است که محدودیت منابع مالی،فقدان زیرساخت‌های مناسب،ضعف در مشارکت مردم و عدم همکاری ادارات از چالش‌های مهم در این زمینه است.

وی اظهار کرد: نابرابری فضایی یکی از عوامل اصلی ایجاد و شکل گیری نواحی و محلات کم برخوردار در سطح شهرهاست،این نابرابری ها در توزیع امکانات و خدمات شهری،فرصت‌های شغلی،دسترسی به آموزش و بهداشت و سایر زمینه ها نمود پیدا می کند و منجر به ایجاد شکاف عمیق بین مناطق مختلف شهر می شود.

حیدریان با تأکید بر ایجاد عدالت فضایی که ضرورتی انکار ناپذیر در ارائه خدمات در نواحی منفصل شهری به ویژه نایسر است،گفت: عدالت فضایی یکی از مهمترین اصول در برنامه ریزی و توسعه شهری است که بر توزیع عادلانه امکانات،خدمات و فرصت ها در همه نقاط شهر،ازجمله نواحی منفصل شهری تأکید دارد و نایسر بعنوان یکی از نواحی منفصل شهری سنندج،متأسفانه از کمبودهای متعددی در زمینهای مختلف از جمله خدمات شهری رنج می برد.

وی در پایان یادآور شد: شورای شهر و شهرداری به عنوان متولیان اصلی مدیریت شهری،وظیفه ای ذاتی در قبال تامین عدالت فضایی و ارائه خدمات مناسب به همه شهروندان را دارد که نادیده گرفتن این وظیفه و عدم توجه به نیازهای نواحی منفصل شهری مغایر با اصول عدالت است.

46

دکمه بازگشت به بالا