تدوین «لایحه تقویت مدارس دولتی» در دولت شهید جمهور

وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛

تدوین «لایحه تقویت مدارس دولتی» در دولت شهید جمهور

وزیر آموزش و پرورش از تدوین لایحه‌ای با هدف ارتقای کیفیت آموزش و پرورش در مدارس عادی دولتی طبق آخرین دستورات و تاکیدات رییس‌جمهور شهید خبر داد ‌و گفت: این لایحه به‌زودی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های آموزش و پرورش خراسان رضوی تحت عنوان «یادگار ابراهیم» ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس‌جمهور شهید، اظهار کرد: توسعه در مسیر تعلیم و تربیت شکل می‌گیرد، بنابراین برای تحقق گام دوم انقلاب توجه به مدرسه الزامی است.

وی تحقق عدالت آموزشی و تربیتی را از اهداف وزارت آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: فعال کردن ظرفیت‌های ناشی از مولدسازی و اهتمام به کاهش تراکم کلاس‌های درس از اقدامات مهمی بود که در دولت شهید جمهور تحقق یافت.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: رئیس جمهور شهید برای هر دستگاه تعدادی اولویت تعریف کرد و سطح آنها را نیز معین کرده بودند. بعضی از اولویت‌های دولت که امروزه شاهد افتتاح آنها هستیم در دستگاه‌های مختلف توسط رئیس‌جمهور شهید در اولویت قرار داده شده بود.

صحرایی تاکید کرد: سطح‌بندی اولویت‌ها و ماموریت‌های هر دستگاه در دو سطح تقسیم می‌شوند، یکی سطح وزیر و دیگری در سطح مسئولیت‌های پایین‌تر هستند. از مهم‌ترین اولویت‌های رییس‌جمهور در دستگاه آموزش و پرورش، ارتقای سطح آموزش و پرورش به‌خصوص مدارس دولتی بود و به همین منظور با هماهنگی خود ایشان لایحه‌ای تحت عنوان تقویت مدارس دولتی تنظیم شد.

وی گفت: از اهداف اصلی این لایحه، ارتقای کیفیت آموزش و پرورش در مدارس عادی دولتی است.

دکمه بازگشت به بالا