بین الملل

روسیه: فرمول صلح زلنسکی اولتیماتومی غیرواقعی است

معاون سفیر روسیه در سازمان ملل گفت: «فرمول به اصطلاح صلح ولودیمیر زلنسکی واقع بینانه نیست و به شکل اولتیماتوم است و بحث در مورد آن را برای هرکسی بیش از همه برای روسیه بی‌معنی می‌کند.»

به گزارش دانا نیوز، دیمیتری پولیانسکی معاون سفیر روسیه در سازمان ملل به اسپوتنیک گفت: «تنها پلتفرمی که رژیم کی‌یف دوست دارد دیگران در مورد آن بحث کنند، فرمولی است که به اصطلاح ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین مطرح کرده که کاملا غیرواقعی است و مبتنی بر تفکر واهی اوست که اوکراین قادر به تحمیل شکست روسیه است. بنابراین این یک نوع اولتیماتوم است و هیچ دلیلی در دنیا وجود ندارد که کسی حتی مسکو در مورد این اولتیماتوم بحث کند.»

این مقام دیپلماتیک روسیه در ادامه گفت: «غرب از وضعیت در میدان نبرد در اوکراین و به دلیل امتناع اوکراینی‌ها از جنگیدن برای رژیم کی‌یف در بحبوحه خدمت سربازی اجباری وحشت زده است. کاملا واضح است که حامیان غربی کی‌یف در حال حاضر به دلیل وضعیت میدانی و به دلیل این واقعیت که اوکراینی‌ها، حاضر به جنگیدن نیستند، در وحشت به سر می‌برند. سربازی اجباری در کشور وجود دارد که نتایجی را که زلنسکی امیدوار یا وعده داده بود، به ارمغان نمی‌آورد.»

پولیانسکی به طعنه خاطرنشان کرد فقط روانپزشکان می‌توانند توضیح دهند که چرا اروپایی‌ها، از جمله امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و دیوید کامرون، وزیر امور خارجه انگلیس، به طور فزاینده‌ای خواستار افزایش خطرات در درگیری با اعزام نیرو به اوکراین یا پیشنهاد حمله به خاک روسیه هستند.

وی گفت در عوض ایالات متحده با اعمال محدودیت‌های خاصی در استفاده از سلاح‌های خود توسط کی‌یف، موضع متعادل‌تری اتخاذ می‌کند.

سوئیس از ۱۵ و ۱۶ ژوئن میزبان کنفرانسی در سطح مقام‌های ارشد درباره صلح اوکراین در منطقه «بوئرگن استوک» واقع در حومه لوسرن خواهد بود. بیش از ۱۶۰ هیئت از سراسر جهان برای شرکت در این رویداد دعوت شده‌اند. روسیه دعوت نشده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفته که واضح است کنفرانس موسوم به صلح نتیجه‌ای در پی ندارد چون بدون مشارکت روسیه امکان گفت‌وگوهای موثر در مورد اوکراین وجود ندارد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

تحلیلگر اخبار بین‌المللی با رویکردی متفاوت. از طریق تحلیل دقیق و عمیق رویدادهای جهانی، تاثیرات آن‌ها را بر جوامع مورد بررسی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای قابل فهم و با جزئیات، به شما نقشه‌ای واضح از اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا